Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Externý zdroj k fotopasci - diskusia

autor: off ceremeta
pridané: 23.7.2022 11:35
Dobrý deň prepáčte chcem sa opýtať ako externý zdroj používať ( batériu) k fotopasci . Máte niekto niečo osvedčené?
počet zobrazení: 1 937
počet hlasov: 0
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off redbolt, 6.8.2022 o 12:21

Reakcia na príspevok od sipik, 5.8.2022 o 17:34 :
dalsi kamos ma fotopascu na 12V, jemu som tam zapojil externu 12V 5Ah olovene aku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off redbolt, 6.8.2022 o 12:15

Reakcia na príspevok od MMasska, 5.8.2022 o 11:23 :
100% suhlas, v elektrike sa vyznam, ale kamos mi chcel stoj co stoj dokazat ze nemam pravdu a po asi rocnom trapeni, experimenovani s AA bateriami a vyhodenymi peniazmi nakoniec predsa len presiel na olovene aku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 5.8.2022 o 17:34

Reakcia na príspevok od MMasska, 4.8.2022 o 11:09 :
Ahoj, nevyjadril som sa úplne presne. Ja som myslel len tú koncovku, tá je myslím rovnaká pre Welltar aj Spromise. Spromise nemám, takže do Welltarov používam tie 12V aku. Isteže treba sa riadiť pokynmi výrobcu, nech to neodpálite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bape, 5.8.2022 o 14:29

Reakcia na príspevok od MMasska, 5.8.2022 o 11:23 :
Tak keď máš fotopascu na odosielanie tam sa to oplatí jednoznačne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 5.8.2022 o 11:23

Pani všetko sa mení pri fotopasci ktorá odosiela aj MMS . Skúšali sme kade čo od slnečných kolektorov po rôzne batérie. AA baterky pri 1500 až 2000 snímkov za mesiac nevydržali baterky v letných mesiacoch len 6 týždňov v mrazoch 4 týždne. Jednorazové batérie Energizer Ultimate Lithium keď beriem 1€ za kus a treba ti 12ks tak si to dana zrátame. Aj pri najlepšej vôli treba výmenu 6krat do roka potom to mame 72€ . Nieje možné aby ti to tužkové baterky utiahli. Kúpili sme aj nabijatelne AA batérie a tam to bola doba ešte kratšia, preto sme pristúpili k tomu externemu zdroju 6V 12Ah. Využívame ich už tretí rok a funguje to spoľahlivo cca 3 mesiace čiže návratnosť viac ako istá . Jediná nevýhoda je že ten zdroj je dosť veľký skoro ako fotopasca. A tak keď sa snažíme fotopascu utajiť tak k nej ťaháme dlhý kábel podľa potreby. Dôležitá vec je mať vodotesné spoje inak bez problémov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Bape, 5.8.2022 o 6:55

Reakcia na príspevok od hyperon, 4.8.2022 o 19:42 :
No ale neviem či si sa neprerátal...Enelopy sú dosť drahé to by sa asi oplatil ten zdroj či? Ja Spromise S108 cca 2000 foto/mesiac dal som 17.2. obyčajné GP a ešte ťahajú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 4.8.2022 o 19:42

mam spromise 308, v nej 12 eneloop bateriek a taham uz 6. mesiac. netocim videa, iba fotky a tych byva cca 2500/mesiac. takze ja externy zdroj nepotrebujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 4.8.2022 o 11:09

Reakcia na príspevok od sipik, 30.7.2022 o 18:26 :
Sipik a si si na 100% istý že ti to funguje aj na Spromise? Ja ich mam asi 5 a viem ze Spromisky fungujú na 6V! a nie na 12V preto mam na všetkých externé zdroje 6V a 12Ah ale ako myslíš ja neodporúčam do Spromis 12V zdroj podľa mňa to fotopasca nedá a zhorí plošný spoj alebo ochrana. POZOR!: Poprosím každého pred tým ako si kúpite a pripojíte externý zdroj k fotopasci, uistite sa na koľko voltov vaša fotopasca pracuje. Na počte ampér hodín nezáleží s tým fotopascu nezničíte sAh len predlzite čas prevádzky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off sipik, 30.7.2022 o 18:26

Ahoj. Používam akumulátor 12V 7Ah. Mám ich 3 a fotopasce mám 2. Čiže jedna baterka je furt doma a po mesiaci ich mením (Ako Marek8 píše). Prídem k pasci s nabitou baterkou, vymením a tú z vonka donesenú dám nabíjať. Tieto parametre fungujú pre Welltar, Spromise a ešte nejakú značku, nepamätám... Treba si pozrieť, čo odporúča výrobca Tvojej fotopasce, na nete je dosť e-shopov, kde predávajú sady baterka (alebo 2), kábel s príslušnou koncovkou a nabíjačka. Mám pasce s odosielaním a aj keď som použil najkvalitnejšie AA baterky, do 2 týždňov bolo po nich, v zime aj skôr. Životnosť jedného 12V akumulátora som dnes zistil, má vyše 5 rokov a teraz odišiel do večných lovíšť. Cena 16 €, keď sa to preráta na cenu AA bateriek, nie je o čom a hlavne stačí meniť raz za mesiac. V lete aj menej často, ale mám to takto zaužívané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Bape, 26.7.2022 o 19:01

Pokiaľ nemáš fotopascu s odosielaním je to podľa mňa aj zbytočné. Mám Spromise S108 a batérie ťahajú už 5ty mesiac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Marek8, 25.7.2022 o 16:03

Ahoj. Ja mám overenú túto batériu co je na fotke. Mam dve jednu nabitú a druhú na fotopasci s mms odosielaním. Výdrž je veľká. V lete bez problémov aj 3 mesiace bez výmeny. Odosiela každý deň. Externý zdroj k fotopasci - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM