Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Hnačkovanie srnčej zveri - diskusia

autor: off LuboT
pridané: 24.7.2022 17:56
Lovu zdar priatelia, chcel by som sa s Vami poradiť, čo by mohlo spôsobiť hnačkovanie a zlý výživný stav u srncej zveri v letnom období. V mojej časti revíru evidujem už u druhého kusu silné hnačkovanie spojené s podvýživou. Obaja srnci nemali pri rozobraní žiadne zmeny na orgánoch a neboli prítomné ani podkožné ani nosohltanové strečky. Nestretol sa s tým niekto? Nemôže to byť od postreku alebo niečoho podobného?
počet zobrazení: 1 187
počet hlasov: 0
Hnačkovanie srnčej zveri - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off LuboT, 25.7.2022 o 15:38

Napájacky mám plné a revirom preteká aj väčší umelo vytvorený potok. No sú lokality kde aj ku vode ďaleko. Tiež ma to napadlo ako možnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 25.7.2022 o 14:37

Ako ste na tom s vodou v revíri? Pri súčasnom obrovskom suchu a horúčavách to môže byť aj dôsledok nedostatku kvalitnej čistej vody, zver je nútená piť aj znečistenú vodu v ktorej sa množia rôzne mikroorganizmy, prípadne iba bačorinu, čo môže mať za následok poruchy trávenia a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off LuboT, 24.7.2022 o 21:28

Do bachora som nepozeral, to je pravda. Napadli ma aj parazity, ale prečo práve teraz v lete. Soľ majú pravidelne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 24.7.2022 o 20:37

...na jar pri prechode na zelenú pašu pomáha kamenná soľ. Doporučujem vykladať soľ po celý rok, nemusí to byť všeliek, ale pomáha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off c4pre0lus, 24.7.2022 o 19:12

Pozeral si aj obsah žalúdka/bachora daných jedincov ? Hnačkovanie som u srnčej pozoroval na jar, keď už sa polia postrekovali, a srnčia sa kŕmila hlavne na nich. Teraz v lete som takéto niečo ešte nespozoroval. Teoreticky to mohol spôsobiť nejaký postrek ale možno z obsahu žalúdka by si to vedel určiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov