Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vôľa v zámku Brno Super - diskusia

autor: off proALPHA99
pridané: 27.5.2023 22:16
Zdravím priatelia, chcel by som od známeho kúpiť Brno Super. Má však už miernu vôľu v zámkoch. Ak dám dole predpažbie a chytím hlaveň tak je tam mierna vôľa keď hýbem hlavňou z prava do ľava. Je tam ešte možná nejaká korekcia, vymedzenie? Alebo je to už tak vybehané že niet pomoci?rnVopred vďaka za všetky rady.
počet zobrazení: 1 889
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hickok, 21.7.2023 o 11:58

Ja som mal podobný problém s vôľou v zámku a prepažbí. Zbraň už bola, okrem hlavní značne "vybývaná". Zveril som ju starému puškárovi, ktorý to okomentoval slovami, že to nie je poblém spraviť, aj keď sa nejedná o práve najmenšiu vôľu. Musím povedať, že to spravil neuveriteľne perfektne, avšak keď mi opisoval celý proces, trpel som aj za neho. Každopádne vysvetlil mi, z čoho najčastejšie takáto vôľa pri zbraniach s lôžkovým záverom vzniká, podľa jeho slov, k takejto vôli dochádza, keď sa zbraň nosí denno denne na pleci zlomená a nechcene zato prirodzene dochádza k nadskakovaniu na tom najzraniteľnejšom mieste. Som rád, že to spravil, nechal som železo u neho, spraví nový brunír komplet a pažbu som poslal pažbárovi, tak uvidíme, čo z toho bude. Prikladám foto terča na 50m strieľané zo sandbagov, vidno tam aj brokové rany 4,5mm brok. Vôľa v zámku Brno Super - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 5.6.2023 o 22:07

proALPHA99 - Keď je vôľa v zámku skutočne len malá ,tak bude stačiť o pól obrátky čap zvrtnúť aby sa hák pootáčal okolo neopotrebovanej časti čapu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 5.6.2023 o 13:26

Reakcia na príspevok od rys2, 29.5.2023 o 14:53 :
Loker vznikne tam, kde je malý čap ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off proALPHA99, 4.6.2023 o 22:33

Ďakujem všetkým za reakciu. Stav je taký, že som to nechal pozrieť puškárovi na dôchodku a ten mi povedal, že tá vôľa je ešte úplne v pohode. Vraj robil podstatne horšie kusy. On to vidí na výmenu čapu a potom to nebude mať "loker". Vraj ZH-čka mali takú vôľu už od výroby. Ja som ZH nemal takže k tomu sa neviem vyjadriť. V rukách som mal len Brno 500 a to bola veľmi pevná zbraň. Bol problém ju zložiť tak natesno to išlo. Táto flintička už ma niečo za sebou, ale ešte poslúži. Keďže mi to nedá tak ten čap nechám vymeniť a uvidíme či to ozaj pomôže. Pre pokoj na srdci to musím spraviť. Aby som možno pomohol iným dám vedieť ako to dopadlo. Držte sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 29.5.2023 o 14:53

S kozlicami je to ako so zenami :-) V konecnom dosledku "loker" vznikne aj tam, aj tam. Preto niektore zeny uprednostnuju radsej cisarsky rez, aby nemali "loker". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 29.5.2023 o 9:27

Reakcia na príspevok od rys2, 28.5.2023 o 16:06 :
rys2,ja som to uviedol len že to ide spraviť, samozrejme to neodporúčam,len ak by puška bola za facku,ja som tiež investoval kopu peňazí do opráv starých rárohov, ktoré som aj aktívne používal na lov,tým pádom každú chvíľu niečo zlyhalo a zasa peniaze na opravu, všetko som predal a kúpil som dve nové pušky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igman, 28.5.2023 o 21:48

Brno Super? neverím kým neuvidím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 28.5.2023 o 16:27

Nema zmysel kupovat zbran, co ma volu a potom spekulovat. Jedine kebyze sa jednalo o velmi vzacny kus, co ma hodnotu. A to BS nie je. Kup radsej novu, usetris si kopu starosti, nervy pri nastrelovani a naboje. Hold nema to zmysel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off rys2, 28.5.2023 o 16:06

spanik, BS ma uzamykanie zaveru dvoma hakmi a dvoma klinmi umiestnenymi pod hlavnami a dvoma zvislymi lištami s čapmi do hornej strany baskule /asi Kerstenov typ/. Takze opotrebovanie, vôla, bude s najvacsou pravdepodobnostou vo vymenovanom viacmenej asi vsade ! P.S- podla teba privarit, podla mna pocementovat, nevyznam sa technologicky ale oprava uz to nie je to prave, orechove a naviac puskara treba platit. Nesiel by som do toho, mozno len pri nejakej vzacnej, drahej flinte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 28.5.2023 o 14:09

proALPHA99, každý priemerný puškár to dokáže spraviť,nie jamkárom,ale tak že tam dovarí materiál a ten dopilnikuje ako treba a je po vôli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 28.5.2023 o 13:29

Podla toho co uvadzas je to brak ! Je mozne to DOCASNE „opravit“, aby to nemalo volu, no po niekolkych, pravdepodobne desiatkach vystrelov sa vola ZNOVU vrati! P.S.- vypust z hlavy kupu tejto flinty, lebo po case by si to OLUTOVAL ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off proALPHA99, 28.5.2023 o 8:41

Reakcia na príspevok od rys2, 27.5.2023 o 23:45 :
Áno, je to vôľa v zámkoch. Pažba voľná nie je. Tá flinta už má niečo za sebou, nie je to hold trezorovka. Nevieš či puškár dokáže s týmto nieto urobiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 27.5.2023 o 23:45

Je to urcite vôla v zamkoch? Nemoze to byt vôla v pazbe a javi sa to, ako vôla v zamkoch? Alebo je to nebodaj kombinacia oboch? To sa mi zda najmenej pravdepodobne... PS: to je GB, BK ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 27.5.2023 o 23:02

Popodkladaj tam alobal, tak to nebude mat loker. A este nad tym musis odriekat trikrat otcenas a preliat cez hlavne svatenu vodu a bude to v cajku. Prubírum, žkušeno jest. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM