Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Slovenský kopov vs. Sedmihradský durič - diskusia

autor: off koubapk
pridané: 10.3.2009 12:16
Ahojte, bydlím v Jeseníkách - v naší honitbě máme dostatek černé. Nemohu se rozhodnout, kterého psa vybrat - Kopova nebo Sedm. duriče. S honiči nemám žádné zkušenosti - chovám ohaře. Chtěl bych znát názor zkušenějších. Děkuji za reakce. Pavel
počet zobrazení: 1 970
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Stopinko, 11.3.2009 o 9:36

sedmihradak je uz z polovice kopov, pretoze slovenske jedince kopova su vyuzivane na obcerstvenie krvy sedmihradaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cucka119, 11.3.2009 o 8:56

Na Slovensku je (oveľa) viac využívaný Slovenský kopov. Vysokonohé duriče je u nás zakázané používať na durenie (t.j. do 50cm v kohútiku) Aj keď je aj nízkonohá forma sedm.duriča. Ja osobne mám vynikajúce výsledky so Slovenským kopovom :)
Máme horský revír a na spoločné poľovačky na diviaky používame len kopovy! A majitelia týchto hosrkých duričov si ich veľmi chvália, a veru by nemenili :) Ja len toľko... sused má sedm.duriča a vôbec ho nevyužíva na durenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mimuscha, 10.3.2009 o 21:04

ahoj pavliku...teeeeda, to je rychlost...ja len dufam, ze ti chlapi dobre poradia...drzim palce... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov