Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľobrok Brno - diskusia

autor: off proALPHA99
pridané: 21.12.2022 23:52

Pozdravujem všetkých milovníkov poľovníctva. Mal by som ako začínajúci poľovník otázku na skúsených harcovníkov. Po dlhom zvažovaní medzi sólo guľou a guľobrokom som sa rozhodol, že si zadovážim guľobrok. Pozerám po nejakom staršom zachovalejšom GB československej/českej produkcie. Vedeli by ste mi poradiť ktorý model bol alebo je kvalitatívne v pohode: ZH (asi nič moc), Brno Super, Brno 500, Brno 800, prípadne Brno Combo? Sú novšie modely Brno 800 alebo Brno Combo kvalitatívne lepšie ako predchádzajúce modely? Je Brno 500 podradnejšej kvality ako Brno Super? Prosím o Vaše rady a hlavne od ľudí, ktorí majú vlastnú skúsenosť s GB týchto modelov. Vopred vďaka za Vaše odpovede.

počet zobrazení: 2 679
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hartge30, 18.1.2023 o 7:55

O českých guľobrokoch tu nájdeš dosť, Brno Super je tu miestami hodnotený ako svätý grál, Brno 500 je bežný guľobrok, s ktorým sa dá poľovať. Berúc do úvahy vek zbraní, obe sú v pohode, teda až na tú váhu :-) Čo som mal české guľobroky s ani s jedným som nemal problém počnúc ZH-čkom, 500-vku stále mám na líšky v 222rem/12 - strieľa na 100m doslova jednou dierou, broky tiež platia, asi záleží čo od toho očakávaš, aj tak časom kúpiš niečo ďalšie a novšie... Ja by som kúpil 500-vku v dobrom stave, ponosil a buď prikúpil niečo ďalšie alebo vymenil - takže vyskúšaj, vlastná skúsenosť ti povie čo ti sadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off proALPHA99, 17.1.2023 o 22:12

Zdravím vospolok, zúžil som výber GB na Brno Super alebo Brno 500. Oplatí sa kúpiť novší GB Brno modelová rada 500 (tých je v ponuke viac než dosť). Alebo je kvalitatívne lepšie Brno Super? GB Brno Super som videl len raz, ale už to na tej zbrani bolo vidno, že je to zbraň viac než stará. Samozrejme budú určite aj zachovalejšie kúsky, ale tento model sa vyrábal tuším od nejakého 64 roku. Predpokladám, že väčšia časť týchto zbraní bude možno aj 40-50 rokov stará. Kto má prehľad, poraďte prosím. Vopred ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan2012, 1.1.2023 o 15:15

Bazar huntinh ZH 309 na predaj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 23.12.2022 o 21:39

Ahoj.Ja mam ZH309 8x57jrs/12-70 a som nadmieru spokojny,maj aj Blaser r8 ale velmi rad bravam vonku prave ZH a hlavne v zime aj kvôli brokovej hlavni,nedám na zh dopustit a osobne mi vyhovuje hlavne kvôli gulovej hlavni na vrchu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kulti, 23.12.2022 o 11:58

Brno 500,ZH,Effect,ZBK majú od výroby vyhotovené na jeden typ-násuvnú montáž,ktorú mám aj ja.Akurát na GB mi poradil špičkový strelec Igor z MT,pribrúsil som jazýček,ktorý bol dlhý . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off proALPHA99, 22.12.2022 o 22:12

Reakcia na príspevok od kulti, 22.12.2022 o 18:02 :
Ahoj, kulti. Ďakujem ti za odpoveď. Už som videl na inzerátoch pekné a zachovalé Brno 500-ky. Takže si s ňou spokojný. Prepáč za blbú otázku. Má tá zbraň od výroby drážky (rybiny) na uchytenie montáže? Ako to máš vyriešené? Akú máš montáž? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kulti, 22.12.2022 o 18:02

Mám Brno 500 vyše 30 rokov. Presná zbraň,materiál kvalitný. Akurát pri nastreľovaní treba byť trpezlivý. Otec mal Uherský Brod-584,bol s ním spokojný. Kaliber doporučujem 7x57R,308Win., alebo niečo podobné. Ale to závisí od revíru,... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov