Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Renovácia guľovnice ZKK 600. - diskusia

autor: off kofola
pridané: 23.3.2023 0:59
Zdravím vás kolegovia v zbrani.rnPoprosím vás o pár vašich skúsenosti pri renovácii zbrane.Kúpil som staršiu ZKK 600.rn1.Akým spôsobom oživiť drevo?rn2. Čo so železom?rnVšetky zbrane sa čiernia.Čo by sa stalo, keby som železo striekol čiernou Farbou?rnNikde som to na žiadnej zbrani nevidel.rnĎakujem za
počet zobrazení: 1 513
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off kofola, 27.3.2023 o 22:22

Reakcia na príspevok od rys2, 27.3.2023 o 14:03 :
Zdravím páni rys2, melechov,lanus..... Ďakujem za Vašu reakciu a Váš názor. Doteraz som nikdy nemal potrebu riešiť takúto údržbu zbrane. Teraz, keď tú potrebu riešim, tak ma napadla tá myšlienka s tým farebným nástrekom. Nevidím žiadne mínus, škodiace funkčnosti zbrane. To vo všeobecnej rovine. Konkrétne v mojom prípade, sa jedná o starú ZKK 600, kde je trošku ošúchaná spodná časť hlavne pri pútku na remeň a spodok lúčika. Balsinom som samozrejme natrel len drevo. Pekne to pažbu oživilo a teraz rozmýšľam, či pretrieť ešte lakom, alebo len včelím voskom. S pozdravom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off melechov, 27.3.2023 o 15:11

Jistě, on existuje vypalovací lak, mám ho třeba na pistoli CZ 75, československé samopaly vz. 58 taky měly nátěr hlavně šedou barvou...ale jak říká kolega, na ZKK 600 ne. Nechte si udělat teplej brynýr u puškaře, to vydrží (pokud jste ale už natřel železo tím Balsinem kde je silikon, který působí jako oddělovač, tak to asi už nikdo nenabrynýruje.) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 27.3.2023 o 14:03

Reakcia na príspevok od kofola, 27.3.2023 o 0:32 :
Mozno treba najprv poznat definiciu, vyznam, postup co je brunir - brunirovanie - "pociernenie" a teda preco brunir ma prednost pred nastrekom farbou zrejme odjakziva... nehovorim len o esteticnosti PS: podla mna brunir pri spravne vedenom technologickom postupe prenika HLBOKO do porov kovu, pricom sa objem nezvysuje na rozdiel od nastreku "zeleza" farbou... tiez som nikdy nevidel, aby sa brunir odlupoval, na rozdiel od nastreku farbou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 27.3.2023 o 10:07

Reakcia na príspevok od melechov, 26.3.2023 o 21:09 :
Časy sa menia ,aj náter kovových častí zbrane farbou už nie je neobvyklí ,no na ZKK jednoducho nepatrí ,ale napr. na Bergary si ho dávajú striekať dokonca v USA . ( Ani na Slovensku sme nezaspali : odkaz ) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kofola, 27.3.2023 o 0:32

Reakcia na príspevok od melechov, 26.3.2023 o 21:09 :
Zdravím Vás pán Melechov... Ďakujem za Váš záujem a snahu mi poradiť. Samozrejme si to vážim. Samozrejme nemám záujem flintu, i keď len vzhľadovo, znehodnotiť. Drevo som napustil tým Balsinom a je to na môj vkus výborné. S pozdravom.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off melechov, 26.3.2023 o 21:09

Já jsem to pane kolego taky na žádné zbrani neviděl, to natření černou barvou. Naštěstí. Prosím Vás, pokud jste schopen napsat něco takového, nedělejte sám vůbec nic a zaneste to odborníkovi, ta flinta si to nezaslouží, takhle ji znásilňovat jak píšete. Balsin (dělají se 3 odstíny) je regenerační prostředek (ne olej) na pažby s obsahem silikonu, na železo ani náhodou. Studený brynýr je k opravě malých defektů a opravdu nedrží dlouhodobě ani tam. Prosím Vás snažně, neprzněte tu flintu a nechte si ji zrenovovat od někoho, kdo na rozdíl od Vás ví o čem mluví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kofola, 23.3.2023 o 21:33

Reakcia na príspevok od Peter10, 23.3.2023 o 15:43 :
Zdravím Vás pán Peter. Ďakujem za Vašu informáciu.Drevo som už upravil tak, ako píšete. Dnes som kúpil olej Balsin od Balistolu a tým to natriem. Železo ešte nie moc zodraté, ale tiež natriem tým Balistolom. S pozdravom Pavol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 23.3.2023 o 15:43

Jednoduchšia, ale asi drahšia rada – nechať renováciu na odborníka. Lacnejšia rada – urobiť si to sám. Pri troche zručnosti by výsledok mohol byť postačujúci. Drevo- z pažby zoškrabať zbytky laku / ak tam je / a prebrúsiť najprv mierne zrnitým brúsnym papierom a preleštiť veľmi jemným brúsnym papierom. Obnoviť rybiny, alebo si to dať urobiť odborníkovi, alebo si tam vyrezať rybiu šupinu /stačia na to dve dlátka/. Samozrejme upraviť dĺžku pažby na mieru, následne namoriť a urobiť povrchovú úpravu olejom na drevo, šelakom alebo lakom. Železo- začierniť za studena napríklad prípravkom od Balistolu. Nie je to však trvácne, ako brunír. V žiadnom prípade hlaveň nestriekaj žiadnou farbou, ani čiernou. Ak by ti niečo nebolo jasné, pomôže ujo Google, alebo Youtube. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM