Heming hunting
dnes je utorok,  14. máj 2024,  meniny má Bonifác,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:10,  dnes západ slnka: 19:15
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

brokovnica na lov a sport - diskusia

autor: off colomboat
pridané: 8.2.2009 10:55
vie mi niekto poradit aku brokovnicu na polovne strelecke preteky,ale aj lov?na co su choke?ake velkosti a na co sa pouzivaju?aka je idealna dlzka hlavni?prosim nie znacku zbrane ale technicke parametre,znacku si vyberiem sam.
počet zobrazení: 10 479
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off dobaj, 20.11.2019 o 12:14

Zdravím Vás. Kupil som si W&S 951 a nikomu by som ju neodporučil. Najprv sa mi v chladnom počasí zasekavala poistka nešlo odistit a nakoniec po jednej rane brenekom už vobec nejde natiahnuť.A to ju mam 1 mesiac.... Som zvedavý čo mi povedia po reklamacii... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 12.12.2018 o 12:27

Zdravim vlastni tu niekto brokovu kozlicu znacky Fair italy slx 600?ake mate skusenosti s touto znackou?dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 13.10.2018 o 18:08

W&S 951 - kedze sa mi flinticka pacila, tak som si ju pozical na strelby. Sklamanie na seba nedalo dlho cakat. Prestala odpalovat druha hlaven bez ohladu na to, ktora hlaven bola zvolena ako prva. Bolo cosi vyskocene na poistke. Po case som sa stretol s majitelom a povedal, ze zbran zacala odpalovat obe hlavne naraz a nakoniec sa uplne rosypala poistka a zbran bola nepouzitelna. Skoda, lebo mi do pleca sadla uplne perfektne a aj holubkovia padali jedna radost. Po tychto skusenostiach som kupil radsej Bajkalku, zatial sice nesedi tak dobre ako W&S, ale uprava pazby je riesitelna zalezitost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 11.10.2018 o 1:25

Zdravím vás, tá brokovnica webley scott 951 má oceľovú baskulu či zliatinovú? Poškuľujem aj ja po nej? Má niekto s ňou už praktické skúsenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 18.4.2018 o 11:46

Reakcia na príspevok od MarekPO, 18.4.2018 o 11:10 :
Tu W&S 951 chcem aj ja. Minuly rok som s nou strielal na strelnici niekolko krat a sadla mi lepsie ako aj origo sportove a drahe brokovnice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MarekPO, 18.4.2018 o 11:10

Zdravím, aké máte skúsenosti s br. kozlicou Webley & Scott 951, 12/76? Poľujem cca 1 rok, vlastním dvojku ZP 50 16/16. Je to staršia zbraň, poľuje sa mi s ňou super. Ale poškuľujem po kozlici, ako na poľovku tak aj na strelnicu... Nechcem Berettu a pod., to už je iná kategória. Ďakujem za reakcie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinHudak, 28.12.2015 o 9:29

Mate niekto skusenosti s brokovnicou Beretta 690 1 Sport... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 10.3.2013 o 20:56

Každá sportova brokovnica ktorú ovládaš je vhodná na lov. Opačne to moc neplatí. Utrzis si akurát ostudu na normalnom preteku. Na gulasovom stretnutí naturistov je to jedno s čím budes tie plachtiace lokse naháňať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sumcar, 10.3.2013 o 20:18

no a o vhodnej brokovnici na lov aj sport ani chyru ani slychu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 12.2.2013 o 13:37

Tak či onak, žiadne také obmedzenie neni v zákone, ani v jednom ani v druhom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 15:36

Ano ospravedlňujem sa v PDF som sa zle pozrel nie je to § 64 je to § 65 ktorý sa odvoláva na zákon o zbraniach a strelive . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 11.2.2013 o 15:00

sa tu pletie zakon o zbraniach a strelive so zakonom o polovnictve mam pocit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 11.2.2013 o 14:09

A v predchádzajúcej verzii zákona bol paragraf 64 o označovaní a preukazaní povodu zveri. Takže zase by si to mal zle, lebo ani tam nič také nebolo. Ani v iných paragrafoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 11.2.2013 o 14:05

edu paragraf 64 píše volačo o písomnej skúške. Jaký zákon si to vlastne čítal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 14:00

horvathm začni čítaním § 64 uvidíš čo sa dozvieš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tthunt, 11.2.2013 o 13:57

Pre zaciatocnikov dlzka hlavni 71cm. Lepsie vysledky dosiahnete s kratsou ako s dlhsou hlavnou. Kratsie hlavne = lepsia pohyblivost a ovladatelnost pri strelbe. Pre strelca zaciatocnika nedoporucujem hlavne 76cm a dlhsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 11.2.2013 o 13:51

Nič takého v zákone o polovníctve neni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 10:34

Ja som iba odcitoval platný zákon o poľovníctve axon.To že bol zakon o zbraniach a strelive zmenený je fakt . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 10.2.2013 o 15:03

edu o zakázanom strelive si dnes o 12:34 napísal dobrú blbosť. Obmedzenie rýchlosti a výkonu zo zákona už vypadlo pred niekoľkými rokmi. Ty ti zákon o zbraniach a strelive už dlho nečítal, však? pozri sem odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.2.2013 o 14:28

dusab súhlasím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dusab, 10.2.2013 o 14:04

Vseobecne plati, ze brokovnice na polovne ucely maju hlavne dlhe vacsinou 700mm. Samozrejme trojaky, gulobroky a kombinovane zbrane maju hlavne kratsie. Dolezitejsi parameter ako dlzka je zahrdlenie. Pri beznych loveckych zbraniach je polovicke, alebo tristvrtove a plne. Pri sportovej strelbe je to trochu ine, zalezi ci sa striela skeet, alebo trap, to uz spominal blaser. Potom je tu este fakt, ze moderne brokove kozlice maju vacsinou hlavne "cokovane", co umoznuje menit zahrdlenie hlavni podla ucelu pouzitia zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.2.2013 o 12:34

orol môžeš uviesť v akej legislatíve to je napísané ? ak myslíš § 64 zz o poľovníctve tam sa uvádza (2) Zakázaným spôsobom lovu34) zveri je m) lov inou zbraňou ako zbraňou na poľovné účely, lov zakázanou zbraňou alebo zbraňou vybavenou zakázaným doplnkom.36) = 36) § 4 zákona č. 190/2003 Z. z. citujem § 4 Zbraň kategórie A (1) Zbraňou kategórie A je zakázaná zbraň, zakázané strelivo a zakázané doplnky zbrane. (2) Zakázanou zbraňou je a) vojenská zbraň, b) samočinná zbraň, c) zbraň, pri ktorej bol jej pôvodný charakter a podoba zmenená tak, aby sa jej použitím mohol spôsobiť ťažší následok ako pred jej úpravou, alebo zbraň, ktorá má vzhľad iného predmetu, d) palná zbraň vyrobená z nekovového materiálu a neidentifikovateľná za pomoci detekčných prístrojov a röntgenových prístrojov, e) zbraň s pevne zabudovaným tlmičom hluku výstrelu, f) zbraň s pevne zabudovaným laserovým zameriavačom, zameriavačom skonštruovaným na princípe noktovízora, infražiariča, elektronického zväčšenia obrazu a zariadenia na prevrátenie obrazu, g) vyrobená zbraň alebo upravená zbraň, ak nejde o dovolenú výrobu alebo dovolenú úpravu, zbraň s úpravami sťažujúcimi jej kriminalistickú identifikáciu. (3) Zakázaným strelivom je a) strelivo s priebojnou, výbušnou alebo zápalnou strelou, b) strelivo do krátkych guľových zbraní s expanznou strelou, c) strelivo so strelou dodatočne upravenou, d) vojenské strelivo, e) strelivo do krátkych guľových zbraní presahujúce úsťovú rýchlosť strely 550 ms-1 alebo prekračujúce úsťovú energiu 1 000 J, f) strelivo do dlhých guľových zbraní presahujúce úsťovú rýchlosť strely 1 150 ms-1 alebo prekračujúce úsťovú energiu 6 000 J.. (4) Zakázaným doplnkom zbrane je a) tlmič hluku výstrelu, b) zameriavač skonštruovaný na princípe noktovízora, infražiariča, elektronického zväčšenia obrazu a zariadenia na prevrátenie obrazu, c) laserový zameriavač................................. Alebo si mal na mysli nejakú inú legislatívu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.2.2013 o 11:55

V legislatíve je "myslím" uvedené, že zbrane na športové účely nemožno používať na poľovné účely, presnejšie na lov zveri. Natíska sa teda otázka, ako je to naozaj napr. so športovou brokovnicou na trap s dĺžkou hlavní 760mm ... P.s- kto to vie fundovane vysvetliť? Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 9.2.2013 o 18:30

Myslim že Blaser300VM to tu napisal dost zrozumitelne,lepšie vysvetlenie colomboal ani nemohol dostat,Edo to moc komplikuje:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 9.2.2013 o 15:16

Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.2.2013 o 14:11

všeobecne platí dlhšia hlaveň viac úžená dlhšie sa držia broky po hromade kratšia a menej úžená naopak . Preto sa pre trap používajú dlhšie hlavne a viac úžené a naopak na skett na krátku vzdialenosť tie menej úžené a kratšie . Pre účel poľovníctva sú hlavne s dlžkou 76cm sporting s výmennými chocke vhodné . Kaliber 12 považujem za samozrejmosť v roku 2013 . Mala by to byť kvázi univerzálna zbraň aj na poľovačku či strelecké preteky trapp ako popísal špotový strelec ,ktorý má nemálo odstrielané Blaser300VM. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 9.2.2013 o 13:46

Edu odpovedal si mi v tom dlhom príspevku dvomi vetami ;-) Ostatné je mimo moju otázku ;-) P.S. - netlač nejakú informáciu ktorá ťa práve zaujala v každom tvojom príspevku ;-) ale iba na to určenej téme. Čítam tú informáciu od teba dnes už v druhom tvojom príspevku ;-) Dík. A k tomu čo som sa pýtal, z diskusií by to mala byť dĺžka hlavne 76, ale chcel som na to konkrétnu odpoveď, aby sa mi môj názor potvrdil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.2.2013 o 13:08

Pochybujem že začne baviť broková športová strelba nepoľovníka so ženským nickom v 68 rokoch s výbavou kalach, T 45,rpg . Skôr si myslím ,že ide o detský vtip . Admin všetky predávané nešportové brokovice sú určené pre poľovníctvo . Samozrejme na lov sa dá použiť i tá športová. Dá kupiť historická funkčná brokovnica dokonca obdobne ako vzduchovka . Čiže od 18 rokov . odkaz obdobne sa dá na Slovensku kupiť samopal expanz na dávky , ktorého sfunkčnenie na originál zvládne hocijaký domáci kutil za pár minút . odkaz To zjavne tvorcom zákona nevadí a dôležitejšie je poslať deda s 50 ročnou poľovníckou praxou na psychotest kde vysolí 100€ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 9.2.2013 o 12:50

Akú dĺžku hlavne brokovnice odporúčate na lov. Nie na športovú streľbu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano43, 19.2.2009 o 10:49

Hm...colomboat, vôbec nechcem byť konfrontačný ale podľa toho čo píšeš 8.2.2009 o 18:46 ako keby si neabsolvoval poľovnícky kurz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.2.2009 o 19:44

Strielaju sa prakticky 3 druhy pretekov, podla sposobu letu tercov. Ked nevies, co Ta bude bavit, kup si nejaky sporting s dl. hlavne 76 a s cokmi. S cokmi si nastavis zbran podla discipliny, ktoru chces vyskusat. Vsetky sportove pusky sa daju vyuzit aj na lov. Marocchi, Zolli, Beretta, Browning vyrabaju zbrane v roznych kategoriach aj pre zaciatocnikov. V podstate su to rovnocenne humpory, tam chybu neurobis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off colomboat, 8.2.2009 o 18:46

aj ja viem?neviem ake discipliny sa na takych polov.pretekoch strielaju.zatial hladam info.tu som si myslel ze ziskam take lopatisticke info.lebo z tych odbornych clankov ma boli hlava.pozeral som si marocchi 03,marocchi finnlight,zoli sporting.ak ma niekto tieto zbrane prosim info ci spokojnost.niektore su s chokmi ine bez co je lepsie?co vyuzijem ne kombinaciu najprv sport potom ked bude moznost lov?dekuji mily pane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.2.2009 o 15:58

Musis upresnit disciplinu v ktorej chces pretekat. V podstate taka univerzalna brokovnica ma oznacenie sporting a ma coky na oboch hlavniach. S cokmi si upravis zahrdlenie podla vzdialenosti na ktoru budes strielat terc. Na kazdu disciplinu je ina dlzka hlavne idealna, ale taka univerzalna je 76 cm, nie vsak na Skeet, tam je hlaven kratsia, ale s cokmi sa da nieco skorigovat aj na 76-ke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov