Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Samonabíjacie brokovnice - diskusia

autor: off Igor123
pridané: 5.6.2009 15:23
Tak teraz sa možno opýtam sprostosť, tak mi prepáčte :-)
Existujú prosím Vás nejaké samonabíjacie brokovnice aj iného typu ako tie s tým šróbom zpredu pod hlavňou? Lebo to mi príde voľajaké divné. Myslím s nejakým iným spôsobom nabíjania zásobníka. Napríklad nejaké zlamovacie, s nabíjaním zozadu, alebo s nejakým zasúvateľným zásobníkom, zospodu, alebo podobne...
Viem že vojenské také existujú, ale o tie mi nejde, skôr ma zaujímajú poľovnícke. Ďakujem veľmi pekne.
počet zobrazení: 10 466
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 63 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off GRIZZLY74, 5.3.2013 o 17:19

dobry den ...odkaz ma niekto nejake skusenosti s samonabijacimi brokovnicami HATSAN mal ich niekto v ruke aka je ich kvalita co sa tyka spracovanie a spolahlivosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 5.3.2013 o 17:10

dedal chcel iný automat :-) a píšem že je to hrkalka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 5.3.2013 o 17:06

Prečo mu rovno Bajkalku neodporučíš? Väčšiu blbosť ako dvojranový automat som nevidel.Beretta je úplne mimo pokial sa jedna o automaty. Po každej polovacku treba generalku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 5.3.2013 o 16:33

igor ak chceš iný automat, tu je odkaz ale je to hrkalka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanivan, 4.3.2013 o 19:52

dedal: Ďakujem. Majú v ponuke interné aj externé preto som sa pýtal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 4.3.2013 o 17:31

Ja mám 76 a interné coky. Záleží čo chces s ňou robiť. Benelli ani neviem či robí externe. Externe vyuzijes len pri zavodnej streľbe v disciplíne Parkur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanivan, 4.3.2013 o 17:23

sauer62: Prosím ťa a externé alebo interné čoky? A dĺžka hlavne teda 28"-71cm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 3.3.2013 o 22:37

ked som kupoval MP 153 tak inu hlaven ako tu najdlhsiu ani v ponuke nemali lebo kratsie nikto nekupoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sauer62, 3.3.2013 o 22:25

Vela je len ked biju. Tam kde ini koncia, my zaciname. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 3.3.2013 o 22:10

Kaliber 12/76... hlaven aspon 70 cm... Ja mam automat marocchi hlaven iba 65 cm a to je malo.. na diviakov do pohonu staci, ale husi, kacice, daleke zajace to uz jej nesedi. Keby teraz kupujem tak vezmem 71 cm. .. 76 cm uz je zbytocne vela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sauer62, 3.3.2013 o 21:38

Vyberies si tak, ze sa mrknes do budelara a zistis na co Ti vyda. Su to rovnake pusky technicky. Ide len o to, ze jedna sa viac trbliece ako ta druha. Jedna ma krajsie drevo ale strielaju rovnako. Jedna je gravirovana ale ziadny zazrak to nie je. Zalezi na com si potrpis. Funkcne tam rozdiel nie je ziadny. ceny zacinaju niekde okolo 1000 az do 3000 € ale da sa aj viac minut. To mas ako s autami, odvezies sa aj na Octavii, ale ja mam radsej AUDI A8. :o))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanivan, 3.3.2013 o 21:08

sauer62: Tak na poľovanie sú asi najvhodnejšie Raffaello a Montefeltro, nie? Ale ako z nich vybrať netuším. Teda okrem ceny.:-) Ceny, ale nepoznám. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sauer62, 3.3.2013 o 15:48

Tazko povedat, treba vediet na co sa bude brokovnica pouzivat. Vseobecne vsak plati, ze kaliber 12 a 70 hlaven je univerzalna. Da sa dost zmenit vymennym zahrdlenim, ktore je uz tusim standart. Poznam ludi, co maju kaliber 20 a radi by sa ho zbavili a kupili 12-ku. Opacny pripad mi nie je znamy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 3.3.2013 o 15:43

ak samonabijaciu brokovnicu aky kaliber 12 alebo 20? a aku hlaven 66 alebo 70 cm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sauer62, 3.3.2013 o 14:59

Vyhradny dovozca bol kedysi p. Terem. ale za dobru cenu sa daju kupit aj u Jedlicku v Zelenci. Typ a prevedenie zalezi tak ako pri kazdej zbrani od mnozstva financii v budelari, ktore nebudu potom chybat. Funkcne su uz od Montefeltra vsetky a je to jednoznacne najlepsi samonabijaci system. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanivan, 3.3.2013 o 14:38

Prosím Vás a keď samonabíjaciu Benelli, ktorý model na poľovanie odporúčate, prečo? odkaz Kde v SR sa dajú pozrieť, kúpiť? Tuším u Fraňa nejaké majú. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sauer62, 3.3.2013 o 12:41

Su fajn. (aka otazka, taka odpoved) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 3.3.2013 o 11:38

Aky mate nazor na samonabijacie brokonvice? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 15.6.2009 o 10:32

Veloce je Franchi,nie Benelli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor123, 15.6.2009 o 9:33

aha, tak ta Veloce SP od Benelli je prva kozlica, ktorú od nich vidím, ale tak na prvý pohľad hádam, že to nebude moja cenová trieda :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor123, 15.6.2009 o 9:31

Ďakujem Blaser za ochotu.
V sobotu som bol na strelnici a správca mi ukázal systém nabíjania pumpy a tvrdil, že samonabíjacia má to isté. Teraz to pozerám podľa tých obrázkov z odkaz a vyzerá to byť ono, takže teraz mi to je už v podstate jasné. Je to celkom vyhovujúci a jednoduchý spôsob nabíjania.
Idem si tie Benelli broky ešte bližšie poobzerať, sú fakt úžasné. Aj keď mám obavu, že budú príliž drahé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.6.2009 o 6:05

Benelli som držal v ruke naposledy v rakúsku a poviem ,že mohutná konštrukcia a podpažbie známa talianska estetičnosť ma nemálo zaujali ! Fantastická zbraň!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 12.6.2009 o 23:25

EDU uplne stacilo Igora upozornit na moju Benelli :o))) Igor nic si nerob z otazok, lepsie sa opytat, ako sa hrat na chytreho a zbytocne robit chyby. Ked budem mat cas cez veekend, odfotim Ti pusku bez podpazia a pochopis ten jednoduchy system nabijania do zasobniku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.6.2009 o 21:56

Doporučujem benelli odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Igor123, 12.6.2009 o 16:33

Blaser ďakujem Ti veľmi pekne za vysvetlenie.
S krátkymi strieľam pomerne bežne, ale v dlhých som nováčik, tak preto občas začiatočnícke otázky. Ale zo skúseností pri krátkych viem, že keď má človek zlý úchop, tak vždy zle nastrieľa. Preto chápem aj teóriu o nahodení flinty a na 100% verím že to má vplyv. Ďakujem aj za rady s vodováhou, ale príde mi to trochu nepraktické. Avšak proti gustu žiaden dišputát, keď to niekomu funguje... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.6.2009 o 17:01

Blaser, inak od druhej vety po ôsmu s Tebou jednoznačne súhlasím, takýto tréning na sucho by mal človek prevádzať doma kedykoľvek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.6.2009 o 16:32

Bodaj by ma nesvrbelo, ked niekto sa tu cuduje ako sa da nahodit puska znovu, ked jemu trva nekonecne dlho, kym prvy krat vystreli. A vodvahu ani nekomentujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.6.2009 o 16:20

Lubo, trošku kľud. Musíš uznať aj moje ocenenia a jak sa chceš dostať a priblížiť do minulosti, kľudne môžeme ZNOVU VYSKÚŠAŤ! Uvidíme, kumu sa do bude viac páčiť a hlavne do kedy. Poslúchni ma, lebo predpíšeme odvar proti svrbeniu, ak ťa niečo svrbí. LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.6.2009 o 16:07

Skusim odpovedat Igorovi tak, aby sa nieco dozvedeli aj majsti sveta v je.... od zadu, ktori sa tu snazia byt zbytocne vtipni. Postup na spravne nacvicenie nahadzovania pusky je nasledovny. Postavis sa doma pred stenu na ktorej mas nejaky bod a nahadzujes do pleca flintu pokial nezistis, ze mas oko, listu pusky a bod velkou vacsinou v rovine. Ze mas zle nahodenu pusku musis aj citit a na bode sa skontrolujes, ci mas nan zamierene. Janicko automat pouzivam vacsinou na spolocnych a tam ide zver na Teba alebo subezne pred Tebou. Ked ide zver na mna a po prvych dvoch ide dalej, tak dam pusku z pleca, otocim sa a pustim este dve za seba. Mimochodom hovori to aj pol. poriadok, ze do linie sa nestriela. Takze odlicujem. Piatu uz vacsinou nestrielam, lebo potom by mi dlho trvalo, kym znovu nabijem automat. Ked ide zver pred Tebou, jedno spustenie a nahodenie nezaberie tolko casu, aby sa zver dostala z dostrelu. kruzit teda nemusi aj ke mozno pre Teba by to bolo vyhodne.
Jarko, ked nemas nejaky clanocek cez pol strany, tak faciny o vodovahe nepis. Mimochodom dodnes som ho napriek snahe nedocital, tak slale neviem, co tym chcel basnik povedat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 10.6.2009 o 13:34

Alebo zbadá tak, keď bude sebou nosiť vodováhu. :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano43, 10.6.2009 o 13:12

Igor 123,
či máš spravne "nahodenú" flintu zbadáš tak ,že poväčšine netrafiš. Neviem ako sa dá znovu nahadzovať flinta do pleca po prvom zalícení . Ved strielame na bežiaci alebo letiaci cieľ, to by musel zakrúžiť okolo strelca alebo na jeho hlavou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 8.6.2009 o 15:28

Blaser, rozumieme sa. Spomínaný pán mal v tom čase viac skalpov hlavne v brokových trapových súťažiach – disciplínach ( nižšie súťaže ) a jednoducho nemal roky konkurenta. Naučil ma mnohému, ale nikdy som sa mu nevyrovnal a ani nevyrovnám. Čosi teda viem, ale ešte viac neviem . :-))) , ale nestrieľam najhoršie:-))), sú aj horší. Tiež som chodil na rôzne nižšie súťaže jak z dlhých zbraní, tak krátkych zbraní (viac rokov ). Momentálne sa už tomu nevenujem, ale hádam aj stačí to, čo sa nalepilo..:-))) v poľovníctve to pomáha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor123, 8.6.2009 o 15:22

chlapi a ako rozoznať, či mám dobre alebo zle nahodené keď už mam flintu zapretú o plece? resp. je na to nejaký postup ako správne nahodiť flintu? aby sedela vždy jednako a správne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.6.2009 o 14:46

Presne si to pochopil. Narazal som aj na to, ze darmo ma kolega 6 nabojov a nemusi znova nahadzovat. Ked ma zle nahodene aj tak ich vsetky vypuka do vzduchu. Takze ked neodlicil aj tak to bolo zanedbatelne. :o)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 8.6.2009 o 14:07

Blaser zdar, ešte sa vrátim k tomu tajomstvu. Určite máš pravdu a veľa ľudí o tom nevie. Správne, dobré a rovnomerné opretie pažby do pleca neslúži len na to, aby som správne eliminoval a rozložil spätný náraz, ale slúži aj ako naznačuješ k presnosti streľby. Jednoducho povedané, pri zlom a nesprávnom zasadení päty pažby do pleca dochádza buď k podstreľovaniu, alebo nadstreľovaniu. Toto je známa skutočnosť a neslobodno ju podceňovať! Toto si mal na mysli? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.6.2009 o 23:04

Idem ešte naplniť Mac Barena do dýmky a du hajat. Dobrú noc, tešilo ma, zas nabudúce o taktike a technike streľby, toho je na 15 strán a ešte aj tak by sme neboli u konca.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.6.2009 o 22:49

Blaser, ale veď to nie je tajomstvo, toho sa bežne pridŕžam aj ja a to pri strelbe zo všetkých zbraní. Jasné, že to má vplyv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 7.6.2009 o 22:43

Prezradim Ti tajomstvo. Ked automat spravne nahodis do pleca, trafis vacsinou na prvu, max druhu. Ked buchas tretiu stvrtu a stale nic, s velkou pravdepodobnostou mas zle zalozenu pusku a vtedy moze zajac alebo bazant skapat akurat od smiechu, lebo aj tak ho netrafis. Malokedy sa prinutim znovu nahodit pusku do pleca, lebo stale si nahovaram, ze teraz ho uz musim trafit. :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.6.2009 o 22:33

zanedbateľná skutočnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.6.2009 o 22:31

Blaser, asi nie, i keď v tom čase to bolo možno trochu inak. Nebol som tam a tak neviem, ale podľa vyjadrenia priateľa to skôr inklinovalo k normálu. Gratulácie zo všetkých strán a flinta kolovala z ruky do ruky. Väčšinou boli kozlice a dvojky, sem tam "automat ČZ" a to bolo všetko. Z tohto Winchestra že sa len tak zajace prekopŕcali...... ale podstatným dôvodom úspechu bolo hádam aj to, že si mohol bez odlícenia vystreliť vlastne až šesť krát, čo nie je nezanedbateľná skutočnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 63 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM