Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Potrebujem radu - diskusia

autor: off Anetka
pridané: 14.4.2009 10:38
Máme doma veľmi múdreho 7 ročného kokeršpaniela.....A teraz nám pribudol 8 mesačný jaghterier........Ako ich skamarátiť, keď ten jaghterier by sa iba bil a zrejme by aj kokeršpaniela zadrhol.....Koker si ho vôbec nevšíma, je pustený, druhý musí byť vo voliere... Ďakujem
počet zobrazení: 2 367
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off barbar111, 9.9.2011 o 14:45

Pred šiestimi rokami nám pribudol na dvor s piatimi foxteriérami jagdteriér, do roka bol pokoj, najstarší fox vychovával jagoša na dvore, v oplôtku aj v brlohu. Po roku prišiel zlom, jagoš sa pri každej príležitosti zavesil foxom-dvom psom na krk a vydobíjal si dominanciu na dvore. Po dvore na voľno mohol behať len so sukami a šteňatami. Avšak, akonáhle mám v ruke vôdzku, alebo flintu, alebo otvorím dvere auta a vie že sa ide von, všetko je odpustené a je pokoj. Akonáhle sú s foxom na vôdzkach, jedno či na nástupe pred spoločnou poľovačkou, či na ceste na začiatok pohonu zázračne spolupracujú, spolu plece pri pleci duria diviačiu, ba došlo to do takého extrému, že na konci pohonu streleného kanca si uzurpovali a ubránili ho pre piatimi kopovami (smola že som musel zaplatiť jedny gumáky a fľašku za pohryzenú nohu, ale na duši to potešilo). Na základe tohoto som doma upustil od ubíjania prirodzeného temperamentu a na dvore na voľno behá jagoš so sukami, alebo foxovia so sukami, je pre mňa dôležitejší výkon v lese. Anetka, držím palec, aby sa Vám socializácia lepšie vydarila! Poľovníckej kynológií zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 9.9.2011 o 12:54

kamarat si včera doniesol 2 mesačnu suku vyžlu. ja mam doma 5 ročnú farbiarku, farbiarka ju celkom akceptuje, je však ešte odmeraná a pri kŕmení mladú rázne upozornila, že kto je tu doma, ale vyzerá to tak, že po čase si zvyknú.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 611igor, 9.9.2011 o 7:09

mal som podobný problém, keď mi jagdterier neustále útočil na stavača, vyriešil som to jednoducho, jagoš dostal košík, pustil som ho(aj stavača)na dvor, kým ho to neprestalo baviť, odvtedy je všetko ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 8.9.2011 o 22:06

Baca ty si prepotrebny zastupca ludskych trudov s tvojou macacou teoriou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 8.9.2011 o 21:37

no , naozaj ti neviem poradit , ale teda , vahovy rozdiel je podstatny :D kedze vlastne , nas starsi pes je mniesanina labradora s nejakym stafordom , vazy isto viac ako 30 kilo , ale jeden mudry pan ju kupil ako labradora , tak ju neoficialne pomenuvam labrador , rozdiel medzi nime je minimalne tych 28 kilo.. ale myslim ze je to skor o povahe .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mindy, 8.9.2011 o 18:49

dados labrador a borderka nie je až taký veľký váhový rozdiel ako 24 kilový stavač a kilový jazvečík. A k tomu pri Baronovi majú problém iné váhové kategórie psov... On je proste živel a nebola by som dvakrát nadšená aby mi malého dochrámal. Vodítko mi nebolo odporúčané pretože pripnutý pes má automaticky pocit že niečo nie je v poriadku. V každom prípade už niečo vyskúšame a dám vedieť ako to dopadlo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 7.9.2011 o 21:02

mam 5 rocnu labradorku a 11 tyzdnovu borderku ... maju sa neskutocne radi , berie ju ako svoje vlastne dieta ... chapem problemi s jagosmi , ale ked je 2 mesacny jazvecik s 6 mes stavacom tak vazne nwm ..... pripdne ak si neskusala aj ked asi hej , ale pripada mi to ako dobry spôsob , po vybehani , vybiti energie toho jagosa zobrat na voditku a chvilku ich spolu strazit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 7.9.2011 o 16:36

povovnicek80: ale ten jazvečík má 7 týždňov a je to hodne malý štupeľ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek80, 7.9.2011 o 15:25

Mindy neboj aj moja priatelka ma dlhosrsteho jazvečika v rovnakom veku ako su naši a ked boli prvykrat spolu tak ho môj trochu pošlapal v zápale hry ale potom bolo všetko ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 7.9.2011 o 12:56

6mesacny kratas a 2mesacny jazvecik.s tym by si nemala mat problem.pustat ich spolu na dvor,zo zaciatku pod dozorom,aj ked si myslim,ze by ten kratas urcite nic tomu jazvecikovi nespravil.to ze je zbrklý ked sa zoznamuje s inymi psami,hlavne starsimi nic neznamena,vela steniec tak reaguje.dve stenata si urcite nic nespravia.maximalne sa spolu zahraju.s tym jagosom to asi budes mat tazsie,znami co maju jagosov a maju s nimi podobne problemy to riesia tak,ze hafanov spolu jednoducho nepustaju..neverim tomu,ze toho psa prevychovas,tak sa ho bud zbav,alebo ich spolu nepustaj...obaja by chceli byt na dvore panmi a kym si to medzi sebou neujasnia klud mat nebudes,tak ich bud pusti a uvidis,alebo ich radsej spolu nepustaj vobec... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mindy, 7.9.2011 o 12:20

Tiež by som potrebovala poradiť. Mám 6 mesačného Nemeckého kraťasa a pred nedávnom nám pribudlo 2 mesačné šteňa hrubosrsteho jazvečíka. Chceli by sme ich na seba privyknúť. Akým spôsobom to mám urobiť keď psovi na 100% neverím? Kraťas je veľmi zbrklý pri zoznamovaní s inými psami. Nerada by som aby jazvečíkovi ublížil. Vopred ďakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Anetka, 15.4.2009 o 8:22

Ďakujem za rady............mne tiež ten jagdterier nesedí.......Vôbec neposlúcha, bol asi pokazený, najradšej by som ho u nás nevidela, ale..........Už boli pustení spolu a vždy to skončilo zle. Pritom je o veľa menší ako koker a určite by ho zadrhol....To s tymi mačencami by som nemohla ani zo srandy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milosbaca11, 14.4.2009 o 18:24

Ahoj Anetka, aj to je riešenie, keď si ho zatvorila (toho jagoška), ale najlepšie bude, ak budú obaja tráviť čo najviac času spolu samozrejme pod dozorom a nie len na dvore. Musíš im náisť spoločné záujmy, a hlavne jagoš si musí stále vybíjať energiu na niečom (predovšetkým živom). Zožeň im nepotrebné mačence. Vek 8 mesiacov by nemal byť veľkým problémom na zvládnutie i keď jagoša by som už 8 mes. asi nekupoval pre zlozvyky od predchádzajúceho mjiteľa. Očividne zanedbal socializáciu. Dúfam, že sa ti to podarí skĺbyť ich. Držím palce a veľa pevných nervov. M.B. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 14.4.2009 o 14:02

hh ja mam podobny problem to asi dost tasko dosiahnes terier je terrier a tohoo tasko zmenis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Anetka, 14.4.2009 o 10:42

teda "jagdterier" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM