Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Priamoťažný, alebo klasický otočný záver ? - diskusia

autor: on Robin690
pridané: 19.9.2022 15:03
Zdravim, Ake mate skusenosti, pripadne nazory, na priamotazny zaver z hladiska spolahlivosti, kvality, pouzitelnosti,atd..? Planujem kupu svojej prvej golovnice.. Mam dobre odporucania na Sauer 202 (ktoru uz medzicasom nahradila 404). Uprednostnili by ste pred 404 napr. Strasser RS14, pripadne Helix od Merkelu?Pripadne nejake odporucania na gulovnicu v tejto kategorii? Dakujem za Vase nazory.
počet zobrazení: 4 653
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on jagttiger, 21.9.2022 o 21:58

Mal si niekedy zbraň s priamotaznym záverom,že toto píšeš? Daj sem potom nejaké odkazy a rad by som si pozrel tie nehody…

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off fanda, 16.12.2023 o 13:38

AE Precision je kopie steel action což je za mě velmi podařená zbraň o které jsem také uvažoval, nic méně je pro moje gusto příliš těžká a ne příliš elegantní ale systém a funkčnost za mě super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarekPO, 15.12.2023 o 8:03

Zdravím kolegovia. Máte niekto skúsenosti s puškami od AE Precision? Ide o SK výrobcu. Nedržal som síce pušku od nich v ruke, ale vyzerajú celkom zaujímavo, čo sa aj ceny týka. Neviem ako prax, ale nemusela by to byť vôbec zlá voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off garon, 12.12.2023 o 14:27

Dobrý den všem,také jsem dříve vlastnil kulovnici klasiku,Brno 98 v 7x64.Zbraň super s dobrým střelivem na vše.Ale k 50narozeninám jsem se asi trochu zbláznil a koupil jsem Přímotah Browning Maral v 30-06.Sice je pravda že víc jak dvě rány dám opravdu hodně zřídka ale puška mi sedla a jsem s ní celou dobu velice spokojen.A že by někomu --nafackoval--. Browning jsem prostě nezaznamenal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 4.12.2023 o 17:42

Jsem taky zastánce klasiky, nicméně bych se přímotahu nebál měl jsem helixe a chodilo to celkem fajn teď mám v oku Jakele J1 je to taky přímotah ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cucka, 25.9.2022 o 18:35

Ahoj. Ono je to hlavnevec ze co bude tebe lepsie vyhovovat. Treba si vyskusat aj aj. Ja som napr R8 kupil po tom co mi ju pozical kamos a strasne mi sadla. Co sa tyka priamotazmeho zaveru tak prebitie v mojom pripade je absolutne intuitivna zalezitost na velmi kratky okamih. Chcelo to trening na sucho, ale teraz po kazdom vystrele mam pribite tak ze o tom ani neviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on dzano, 24.9.2022 o 16:38

Dakujem Turbiak ... na tu pazbu dam bacha a budem ju olejovat ... nazivo je fakt pekna ... aj cela flinticka je celkom sikovna. Predtym som mal pusku bez mieridiel a casom mi to prislo ako vodovodna trubka ... a ked napr. klepnes optiku v pohone tak ju zlozis a ides cez mieridla ... a hausken robi 16cm tlmic ponad ktory mozes aj cez mieridla ... dokaze 25db a pri pomalej 9.3ke by to mohlo byt akurat ... inak robia ju aj bez mieridiel ... s hrubsou hlavnou tusim 52cm ... big max sa vola a sauer ma tiez ekvivalent model 101 gti. LZ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 24.9.2022 o 15:04

Reakcia na príspevok od dzano, 24.9.2022 o 10:54 :
dzano : Súhlas ..dobrá voľba - mne akurát hlava neberie prečo tam stále dávajú tie mechanické mieridlá - zbytočná komplikácia , ten záver ešte len bude chodiť ako po masle ak by sa zlapoval a naniesol povlak DLC .. :) a tú pažbu nezabudni ošetrovať olejom na drevo - inak ti to vrstvené drevo nepekene popraská ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on dzano, 24.9.2022 o 10:54

Pozdravujem Robo. Ja som teraz zobral toto v 9.3x62 ... odkaz Je to parada ... taka moderna klasika ... zaver beha ako po masle, handspannung, spust ako chrumka, hlaven 56ka zere vsetko strelivo co som doteraz vyskusal (norma, sako), nastavitelna licnica, mieridla, thumbhole pazba je top, upne ina kontrola zbrane a strelba a z lepeneho dreva aj pevna a aj pekna, zavit nanhlavni ... ak k tomu pride. Co sa rychlosti prebijania tyka sam som bol prekvapeny ze aj s touto pazbou je to len chvila cviku. Supol som na to 30mm drevenu gulu kluky zaveru. Nastrel na 100m ... velmi som sa nesnazil ... ponahlal som sa do reviru ;) Vela stastia pri vybere. Priamoťažný, alebo klasický otočný záver ? - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off citulik, 22.9.2022 o 17:01

Popozeraj sa u našich susedov v Rakúsku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on jagttiger, 21.9.2022 o 21:58

Reakcia na príspevok od rys2, 20.9.2022 o 11:28 :
Mal si niekedy zbraň s priamotaznym záverom,že toto píšeš? Daj sem potom nejaké odkazy a rad by som si pozrel tie nehody… ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off rys2, 21.9.2022 o 21:25

Reakcia na príspevok od binka, 21.9.2022 o 8:56 :
No jo, ale temu bolo trosku treba" okorenit" vzhladom k predoslym komentarom, resp. jej rozbehnutiu :-o)) Ale pravdou, ze u R93 havarie hlavne kvoli konstrukcnej nedokonalosti casti zaveru = zaznamenanych je najmenej vyse 100 pripadov nehod existovali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 21.9.2022 o 8:56

Já tedy nikdy přímotah neměl, ale když má člověk zbraň s dobrým otočným závěrem, a trochu cviku, tak rozdíl v rychlosti přebití není tak veliký. Lovil jsem na naháňkách se stařičkým ZB a i se zbraní založenou v rameni se nechalo opakovat velice rychle. Dle mého názoru je otočný závěr spolehlivější. U přímotahu bych se přikláněl k Blaseru. A rozbití ciferníku bych se nebál. Těch případů zranění bylo opravdu málo v poměru s počtem prodaných kusů. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off michalisko, 20.9.2022 o 18:59

Ak priamoťazny záver, tak R8 alebo helix. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 20.9.2022 o 15:55

Robin690 - Nasledovníci S202 : odkaz . Keď chceš niečo kupovať tak uveď limit . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 20.9.2022 o 11:28

Coze??!! Priamotiazny zaver? Co chces, aby Ti to znicilo polovicku tvare? Alebo prestrelilo nohu? S priamotiaznym zaverom tak jedine strielat od pasa, aj to nemas istotu, ze Ti to nerozbije zas vajcia. Pozri havarie zbrani s priamotiaznym zaverom, je ich uz celkom slusny pocet na to, aby sa clovek aspon zamyslel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Robin690, 20.9.2022 o 9:08

Dakujem za odozvy chlapi. Ake zbrane teda nasledovali po S202? Dajte tip. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mako747, 19.9.2022 o 23:28

Reakcia na príspevok od shark2, 19.9.2022 o 20:48 :
Ani ja som nešiel do S404 po S202. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shark2, 19.9.2022 o 20:48

Reakcia na príspevok od Ondrik, 19.9.2022 o 16:40 :
tiez som po S202 ked som riesil druhu zbran do S404 nesiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Robin690, 19.9.2022 o 18:10

Reakcia na príspevok od Ondrik, 19.9.2022 o 16:40 :
Na ktoru gulovnicu si teda pocul dobre slovo? Pripadne nejaky tip na kupu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 19.9.2022 o 16:40

Na 404ku som dobre slovo ešte nepočul. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov