Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

vyber psa na lov malej zvery - diskusia

autor: off bebo
pridané: 15.2.2009 19:22
ake plemeno psa by ste odporucaly na lov malej zvery??
počet zobrazení: 3 978
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off mato76, 16.3.2009 o 14:41

jednoznacne NKS alebo Ceskeho fuzaca NDS je tvrdohlavejsi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 18.2.2009 o 15:23

kasari:
Noooooo ale duriče máme lepšie zas my na Slovensku.
Slovenská a Česká kynológia stále má veľa spoločného a je sme si blízky.
Ja osobne mám v čechách a na morave dosť známych a každý rok jazdíme k vám na súťaže...
pekný den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 18.2.2009 o 13:14

Tohle se mi dobře čte...:-) Ale funguje to i naopak. Jezdíme na Slovensko pro barváře, kopovy a další. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 18.2.2009 o 11:42

ray:
v čechách má aj celá kynológia inú úroveň, nieže by sme boli u nás nejako pozadu ale je to tam iné hlavne čo sa týka využitia psov v poľovníctve ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 18.2.2009 o 10:35

ja tam chodim na krepelaky som tam aj v klube to je kus ina uroven u prepeliciarov tu a tam nevravim ze nase su zle ale zachvilu s tymi kriteriami chovnosti budu v cechcach su v chove ozaj dobre psy u nas do chovu hociaka tretia cena a este aspon to zachvilu nic nebude treba tymto smerom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 18.2.2009 o 10:20

hallo ray!
aj ja kupujem psov z čiech, je tam slušný materiál hlavne ČF sú tam dosť vysokej úrovne teda fúzača jedine z čiech ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 18.2.2009 o 9:35

lejzrik,

presne ten posledny prispevok som chcela citat :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 18.2.2009 o 8:54

tak bebo okruh podozrivych sa ti zuzil na dve plemena ovsem ak si kynolog teda chces byt uplne vazne nebude ti robit problem zbehnut pre psa do susednych statov ja tiez chodim do ceska na psy :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 18.2.2009 o 8:06

Noo a ešte som sa nevyjadril k tomu čo cechurik napísala.

práve vyžle sa vyznačujú ľahkou cvičitelnosťou a ovládatelnosťou
to bola a ešte aj je ich prednosť - i keď pointer im dal viac temperamentu, rýchlosťi a šírky hľadania a hlavne nos
NKS je o dosť náročnejší na výcvik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 18.2.2009 o 7:53

Zdar!
Zase sa ideme tu tak troška hádať?! Dobre.
Ja som schválne radil aby sa tu táto debata nestrhla na túto stranu. Zas sa budeme opakovať, ale snáď prídeme k niečomu novému.
To že niekto niekedy urobil skúšky s dratharom bez výcviku je možné, ale dnes je prosím iná doba - oveľa menej zveri, ľudia majú menej času na psov ako kedysi a iné okolnosti. Ale veľmi podstatná vec je práca toho-ktorého klubu.
Budem sa opakovať: momentálna situácia na slovensku nie je ružová hlavne s NDS a SHS. MKS sú v pohode. ČF v 2008 mali po dlhej dobe troška viac vrhov ale fúzača by som len z čiech bral. NKS - zatiaľ bez konkurencie.
Kvalita stavačov je u nás celkom dobrá, ale keď sa ne to všetko pozerám ako chcem tak ak chce niekto kúpiť psa na Slovensku tak určite NKS a MKS, či sa to niekomu páči alebo nie. Keď nie tak sa chovatelia ostatných plemien stavačov prosím zobuďte a začnite makať a robiť niečo pre vaše obľúbené plemeno, lebo bez práce nie sú koláče.

cechurik toto si chcela vidieť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 17.2.2009 o 20:04

moj kamarat si vzal ako prveho psa v zivote nemeckeho drataka a to sme revir srnci viac lesny ten dratak si urobil skusky sam vobec nepotreboval vycvik uplne sam odseba robil vsetky veci potom vzal dalsie dva drataky a s nimi uz nespravil nic vobec predal to a uz sa psom nevenuje takze asi na uvod treba trafit psa ako jedinca a na plemene az tak nezalezi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 17.2.2009 o 19:34

ahojky,
asi je to kus od kusa, ja mam z instruktazi,vycvikovych taborov, skusok a polovaciek opacnu skusenost. Lejzr, daj prosim nazor na lahsiu cvicitelnost NKS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kasi, 17.2.2009 o 19:19

Nesúhlasím s tým že MKS je viac kontaktný na pána. Všetko je to o povahe a výcviku. V PZ máme aj NKS aj MKS a NKS je ľahšie ovladateľný. Pre začiatočníka by som odporúčil Českého fúzača. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 17.2.2009 o 10:31

chi, uz zase slovak? pre mna nie....no jasne, ze ked mam madara, tak pre mna je top MKS :-)....ale najrozsirenejsie su asi NKS. Zasadny rozdiel v tychto dvoch plemenach laicky vidim v tom, ze vyzla je viac kontaktna na pana (skor sa vrati, ked nemec chyti slinu, uz ho nie je, chi) , citlivejsia na zaobchadzanie. Jemne rozdiely su v sposobe prace, v povahe to bude asi o socializacii daneho jedinca, ale v byte, resp. rodine skor najdes asi vyzlu. Ja by som nemenila :-))). Drzim palce pri vybere. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 17.2.2009 o 9:18

bebo by asi potreboval alebo chcel inspiraciu s presnym plemenom stavaca co vziat.Ja stavace nemam ale co tak zohnat slovaka su vraj ucenlivi aj robia a pozdvihnes narodne plemeno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 17.2.2009 o 9:07

Áno stavač je trieda.
S-klasse ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 16.2.2009 o 11:03

suhlasim s lejzrom...stavaca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 33SRNEC33, 16.2.2009 o 8:52

NKS alebo Čskeho fuska ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 16.2.2009 o 8:24

Jednoznačne by som volil stavača. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM