Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nočne Videnie - diskusia

autor: off Luto
pridané: 4.8.2023 7:59
Skusenosti s NV PARD DS35 940nm alebo 850nm Ďakujem.
počet zobrazení: 6 308
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Kalach2, 13.4.2024 o 18:01

Reakcia na príspevok od goret, 12.4.2024 o 20:01 :
Díky za radu ale nepomohlo. Mám trocha podozrenie na poslednú aktualizáciu firmware 2023/11/08 ktorá bola v novom kuse už nahratá a do toho staršieho kusa som si to nainštaloval sám. Potreboval by som naozaj verné zhodnotenie od tých majiteľov tohto typu NV aj s týmto aktualizovaným FW či nemajú podobné problémy. Naozaj prosím o radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.4.2024 o 20:01

Reakcia na príspevok od Kalach2, 12.4.2024 o 18:23 :
skúsil by som preformátovať kartu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kalach2, 12.4.2024 o 18:23

Zdravím Vás priatelia "digitálneho poľovníctva". Už pár rokov naspäť som neodolal pokušeniu obstarať si nejaký digitál. Presvedčil ma PARD 008, bol to vynikajúci prístroj a jeho náhradu mi vnútil reklamný trh s novinkami. Obstaral som si Alpex. Zase nič proti kvalite, ale bol trocha ťažký na môj vek. Ak prirátame montáž dobrú oceľovú, lebo s dvojdielnou hliníkovou som mal problém plus prísvit, tak som bol ako horolezec zaťažený batohom. Neodolal som reklame PARDU vymenil som ho za PARD DS35 LRF 70 940. Zainteresovaní vedia čo tie čísla znamenajú. Ale skrátim to, idem k veci. Kúpil som ho pred Veľkou nocou a už doma v gauči ako sa hovorí som si ho trocha poprezeral. Vždy keď niečo idem nové kúpiť, tak sa snažím čo najviacej informácií získať. Tak som len prepínal a ejhle, zistil som že ten prevít pri zapnutom automatickom nahrávaní pri sebe menšom pohybe začal ako že čosi nahrávať. Na display tam bežala sekundáž a potom koniec. Na zázname cez stiahnutú apku som však nič zaznamenané nemal. Potom bola jedna skúška naotro pri nahodení na pušku a po dvoch ranách zase len obrazová informácia a na zázname nič. Tak hneď po pár dňoch išiel na relamáciu. Pričinením a ochotou predajcu mi bol zaslaný do predajne nový kus. Bol som veľmi nadšený až do chvíle, keď som išiel na strelnicu. Aj na tom novom kuse to isté. Do riti. Tak kde je chyba. Nový bol už s poslednou aktualizáciou z 11/2024 a ten predchádzajúci som si sám pred tými zisteniami stiahol z netu výrobcu. Je ešte niekto takto obdarený kvalitou PARDU alebo ja som už starý na takéto digitálne mašinky? Vopred ďakujem za reakcie zasvätených. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Goro11, 12.2.2024 o 20:32

Trochu mi vadí na druhej generácii krok vzad, čo sa týka vyčistenia displeja od ikon. Zatiaľ čo na prvej generácii DS35 bez problémov kliknutím proti smeru hodín odstranis ikony a máš čistý displej, tak druhá generácia túto vymoženosť nemá a musíš čakať najmenej 30 sekúnd až zmiznú automaticky. Dúfam ale že výrobca čoskoro na toto "fopa" príde a odstráni ho. Hádam už novšia verzia softvéru bude "opravená". V obchode mi ponúkli staršiu verziu softvéru kde ide ikony z obrazovky odkliknúť, ale keďže táto staršia verzia nemá krokove zväčšenie ale len základné a maximálne zväčšenie, ale ja som dal radšej prednosť plynulemu zväčšeniu. Tak som to uzavrel tak, že budem čakať až "vyrobci" abgreduju systém. Ale nie je to nič na čo by sa nedalo zvyknúť. Ale inak mašinka úplne úžasná. Ak balisticka kalkulačka dostane správne údaje dá sa zasiahnuť cieľ bez problémov aj na veľkú vzdialenosť. Laserový prísvit perfektný nastaviteľný malinký, nie ako externé prísvity veľkej váhy a rozmerov. Som spokojný zatiaľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misko04, 8.1.2024 o 20:18

Luto, kúpil som si DS 35 30.12.23 nastrelil som ho a bol som s ním na dvoch vychádzkach a dnes som ho zapol vypol a už som ho nezapol. Neviem čo sa stalo, zostal mi šedý, ako keby displej nejde. Zajtra ho idem reklamovať. Inak bol som prekvapený s jeho obrazom v tme aj cez deň. Snáď ho opravia a dlho ešte poslúži. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pindo233, 26.12.2023 o 8:51

Reakcia na príspevok od pavian, 20.12.2023 o 8:15 :
Možno by som skúsil novú batériu.Ja som dal do Pard 008s batériu 18650,ale nie pôvodnú a robilo to isté.Skúsil som ďalšiu a pri tej to bolo v poriadku,ako pri originále. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 20.12.2023 o 8:15

Nazdar kolegovia, nenašiel som tému o nočnom videní Pard NV019, tak to dávam sem. Po zhruba 2 a pol roku bezproblémového chodu mi minulý týždeň zamrzlo nočné videnie Pard NV019, po zapnutí sa zobrazí iba vstupná obrazovka s nápisom PARD, ďalej už nič. NV bolo týždeň vypnuté s vloženou batériou, bolo uložené v teple, suchu... Volal som aj predajcovi, ten mi nevedel poradiť, že to by muselo ísť do servisu, no predpokladám, že do konca roka by mi to asi nevrátili. Na nete som k tomu zatial nenašiel nič. Tipujem, že to pravdepodobne bude asi problém firmware, ale nejako som na nete tiež nepochodil. Nemáte s tým nejaké skúsenosti, prípadne radu či kontakt na niekoho, kto tomu rozumie a vedel by to opravit? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kulti, 10.10.2023 o 15:56

Reakcia na príspevok od goret, 10.10.2023 o 11:12 :
Vďaka za info.Ak na posliedku,kde sú výhľady do protisvahu aj cez 300 m a je čas merať a zaujať vhodnú polohu zo zvážnice,či udržiavané chodníky,tiež menej vhodný?Viem,že klasický puškohľad je na okamžité riešenie vzniknutej situácie,ale odhadnúť presne vzdialenosť,to chce diaľkomer a klikať,...Každé . má svoje plusy a mínusy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.10.2023 o 11:12

Reakcia na príspevok od kulti, 9.10.2023 o 19:12 :
Ak s integrovaným prísvitom, potom aj s diaľkomerom. Ak bez diaľkomeru, potom je rozumnejšie zvoliť variant bez integrovaného prísvitu a pridať externý prísvit. A externé prísvity na rýchloupínacej montáži si môžeme zadovážiť aj oba a prehadzovať si ich podľa ľubovôle :) Pri nosení hrozí zachytenie sa a odlomenie integrovaného prísvitu. Ak poľujete do 100 m, mohla by vám stačiť 50 mm šošovka (DS35 50 mm), ak na väčšiu vzdialenosť, potom 70 mm (DS35 70 mm). Verzia s integrovaným prísvitom a diaľkomerom je fakt za pomerne málo peňazí veľa muziky, akurát nie je príliš vhodná na piršovanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kulti, 9.10.2023 o 19:12

Aj ja som zvedavý,hlavne na LRF,940... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM