dnes je utorok,  12. máj 2026,  meniny má Pankrác,  spln: 1. máj 2026,  dnes východ slnka: 05:13,  dnes západ slnka: 20:12
huntingland.sk termovizia pixfra
×
×
ODIMON

Pred západom slnka...

miso111 Pridané: 10.5.2017 Kategória: Úlovky (SR, ČR)

Už dlhšiu dobu ma ťahalo prelustrovať strmú úboč nad jednou dolinkou. Hrabovo-dubová hora, hustejšie skupiny zmladenia...no ideálne miesto! V zime tam diviaky pravidelne zalíhali... najvyšší čas pozrieť nejakého adepta do gulášu. Vietor dobrý, lístie vlhké nuž sa opatrne spúšťam hrebienkom na dolinu. Pri zapadajúcom slnku prezerám úboč oproti, keď zrazu zaregistrujem pohyb. Diviačica ako "skriňa" pomaly ťahá prťou a za ňou nekonečný vláčik pásikavých diviačat. Pri štyridsiatom som prestal rátať a sledujem ďalších päť veľkých diviačic idúcich v ich stopách. Rýchlo chystám pušku a predtucha nesklamala. Jeden za druhým sa zrazu vyťahujú lanštiaky. Vyberám, rozmýšľam, no veľa času mi nedajú. Vymierim drobnejšiu lanskú svinku a strelím jej na hrubý krk. Po rane padla, začala sa kotúľať dole strmým svahom až mi zmizla za briežkom. No nič! Smer má dobrý - do doliny k ceste, len nech jej to vydrží! Ostatné kusy znepokojené a naježené fučiac pozerajú dookola a po chvíli cupkajú ďalej. Ja sa opatrne spúšťam dole svahom hľadať úlovok. Lanštiak sa zastavil asi po 150m v plytkom svahu neďaleko nad cestou. Pár fotiek, ošetrenie zveriny a hajde domov k rodinke zvrtnúť jágerek :) LaLZ!

Informácie o fotke

  • ID fotky: 316242
  • Fotené: 8.5.2017
  • Miesto: úslnie
  • Zbraň: Haenel
  • Kaliber: 6,5x55 SE
  • Strelivo: geco plus
  • Optika: delta
  • Vzdialenosť: cca 30m
Zobraziť EXIF
    Značka: Canon
    Model: Canon PowerShot SX130 IS
    Expozičný čas: 1/6
    Clonové číslo: 34/10
    ISO: 200
    Ohnisková vzdialenosť: 5000/1000
Hlasov: 136
Komentárov: 23
Zobrazení: 3 640

Užívaním portálu LovuZdar.sk užívateľ prehlasuje, že sa oboznámil s autorskými právami, podmienkami používania a všeobecnými pravidlami tohto portálu, plne rozumie ich obsahu, súhlasí s nimi, bude sa nimi riadiť a na znak súhlasu s ich obsahom sa zaväzuje ich dodržiavať pri užívaní portálu www.lovuzdar.sk a využívaní jeho služieb.

Admin nezodpovedá za obsah pridaný návštevníkmi LovuZdar.sk.

Admin si vyhradzuje právo vymazať akýkoľvek obsah pridaný návštevníkmi portálu, ak tak uzná za vhodné.

×