Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poslušnosť psa na poli NKS - diskusia

autor: off dodo17
pridané: 14.3.2009 20:16
Chcem sa poradiť ako prinutim psa počúvať na poli. Na začiatku všetko ok, kým nezavetri alebo nenajde stopu. Musi najprv urobiť svoje a tak možme pokračovať vo vycviku. Ako to odnaučiť psa? Prave dnes som vyšiel von, všetko prebiehalo ok kým nezavetril srny. A viete si predstaviť? Čo s tým poradte. Nepomaha ani elek. obojok. Vďaka.
počet zobrazení: 2 206
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off dodo17, 23.11.2010 o 19:39

Mam už malého psika fenka. Ma tri mesiace a celkom pekne zvlada zakladné povely :sadni a down. Sam som prekvapený. Dúfam že znej bude dobry psík. Môj prvý pes o ktorom som písal je jej dobrý kamarát. Je na predaj JSS, FSS. CAJC, Výťaz mladých, CAC, BOB, BOG výborný, výťaz slovenska 2009. Eso z Huštaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 2.2.2010 o 12:14

Zdravím panstvo..
Čo máte nové tento rok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dodo17, 7.12.2009 o 19:49

Škoda ho tak nechať, aby nemal nejaké potomstvo. Je to verná kopia svojho otca "Aros" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo17, 7.12.2009 o 19:41

V Malčiciach su dvaja. Ale ten ktorý mi pomáha je p.Sabo.
Chcel by som psíka predať. Ma JSS, FSS, Cajc, Cac, Bob, Víťaz Slovenska 2009. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off theCat, 2.12.2009 o 23:25

dodo, ak to nie je tajomstvom, mozes mi povedat meno toho cvicitela? Nie je nahodou z Malcic?
ps: Tych psov na vychode s VSS je viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo17, 9.11.2009 o 8:33

Mam jedneho starého cvičiteľa ktorý mi pomáha. Použival som remienky na predné nohy. Je to celkom už lepšie, ale nieje to ono. Ale vidieť ze pomali dostáva rozum. Vidieť to na ňom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 31.10.2009 o 10:30

Marek333 určite máš pravdu, ale mám taký dojem že posudzuješ podľa svojho prvého psa vo výcviku. Tiež som použil aj broky keď už nebolo iného východiska, ale ďaleko radšej používam el. obojok. Riziko ublíženia psovi je ďaleko menšie. A dokonca poznám aj stavača na ktorého nezabrali ani broky. Má už 9r. poľuje sa z nim celkom fain, ale keď je málo zveri a niečo vyskočí tak sa musí prebehnúť. A ešte jedna maličkosť. Keby sa tu ozvali cvičitelia ktorí po použití brokov museli majiteľovi psa zaplatiť, alebo kúpiť nové šteňa lebo brok vošiel tam kam nemal asi by si bol prekvapený, ba možno aj zhrozený. No ale s tým sa už nechváli nikto. A preto radšej by som si dal ten obojok a potom rozprával aké to bolo ako nechať po sebe streliť, a tŕpnuť či to prežijem. To je môj názor, a podľa neho sa aj snažím robiť. Ale tým nechcem povedať že všetko ostatné je zlé. A už vôbec nebudem nikomu odporúčať aby nechal po sebe strieľať a keď prežije aby nám niečo poradil ako ty z obojkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marek333, 31.10.2009 o 8:41

lejzr myslim tie broky.ja ked som chcel radu ze kedy vystrelit na psa ked odbehuje tak ma mali za hajzla ktory chce ublizit vlastnemu psovi.tie ich trapne nazori ze psovi by som ublizil a ze sa bude bat vracat si mozu nechat ale nechcem nikomu brat nazor.ja si myslim ze ked sa to robi s kludom a s rozumom tak to pomoze.no aspom mne pomohlo.komu sa to zda krute nech si da na krk el.obojok a poradi nam nieco.inak moja nadhera sa strelbe tesi a vracia sa tiez rada tak som to asi zatial nedodrbal.neni to na 100 % ale broky som pripraveny pouzit ked bude treba.tie stare metody asi ucinkuju aj ked urcite nie nadarmo vymysleli el.obojky. predsa ta strelba ma svoje rizika.neprajem nikomu aby si zranil psa.to si ani sprosty pes nezasluzi.skor majitel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 30.10.2009 o 7:36

Marek333 - čo sa ti také osvedčilo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 25.10.2009 o 9:47

Určite má lejzr dobré názory Ale tie el obojky už sú. Tak isto určite nejazdí na koči keď už sú autá. Pokaziť sa ním pes dá, ale len pri nesprávnom používaní. Takže keď potrestáš v nesprávnej chvíli nieje podstatné s čím si potrestal, ale to že si zle potrestal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marek333, 24.10.2009 o 6:56

chcem sa spytat ci pes uz poslucha a ako si to riesil.ja som mal taky isty problem.lejzr ma dobre rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 18.3.2009 o 21:16

Určite nie za každú cenu. Ale kombinácia el. ob. a broky. Keď vydíš že pes reaguje na obojok ale nemá chuť sa otčiť, tak skús použiť broky na pritvrďenie. Ale velkosť broku musíš určiť sám podľa vzdialenosti. Takže dvaja cvyčitelia. Jeden má ovladač a druhý broky v prvej hlavni menší a v druhej väčší. Ale výcvik vedie len jeden cvyčiteľ. To znamená že ten druhý je tam ako pomocník a naslovo počúva cvyčiteľa.To bol zatial môj najtvrdší pes, ale podvolil sa. Ale to neznamená že nemôže byť aj tvrdší. A preto nikdy nepoviem že toho psa zlomým, ale maximálne že to skúsim. Držím palec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo17, 18.3.2009 o 19:22

Ak možeš a chceš, skus vysvetli to s tými brokmi. Vieš na východe je strašne málo takých psov. Myslím chovných. Ak sa mi to podary urobiť s ním VSS, bude 2 pes na východe. Ale nie za každu cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 18.3.2009 o 18:28

Troch sa zapojím do diskusie, lebo ma téma celkom zaujala. Aj el.obojok aj broky mám vyskúšané. Ale určite nieso toho názoru že nad broky nieje. Určite pomôžu, Ple ja som ich použil v kombinácii s obojkom na riadne pritvrdenie. A potom už stačil len obojok a len na polovičný výkon. Obojok som mohol použiť hned v ďalších minutách a aj následne aj viackrát ale neviem si predstaviť že by som použil broky niekolko krát po sebe. A názor že niekedy neboly. Niekedy sa tiež oralo koňmi tak prečo sa neorie aj teras? No asi preto že už sa vymyslelo niečo novšie. Alebo sa mýlim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lejzr, 18.3.2009 o 15:59

A ja by som ho určite zvládol ale nie zadarmo......
Tak veľa šťastia pri výcviku. Držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 18.3.2009 o 15:57

Keď nepomôžu broky tak nič a určite sú lepšie ako el. obojok.
Ešte sa mi nestalo že by som psa pokazil streľbou ale s el. obojkom už áno.... Neviem akú máš predstavu o výcviku so streľbou ale na 100% pes netrpí ako pri obojku. A je to účinné.
Čo myslíš ako sa psy cvičili keď neboli el. obojky?????
Len sa boja streľbu používať niektorí ..... Ale to je zbytočné písať
Ale keď si to ešte stále nepochopil tak nič som nepovedal, ja som nemyslel broky zo srandy ani že máš psa zastreliť, asi vy na východe inak rozmýšľate. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo17, 18.3.2009 o 6:03

Nehnevaj sa, ale pred necelým týždňom si ho chcel na výcvik. Teraz tvoja rada su broky. Vďaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 17.3.2009 o 7:58

BROKY SÚ BROKY.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mato76, 16.3.2009 o 14:28

este ktej teme pozor z elek.obojkom netreba prehanat najme zjehov silov co sa tyka el.vykonu aked uz nepomoze obojok tak tak je chyba u psa alebo tu chybu robys ty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mato76, 16.3.2009 o 13:24

treba znim zacat vcase ked psa pripravujeme na jss ato priblizne vo veku 9- tyzdna hlavne pri nacviku spolocna polovacka ato ked pes zavetri zver musi ju vystavit na povel vodica ju vyhnat z porastu a tedy treba hlavne tomu zabranit aby pes nenahanal zver takzvane aby ju neduril tedy treba pouzit elek.obojok a psa na povel privolat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 16.3.2009 o 12:47

Najprv brok 2,5 a ak nepomáha tak pomaly 3,0 - 3,5 a tak.
Musíte zvládnuť ´´down´´ a potom ho začať s elektrickým obojkom trápiť.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo17, 16.3.2009 o 5:44

Kedy je ten správny čas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mato76, 15.3.2009 o 20:37

elek.obojok je najucinejsia pomocka ato hlavne u stavacov ked duria zver ato ci srncju alebo zajacju zver len ho treba spravne pouzit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM