Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nosenie nožov na opasku - diskusia

autor: off Lysec
pridané: 23.4.2024 15:11
V rozhlase som dvakrát zachytil správy, že niekto (zrejme u nás) chystá zákaz voľného nosenia dokonca aj vreckových nožov na opasku a to aj keď sú v puzdre. Hovorili, že to musí ešte schváliť parlament. Viete niečo bližšie ????
počet zobrazení: 956
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on kulti, 27.4.2024 o 17:00

Diskusie na diskusnom fóre si rád prečítam. Však na to je diskusia pre nás poľovníkov určená, toť môj názor. Aby to tu "žilo." Niekedy je tá diskusia "pikantná,"no čo už, takí sme. A otvorene priznávam, že Lysec patrí medzi mojich priateľov. Raz niekto "brnkne" do lesníkov, potom do ochranárov,policajtov a oheň je na streche. V každej skupine sa nájdu ľudia aj takí aj onakí. Toto fórum je hlavne o poľovníctve, dúfam,že aj bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 27.4.2024 o 12:39

p. Lysec - odpoveď rys 2 bola na moje dva príspevky. Sú možnosti ,ktoré Vás viedli k zadaniu tejto diskusii : č. 1. - Zle počujete , kedže ste ako uvádzate informáciu v rádiu prepočuli. č.2. - Vaša lenivosť vyústila do zadania diskusnej otázky. Keby ste čas, vynaložený na zadanie tejto zbytočnej otázky vynaložil pri hľadaní odpovedi v googli, nemuselo dôjsť k tejto od Vás prskajúcej diskusii. č. 3. - asi v noci nemôžete spať, budíte sa a vymýšľate čím vzbuduť, obrátiť , nasmerovať pozornosť na seba keď v tém Vlk na Vás už nereagujú. No nestačilo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 27.4.2024 o 3:20

Reakcia na príspevok od dede, 26.4.2024 o 18:20 :
No , tak hádam už aj stačilo. Veď ste mi nemuseli odpovedať. Debatoval som s rysom 2... Postačovalo by sa povzniesť nad moju úbohosť ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 26.4.2024 o 18:20

p. Lysec - zase sa tu rieši, honí ,, ego ,, však ? Čakal som, že to prejde až sem, nevadí. Ako zodpovedný dôchodca ste si určite zapamatal, že bude valorizícia dôchodku o x,y percent, alebo bude 13 dôchodok, však ? Keby ste nebol býval prepočul, ako ste v zadávaní otázky uvádzal termín ,, zachytil ,, mohli sme sa tomuto vyhnúť. Ja som Vám relevantne odpovedal .Vzťahovačnosť je narcistický duševný pochod, ktorým si jedinec privlastňuje pozornosť, ktorá sa netýka jeho osoby: náhodné poznámky, pohľady, všeobecné tvrdenia. Prejavuje sa pri neurózach, skoptofóbii, pri paranoidných psychopatiách a paranoi. Ide o návrat do obdobia raného detstva, kedy dieťa býva stredom pozornosti. V Diskusii ,, Vlk ,, vediete... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 26.4.2024 o 16:32

Reakcia na príspevok od dede, 24.4.2024 o 12:39 :
Pod "policajtami" som myslel samozrejme rezort vnútra. Nebuď vzťahovačný ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.4.2024 o 12:39

Reakcia na príspevok od Lysec, 24.4.2024 o 12:09 :
Policajti zákony nevymýšľajú, nerobia, nenavrhujú novelu, dbajú na dodržiavanie zákonnosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 24.4.2024 o 12:09

Reakcia na príspevok od rys2, 23.4.2024 o 23:24 :
Takže v Rakúsku... To som zakaždým prepočul.Nečudujem sa im .Pri tej záľahe neprispôsobivých imigrantov, ktorých si tam napúšťali ..Takže zatiaľ chvalabohu sme ušetrení ...Nuž ale naši pripečení policajti si zrejme takýto trend nenechajú újsť . Hlavne teraz , keď na východe u susedov zúri vojna a keď sa kde aký vládny funkcionár cíti ohrozený... Je to taká slovenská posttotalitná klasika.Ich nezaujíma, či to má logiku , ale či je možné za to niekoho štrófať ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 23.4.2024 o 23:24

Velmi spravne dede !!! Uz par rokov dozadu som upozornoval tiez zopar nasich, nech sa nepromenaduju po obchodnych domoch atd., viditelne s dykou, nozom na opasku, pretoze jednak to neposobi dobre a naviac mozu natrafit na pozorneho, vnimavaho policajta, ktory si bude konat len svoju pracu... podotykam, ze drzitel ZP by mal mat potrebnu opatrnost ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 23.4.2024 o 20:34

Ak ste zachytil také info, možno ste prepočul bolo to na rádio Slovensko , V Rakúsku bude zákaz nosenia nožov na verejnosti 21. 04. 2024 07:19 | Euroskop Rakúsko chystá zákaz nosenia nožov na verejnosti. Návrh takéhoto zákona predstavilo v stredu tamojšie ministerstvo vnútra. Doteraz sa obmedzenie nosenia niektorých zbraní na verejnosti riešilo len miestnymi vyhláškami, ktoré platili pre určitú lokalitu. Návrh ministerstva vnútra počíta so zákazom všetkých typov nožov v podstate všade, kde sa vyskytujú ľudia. Horná hranica pokuty za porušenie tohto zákazu bude naozaj vysoká – 3 600 eur, alebo pobyt vo väzení na 6 týždňov. Nie je dokonca dôležitá ani dĺžka čepele, takže zákaz sa vzťahuje aj na tzv. švajčiarske (univerzálne zatváracie) nože. Tie sa nebudú môcť nosiť len tak zavesené na opaskoch nohavíc - pokiaľ sa budú prepravovať musia byť v taške, batohu a v obale. Platiť to bude pre všetky nože. Návrh ešte musí schváliť parlament. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 23.4.2024 o 20:27

pán Lysec - po zadaní kľúčového slova do Googla ,, zákaz nosenia noža na slovensku ,, vypľulo: Priestupok proti verejnému poriadku § 47 zákona o priestupkoch 372/90 (1) Priestupku sa dopustí ten, kto h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím. O pripravovanej novele vyššie uvedeného zákona som zatiaľ nepočul. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM