Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Klapková montáž - diskusia

autor: off MiroSR
pridané: 8.9.2022 21:32
Zdravím. Chystám sa kúpiť guľobrok na ktorom je puškohľad osadený na klapkovej montáži. Na začiatok mi tento puškohľad bude možno stačiť. Čo ale keď sa ho rozhodnem vymeniť. Viete mi poradiť kto vyrába nové montáže a koľko to asi stojí. Je lepšie montáž nahradiť inou alebo ostať pri klapkovej ?. Je to staršia zbraň a nechcel by som narúšať jej vzhľad . Ďakujem za rady
počet zobrazení: 2 475
počet hlasov: 0
Klapková montáž - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on lanus, 21.9.2022 o 19:41

MiroSR - Aj fabricky vyrobená klapková montáž sa dodávala ako polotovar t.j. s presahom, ktorý treba dopasovať v dôsledku čoho je následne každý kus originálom ,ktorého jednoduchá zamenitelnosť sa nepredpokladá . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 10.9.2022 o 13:29

Suhlska klapkova montaz je len taka montaz, ako mas uvedene na obrazku. Su aj dalsie druhy klapkovych montazi, napr. zastrckova klapkova montaz a ine, ktore maju so suhlskou klapkovou montazou totozne predne kamene vratane systemu predneho hakoveho upinania, zadna cast montaze - jej upinanie je vsak ale uz odlisne od original suhskej klapkovej montaze. PS: ak to robil jeden puskar, resp. jedna firma domnievam sa, ze by to mohlo sediet, rozhodne to treba ale konzultovat najlepsie s puskarom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MiroSR, 10.9.2022 o 12:51

Mám ešte jednu otázku. Ak by som kúpil puškohľad na ktorom je osadená klapková montáž bude to sedieť aj mne ? Alebo je viacero druhov tejto montáže? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 10.9.2022 o 11:06

Je to suhlska klapkova montaz. Nic lepsie nebolo vymyslene co sa tyka montazi. Malo kto to uz vie vyrobit nielen na svk ale aj v nemecku. Nevyjde ta to 1000€ ale menej, lebo mas zakladne - kamene. K novemu puskohladu staci v predu objimku s hakmi a zadnu nohu. Vprvom rade nemozes mat dlhsi novy puskohlad lebo fyzika nepusti predok by si nezaklapol v smero z hora na dol za hlaven. Mas kratke vzdialenosti medzi kamenmi. Takze vyberaj miery podobne povodnemu . Najvacsi frajer na klapkove montaze je p Urminsky z Prievidze. Ucil sa priamo v nemecku v suhle s tym zacal a teraz vyraba zbrane na zakazku. Nemas zaco .. nech sa dari. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cita, 9.9.2022 o 20:06

Nejsem odborník, ale myslím, že na fotu je suhlská jednoháková montáž. Měl jsem ji na trojáku a byla dovezená z Německa a tady mi to jen dopasovali. Byl jsem s ní velmi spokojen. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gancarcik, 9.9.2022 o 14:48

Pozdravujem pozri na webe pán Jurčo Liptovský Hrádok, mám od neho klapkovu montáž na kozlici a už strašne dlho a výborná. S pozdravom Gancarčík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnikrv, 9.9.2022 o 9:15

Ak chces mať špičkovú klapkovú montáž z dobrej ocele počítaj tisícku (tiež ma to prekvapilo, že montáž ma vyšla ako pôvodná flinta,ale je s tým strašná piplačka aby to bolo presné), ale možno bude vedieť nejaký puškár urobiť iba časť na puškohlad, neviem v akom stave ju máš a závisi to aj od druhu montáže či bude na šínu alebo krúžky. Samozrejme sa cena odvíja aj od triedy ocele, ktorú puškár používa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM