Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

HAENEL Jaeger 10 TIMBER COMPACT win. 308 - diskusia

autor: off MatoN
pridané: 11.4.2023 11:24
Ahojte, chcel by som poprosiť majiteľov tejto pušky a v tejto ráži (308 win), aké strelivo sa im najviac osvedčilo z hľadiska presnosti (rozptyl) a účinkov na zver (značenie, odbeh po komorovej rane - nie chrbtica, hlava, krk) a poškodenie zveriny. Ďakujem.
počet zobrazení: 1 730
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off fero83, 11.5.2023 o 12:23

Reakcia na príspevok od borgeo, 9.5.2023 o 11:41 :
Zdravím. Majú. Jednu som si nedávno kúpil - 20 inch hlaveň, teda 50,8 cm a super presná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on borgeo, 9.5.2023 o 11:41

Reakcia na príspevok od MatoN, 26.4.2023 o 20:55 :
Tikka Hunter a Tikka Forest majú hlaveň aj v 51 cm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatoN, 26.4.2023 o 20:55

Keďže nikto nič, tak po prvých dvoch dňoch na strelnici moje prvé skúsenosti s touto guľovničkou v tejto ráži. Začnem najprv tým, že pred kúpou som zvažoval medzi tikkou T3X forest, tikkou T3X hunter a haenel jaeger 10 timber compact (všetko pažba v dreve a s hlavňou 51 cm). Po tom, čo som všetky 3 guľovnice držal v ruke, skúšal si s nimi pohotovo namieriť hodením do pleca a po ich porovnaní, aj čo sa týka opracovania, funkčnosti a technických záležitostí, jednoznačne padla voľba na haenel jaeger 10 timber compact. HAENELKA má (aspoň tá moja) od výroby svetlovodné mieridlá, ktoré sa dajú veľmi jednoducho demontovať, hlaveň má priemer 19 a na konci je závit krytý krytkou, spúšť je veľmi jemná, vybavená francúzskym napináčikom, ktorý vďaka perfektne vyladenej spúšti skoro ani nie je potrebné využiť... no a čo sa týka drevenej pažby, drevo je orech, naozaj s peknou kresbou a podľa mňa aj kvalitnejšie opracovaná ako je to na tikke. Po tom čo som si ju kúpil som mal trochu obavu, že v zásobníku (je na 3 náboje) budú v puške po naplnení 3 nábojmi pri nosení pušky (bez nabitia), náboje hrkať, čo som sa dočítal niekde na nete na nejakom fóre..ale nič také sa nedialo. Ďalej som mal pochybnosť o poistke (je jednopolohová), ktorá mala mať podľa toho, čo som zistil na fóre "dlhé zaisťovanie" a mala byť hlučná. Táto pochybnosť sa hneď vytratila už pri tom čo som si HAENELKU skúšal v predajni..poistka hlučná podľa mňa nie je a má úplne normálnu dĺžku zaisťovania, Je síce o málinko dlhšia, ako je to na Tikke, ale nie je to nič, čo by malo vadiť alebo vyrušovať, či nebodaj mať nejaký vplyv na pohotové a rýchle odistenie pušky... no ešte jedna vec, ktorá mne osobne vyhovuje oproti tikke viac je to, že HAENELKA sa dá vybiť aj zaistená.. no a teraz k skúsenosti na strelnici. Nastrelil som ju s normou ecostrike silencer (9,7g) na ONV, strieľal som na 100 m.3 rany po sebe sa skoro dotýkali. Potom som (po nastrelení) vyskúšal 3 rany za sebou s normou oryx silencer (10,7g) a s fox basic (9,7g). Oryxi a aj foxi išli v podstate rovnako ako tie ecostriky (stranovo úplne rovnako a výškovo bol rozdiel 1 - 1,5 cm ....)... toľko moje prvé postrehy a skúsenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov