podnalov.sk
dnes je streda,  6. júl 2022,  meniny má Patrik/Patrícia,  spln: ,  dnes východ slnka: 03:57,  dnes západ slnka: 19:45
elektronická kniha revíru
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Zhromaždenie vlastníkov - právna poradňa

autor: off ms
pridané: 26.6.2017 16:44
Dobrý deň,

možno trocha komplikovaná otázka, ale možno budete vedieť poradiť. O ten istý revír bojujú dve poľ. spoločnosti. Riadne zhromaždenie vlastníkov rozhodlo o užívaní PR pre spoločnosť A, okresný úrad zaevidoval zmluvu. Konkurenčná spoločnosť B podala žalobu na súd, kde žaluje okresný úrad, že evidencia zmluvy bola neoprávnená. Súd (krajský ) pozastavil evidenciu zmluvy. Na najvyššom súde sa momentálne nachádza kasačná sťažnosť proti rozsudku KS. NS zatiaľ termín pojednávania neurčil.
Okresný úrad poveril medzitým spoločnosť A vykonávaním ochrany a strostlivosti o zver v PR. Zástupcovia spoločnosti B zvolali nové zhromaždenie vlastníkov.
Má takto zvolané zhromaždenie vlastníkov oporu v zákone, keď pôvodne zhromaždenie vlastníkov už rozhodlo a zmluva o užívaní je zaevidovaná, len je pozastavená? Ďakujem za odpoveď. M. Š.
počet zobrazení: 1 279
právnik radí:
Dobrý deň ms, v prvom rade je nutné poopraviť zrejme nesprávnu formuláciu, nakoľko krajský súd podľa môjho názoru nepozastavil evidenciu zmluvy, ale zrušil opatrenie okresného úradu, ktorým zmluvu o užívaní poľovného revíru zaevidoval (nie je teda pravdivým Vaše vyjadrenie o tom, že zmluva je zaevidovaná). Najvyšší súd SR nemá povinnosť nariadiť pojednávanie, v absolútnej väčšine prípadov rozhoduje bez pojednávania. Kasačná sťažnosť navyše nemá odkladný účinok. To kto bol poverený ochranou poľovníctva a zabezpečením starostlivosti o zver je z pohľadu Vašej otázky irelevantné rovnako ako vyššie uvedené. Podstata odpovede je, že vlastníci poľovných pozemkov môžu zvolať zhromaždenie vlastníkov kedykoľvek, na prijatie rozhodnutí, ktoré nebude možné považovať za neplatné je nutné, aby bolo zvolané a rozhodnutia prijaté na ňom v súlade so zákonom (v kontexte Vami uvedeného skutkového stavu viď najmä ust. 5 a § 17 ods. 1 zákona o poľovníctve).

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov