Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Tlmenie temperamentu jazvečíka pri dohľadávke - diskusia

autor: off borgeo
pridané: 1.6.2023 10:39
Viete mi poradiť, ako utlmiť temperament 15 mesačnej fenky JHT pri dohľadávke? V poslednom čase je pri dohľadávaní taká nažhavená, že sa snaží po pofarbenej stope doslova bežať a preto sa stane, že občas vybehne mimo stopy a potom hľadá zhasnutý kus s vysokým nosom. Keď bola menšia, tak po stope vždy išla pomaly systematicky a precízne. Teraz je taka nažhavená, že chce byť čo najskôr pri zhasnutom kuse a preto vyslovene beží.
počet zobrazení: 931
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on lanus, 1.6.2023 o 14:27

borgeo - Sučka sa už zrejme naučila čo ju na konci stopy čaká a tak keď je stopa veľmi čerstvá ide po nej ako raketa . Takže rada je jednoduchá : treba s dohľadávkou pár hodín počkať , preto sú na výcvik vhodnejšie ranné postrely ( a dokiaľ nie je sučka riadne zacvičená treba večer strieľať tak aby nebolo treba dohľadávať , neskôr ani stopa 12+ by nemal byť problém) !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borgeo, 1.6.2023 o 12:52

Reakcia na príspevok od spanik, 1.6.2023 o 12:50 :
Nie nie, navolno ju nepustam, zabudol som napísať, že je na farbiarskej šnúre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 1.6.2023 o 12:50

borgeo,a nespravil si tú chybu,že si ju začal púšťať na stopu na voľno? Mám skúsenosti že pokiaľ pes nejde na remeni pokiaľ to je možné a hneď od začiatku stopy sa púšťa na voľno tak zdivie a už nieje tak dôsledný,ale to je len môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov