Heming hunting
dnes je sobota,  27. júl 2024,  meniny má Božena,  spln: 19. august 2024,  dnes východ slnka: 05:20,  dnes západ slnka: 20:25
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Oblečenie z lodenu - diskusia

autor: off Badzgal
pridané: 20.5.2024 23:37
Dobrý deň rnRád by som sa opýtal či má niekto skúsenosti s oblečením ktoré je vyrobené z materiálu LODEN. Zaujíma ma hlavne aké vlastnosti má v silnom dlhodobom daždi resp. počas silnej rannej rosy vo vysokej tráve. Ako sa v ňom človek cíti či nie je v tom veľmi horúco a pod...Ďakujem za odpovede...
počet zobrazení: 669
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Badzgal, 22.5.2024 o 22:25

Reakcia na príspevok od lorgarius, 22.5.2024 o 8:00 :
Ďakujem za odpoveď pomohlo mi to... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lorgarius, 22.5.2024 o 8:00

Ahoj, lodenu je vela druhov, resp lodenu s primesami je vela. Vseobecne je to husta, hrejiva, pevna, trvacna vlnena tkanina. + primesy a upravy ktore zaistia nepremokavost, vyssiu odolnost proti vetru atd mam lodenovy hubertus po starom otcovi. hruby, tazky, na chodenie nevhodny, v silnom dazdi namokne. ale zasa na sedenie v mraze na posede ideal - neprefuka ho a dobre drzi teplo. aj po takmer 70rokov este stale v pohode pouzitelny. nohavice znacky Carinthia na jesen/zima. impregnovane proti vode. su teple, rosu, jemny dazd atd neprepustia, ale niesu 100% vode odolne. da sa v nich chodit v sychravom jesennom/mrazivom pocasi, v inych podmienkach je v nich dost teplo - kvoli vnutornej umelej vlozke proti vetru. v nemecku loden vacsinou nosia starsi kamarati, mladsi skor nosia lahsie membranove oblecenie. obe skupiny si pochvaluju to svoje. letne oblecenie z lodenu nemam, takze zreferovat neviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov