Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

blaznive aprilove-majove zajace ? - diskusia

autor: on lorgarius
pridané: 3.5.2023 9:56
Zdravim pani, pri prechadzke revirom som cez vikend nadrazil na zvlastne sa spravajuceho zajaca / zajacov. pri prechdzke so psikom - suckou hrubosrteho jazvecika, ktora sa motalo okolo mna v okruhu asi 20metrov. naraz sa pes pristavil a pozoroval tmavu gulu ktora sa k nemu blizila- bol to zajac, ktory priskackal mozno na 5 metrov. psik bol zmateny asi premyslal ci je to nieco co ho bude nahanat. ked uz bol na tych 5 metrov psik vybrechol, zajac sa zarazil a nasledne utekal prec. pes za nim, po 5 minutach sa psik vratil a pokracovali sme v prechadzke. po asi 500metroch sa z krikov objavil zajac a opat nebojacne skackal k psikovi. ked uz bol na par metrov psik vybrechol, zajac sa zarazil otocil a utekal prec...psik za nim. taketo stretnutia sa so zajacom/alebo zajcmi sa opakovali este 5x. stretli ste sa s niecim takm ? stari polovnici spominaju ze ide o blaznive aprilove zajace, ale za 20rokov polovania som sa s takym spravanim nestretol.
počet zobrazení: 1 090
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on lorgarius, 5.5.2023 o 10:44

Reakcia na príspevok od spito270, 4.5.2023 o 12:55 :
nemal ani parozky, ani biely nebol.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 4.5.2023 o 12:55

pripomenulo mi to diskusiu o pivoňoch. Nemal ten zajac nieco medzi usami? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lorgarius, 4.5.2023 o 8:32

Reakcia na príspevok od dede, 4.5.2023 o 8:12 :
take sa vyskytuju po baroch a nie popri lesnych cestach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 4.5.2023 o 8:12

Neboli to jajace od Play Boya ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lorgarius, 4.5.2023 o 8:03

OK, pokus zajacov o ovladnutie sveta asi mozeme vylucit. skor si myslim, ze su to bud mlade neskusene a zvedave zajace, alebo ich prilakal pach suky pred haranim.....v kazdom pripade pre mna velmi neobvykly zazitok. na druhej strane zajac u nas v reviri bol dlhe roky skor rarita a v nejakom vacsom pocte sa ukazuju usiaky az poslednych 5 rokov. v podstate ich u nas ani nelovime. takze mozno je to bezne spravanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 3.5.2023 o 14:40

presne toto sa mi stalo minulý rok niekedy v jari tiež s jazvečíkom, na lesnej ceste na asi 200m úseku prišiel k nej viac krát zajac, na celkom blízko. Keď ho ponaháňala vošiel do lesa potom zas vyšiel ďalši alebo to bol ten istý a dookola možno zo 5 krát. Tiež som tomu nechápal a uzavrel som to tak, že buď je to zajac samovrah, alebo je krátkozraký a toho malého jazvečík si zmýlil so zajacmi a chceli sa páriť alebo čo. Koniec koncov jazvečík králičí existuje, tak by možno pribudlo nové plemeno jazvečík zajačí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 3.5.2023 o 12:20

Vyzerá to na vzburu zajacov. Pokúsia sa ľudí zvrhnúť a budú vládnuť tejto planéte, alebo aspoň tejto krajine...možno by tu aj potom bolo lepšie, kto vie ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM