Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

6,5 mm Grendel - diskusia

autor: off Lysec
pridané: 1.5.2023 3:50
Má niekto skúsenosti s týmto kalibrom ? Ďakujem.
počet zobrazení: 1 200
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lorgarius, 4.5.2023 o 8:07

Reakcia na príspevok od Lysec, 4.5.2023 o 4:34 :
uvazujes dobre, ale kvoli dostupnost/nedostupnosti streliva u nas by som Grendel kupoval iba ak si planujes sam prebijat naboje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 4.5.2023 o 7:53

Lysec - Tvoja kalkulácia použiteľnosti je logická ; dostupnosť továrenského streliva je žiaľ žalostná ; o prebíjaní je niečo málo tu : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 4.5.2023 o 4:34

Reakcia na príspevok od sailormoon81, 3.5.2023 o 14:30 :
Ďakujem vám obidvom za reakciu...Dovolím si poznámku k tomu sústrelu : mám kamaráta , ktorý už nastreľoval a ladil spústu (určite najmenej niekoľko stoviek) guľových zbraní a ak našiel nejakú chybu tak na 90 % bola vždy v montáži optiky. Obvykle nie sú v rovine krúžky...A prečo táto diskusia ? Mal som totiž v ZKK 601 6 mm Norma BR (6,2x39), teraz mám CZ 527 v 7,62x39. Na tej Norme ma znervózňovali príliš ľahké strely a na tom Kalachovi mi zas vadí krátka hlaveň (470 mm) a slabá balistika. Popritom, si nemôžem sťažovať na účinnosť . S obidvomi som ulovil viac kusov zveri (hlavne jelenej a diviačej) bez nejakých problémov. Tak som si nejako vsugeroval, že 6,5 mm Grendel by mohol byť niekde uprostred. Slušná energia a veľmi slušná balistika - a dúfam, že sa nemýlim ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 3.5.2023 o 14:30

Mám podobné skúsenosti ako ty, ale strieľam ťažšími strelami okolo 131grs CZ SP a Hornady 129 I.bond Hlavne tie SPčka mám spravené pomalé takže na škodnú, srnčiu, jelenčatá a prasatá super na bežné vzdialenosti. Väčšiu zver by som odporúčal ,,s rozumom,, a skôr na menšie vzdialenosti alebo radšej pustiť. Strelil som síce jeleňa silnejšieho s ňou, ale na pečeň a bez priestrelu, všetka krv vo vnútri. Zásah takmer neznačil, možno si myslel že ho niečo len štíplo, popodišiel pár desiatok metrov, ľahol si. Celý čas som naňho videl, sem tam zdvihol hlavu potom ju zas natiahol k zemi, ale ako sa zošerilo nevedel som bezpečne určiť či už zhasol a ani ho dostreliť. Nakoľko som ho nechcel zdvihnúť prišiel som k nemu za viac ako 1/2hodinu pripravený na dostrel. Celkove som z toho nemal dobrý pocit aj keď ma istili v aute 2 psy. Ako druhú guľovnicu hodnotím super, jediny ,,-,,je asi dostupnosť streliva, a že sa mi zatiaľ nepodarilo spraviť nejaký super sústrel na terči, ale zas som tomu nevenoval veľa času a ani komponenty nie sú ideálne, kt. som zvolil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lorgarius, 3.5.2023 o 8:53

pred asi 7-8rokmi som si kupil cz527 v kalibri 6,5Grendel. chcel som lahku flinticku na posliedku s kalibrom s prijemym/slabym spatnym razom, ale dostatocne razantnym nielen na srnciu ale aj nejakeho toho diviacika. dost dlho som spekuloval az som vybral Grendel. celkovo som s puskou aj kalibrom spokojny. prijemna strelba so zanedbatelnym spatnym razom. srncie, prasiatka, lanstiaky ci danielia zver po rane ostavaju v ohni pripadne dobre farbia a odbehnu tak do 50 metrov. Ulovil som nim aj niekolko vacsich kusov diviakov - na rozumnu vzdialenost do cca 100metrov. Plus jedna nie uplne uvazena strela na mladeho, ale v tele silneho spicera na asi 70 metrov. komorova rana, ale bez priestrelu - gulka sa rozbila pri vystupe na rebre, takmer ziadna farba. Jelen odbehol asi 200 metrov do vysokej travy kde sa motal asi 15minut az nakoniec zalahol. v hlave sa mi premietali vselijake nedobre scenare.....hrubosrty jazvecik, ale ukazkovo dohladal uz zhasnuteho jelena.. celkovo som s kalibrom spokojny,akurat by som uvital sirsiu paletu a lepsiu dostupnost streliva u nas...v 6,5 sa objavilo niekolko dalsich kalibrov - 6,5 Creedmore ci 6,5 PRC, ktore "maju viac energie" a silny marketing. takze pri 6,5 Grenel budem po vystrielani zasob Barnes Vortex asi odkazany nanejakeho prebijaca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov