Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Overovacie znacky hlavni - diskusia

autor: off dzano
pridané: 31.12.2023 14:37
Pozdravujem Pani. Vedel by prosim niekto co znamenaju tieto overovacie znacky. Nikde ich neviem najst. Dakujem pekne a prajem vsetko dobre v starom roku.
počet zobrazení: 1 022
počet hlasov: 0
Overovacie znacky hlavni - diskusia
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off mibe74, 5.1.2024 o 22:56

Ocelove broky tusim len do 3,25 mm alebo 3,5? Vacsie by bol asi risk. Nepametam presne a nechce sa mi hladat. Mam 76 komory a znacku lalie. Overovacie znacky hlavni - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 5.1.2024 o 21:22

Kazdopadne ... dozvedel som sa ze hlavni je to vlastne jedno, lebo broky su vedene v kosiku ... to ma tiez mohlo napadnut ... a znacka vyssej skusky CIP-S tieto tlaky zahrna. Ide o zahrdlenie ... čoky. Cylinder, 4ka a 3ka sa mozu pouzivat aj na ocel ... 2ka a 1tka uz nie. Tlakova znacka lalie pre ocel tiez udajne nie je povinna vo vsetkych krajinach. Odtial si to aj pamatam, ze sa moze strielat ocel ... s čokov ... ak to dakemu majitelovi mp 155 alebo ineho Baikalu pomoze ... aha ... Overovacie znacky hlavni - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 5.1.2024 o 21:12

Zdravim Miro ... zdravim Jozef a dakujem za prispevky. Mate pravdu Jozef... zmeral som sublerou ... ale Miro ju ma vlastne tiez, lebo ta olovena gula by mala tiez 18.4 ... pri tomto konkretnom priemere hlavne ... akurat by im par kvapiek toho olova zostalo ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 3.1.2024 o 21:37

Hmmm, to neviem…len taka uvaha…. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 3.1.2024 o 20:27

mibe74 - Aký význam by malo dávať na hlaveň - priemer rovnakých gúľ odliatych z jednej anglickej libry olova ??? Menovitý priemer kal.12 je 18,5 mm . Dovolený rozsah priemerov je 18,2 - 18,6 mm . A číslo 18,4 znamená aký je vnútorný priemer predmetnej hlavni v mm . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 3.1.2024 o 19:50

Dakujem Mirec. Myslel som najmä tie zakruzkovane znacky. Takze dakujem za vyzvetlenie "18,4". To ma mohlo napadnut. Ide mi o to, ci s toho mozem strielat ocelove broky. Raz mi niekto povedal ze ano, aj ked viem ze original znacka na ocel je lalia. Tak si nad tym teraz lamem hlavu ... pri vrtochoch ctenych europoslancov. Asi je jasne ze ide o baikal mp 155 ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 1.1.2024 o 15:59

CIP S je vysia skuska, ten znak so sipom je skusobna Izevsk, to 18,4 snad je priemer rovnakych gul odliatych z jednej anglickej libry olova, cize kaliber 12, ale tam je to taktiez oznacene, zbytok neviem. Tormentacia na ocelove broky tam nie je. Musela by tam byt vyrazena lalia. Zbytok neviem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 31.12.2023 o 14:37

Resp. ... znacka vyssej skusky CIP-S asi nezahrna ocelove broky. Viem ako vyzera originalna znacka pre ocelove broky. Este raz dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov