Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

PARD NV007SP LRF 940nm - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 26.9.2023 9:34
Zdravím, aké máte skúsenosti s touto optikou, uvažujem ako zadnú násadku- zásadku. Prípadne doporučte iné.rnĎ. Lovu zdar!!!
počet zobrazení: 3 323
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lorgarius, 8.3.2024 o 13:41

Reakcia na príspevok od Stasek, 7.3.2024 o 16:07 :
Ahoj, zalezi na svetelnych podmienkach a kontraste pozadia ale kedze to nemam na optike tak vzdialenost na ktoru dokazes dobre rozoznat zver je mensia. za dobrych svetelnych podmienok - za sera/briezdenia ked v optike uz/este moc nerozoznas, ale este/uz je svetlo tak v nocaku ci uz za pouzitia denneho alebo nocneho modu bez prisvitu sa da slusne zver rozoznat tak na 70-100metrov. v pripade zlych podmienok ked je husta tma a zamracene zapinas integrovany prisvit, tak je to podla mna horsie a nasledkom je aj neprijemny tunel vision. tomuto moc na chut prist neviem, rovnako ako rozpixelovaniu obrazu pri pouziti digitalneho zoomu. ak hladas nieco na pozorovanie a nie ako cenovo priajtelny dual use co mozes bez problemov aj upnut na puskohlad, tak by som sa asi pozrel na nieco ine alebo termo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stasek, 7.3.2024 o 16:07

Reakcia na príspevok od lorgarius, 26.9.2023 o 11:59 :
Ahoj. Keď používaš ako monokulár (na pozorovanie) na koľko metrov vieš rozoznať - posúdiť zver? Diviak, vysoká, srnčia. ďakujem za odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lorgarius, 4.10.2023 o 9:35

ahoj, mam verziu bez dialkomeru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavelb, 3.10.2023 o 7:58

ahoj, máš aj dialkomer...ak áno, využívaš ho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 26.9.2023 o 13:42

Reakcia na príspevok od lorgarius, 26.9.2023 o 11:59 :
oki, vdaka.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 26.9.2023 o 13:42

Reakcia na príspevok od MarekPO, 26.9.2023 o 12:41 :
oki ...vdaka.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarekPO, 26.9.2023 o 12:41

Ahoj, používam starší model 007S 940nm, tam je len rozdiel podľa mňa, že batéria je na opačnej strane. Pri 007SP je to rozumný ťah, pretože je som mal problém s prebitím, keďže mám nízku montáž. Vyriešil som to naklonením resp. pootočením objímky/adaptéra, zvykol som si na to, funguje ako má. Samozrejme riešením je vyššia montáž, ale mne to vyhovuje takto - tento problém odpadá pri 007SP. Čo sa týka lovu, za mňa pomer cena/výkon super. Okolo 100m s tým viem úplne v pohode loviť. Vlastním od 10/2022 a mám s tým ulovených viac ako 10 diviakov, niekoľko líšok a jazveca. Používam na variabil puškohľad 3-12x50, väčšinou strieľam do zväčšenia 6x. Prísvit väčšinou na druhú úroveň. Pri trojke sa rýchlo vybíja. Nezaregistroval som, že by reagovala zver na prísvit. Odporúčam kúpiť rezervnú batériu alebo externý zdroj. A ako bolo spomenuté, lepšie je si dokúpiť rýchloupínací adaptér, ten v balení je na pevno a mne osobne tiež nevyhovoval. Na pozorovanie nepoužívam (mám termo), neviem posúdiť. Za mňa - kúpil by som určite za tie peniaze aj druhý raz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lorgarius, 26.9.2023 o 11:59

ahoj - ak to chces pouzivat ako zasadku tak aby bola pouzitelna potrebujes puskohlad s nastavitelnou paralaxou a malym, resp variabilnym zvacsenim. Ako max by som povedal 3-4x na vyssom rozliseni zariadenie rozmazava obraz - je v podstate nepouzitelne. rovnako odporucam kupit rychlo upinaci adapter. ten v baleni naskrutkovany na pevno mi troska nevyhovoval. co sa samotneho NV007SP 940nm tyka - na prisvit 940nm zver nereaguje/nevidi ho na rozdiel of 850nm, kde drava zver, vysoka a povedal by som ze aj diviaky mozu svetlo z urcitych uhlov registrovat. obraz slusny, ale treba pamatat ide o digitalny pristroj takze obcas pri rychlej manipulacii moze byt obraz rozpixelovany, kym sa zariadenie "nespamata". realne pouzitelne - dobre rozoznanie zveri je mozne tak na 100m, zalezi od pocasia, svetla a poveternostnych podmienok samozrejme. ovladanie par tlacidlami je jednoduche. osobne som to po par tyzdnov dal z puskohladu aj tak dole a pouzivam ako monokular na posudenie zveri, nahratie videa ci urobenie fotky, ked vidim nieco zaujimave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov