Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Broková kozlica Khan Arms - diskusia

autor: off kjuby
pridané: 22.7.2021 20:23
Dobrý deň. Chcel by som sa s Vami poradiť. Som začínajúci poľovník a zvažujem kúpu svojej prvej zbrane - brokovej kozlice. Budem ju využívať na športovú streľbu a zároveň v pohone na diviačiu zver. Jedná sa o kaliber 12/76, najlepšie s vyhadzovačmi. V posledných dňoch sa mi dostávajú informácie o nedostupnosti brokových kozlíc CZ-USA. S najväčšou pravdepodobnosťou sa budem musieť rozhodnúť pre kúpu tureckej brokovej kozlice Khan Arms a zvažujem taktiež ruskú Bajkal. Keďže som tu nenašiel diskusiu o zbraniach značky Khan Arms, zaujímajú ma Vaše prípadné skúsenosti a názory na tieto brokové kozlice. Ďakujem Vám za diskusné príspevky.
počet zobrazení: 2 977
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Majky23, 3.8.2021 o 16:37

Zdravím páni pridám sa do tejto témy a zaujímal by ma Váš názor a prípadné skúsenosti z touto brokovnicu: -bettinsoli-model-diamond-lux Ďakujem za každý postreh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 28.7.2021 o 22:01

Ďakujem Vám za príspevok, 650525. Používate túto zbraň na športovú streľbu alebo aj na výkon práva poľovníctva ? Ak by ste mohli porovnať Khan Arms s ruskými brokovými kozlicami, ktoré by ste odporúčili ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 28.7.2021 o 6:36

Ja túto zbraň vlastním a zatiaľ som spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 24.7.2021 o 21:59

Ďakujem Vám za radu. Guľovnicu mám pláne si zaobstarať v horizonte 12 mesiacov. Brokovú kozlicu by som používal majoritne na športovú streľbu, na spoločných poľovačkách by sa objavila pár krát v roku, hlavne v pohone. Čo si myslíte o tejto zbrani ? Niektorí hovoria, že nedajú dopustiť na ruské brokové kozlice Bajkal pre ich mohutnosť, iní sú zas názoru, že Turci robia výborné zbrane.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off comex, 23.7.2021 o 16:37

nechcem ta odradzat od tvojho zameru ale najpr by som doporucoval vyskusat si to co planujes na strelnici aby si sa uistil ze je to co bude pre teba dobre. Treba si totiz uvedomit ze brokovnica nema klasicke otvorene mieridla takze presne mierenie nou je tazsie, k tomu treba priratat ze S bal naboj neleti tak presne ako gula ktora v hlavni ziska velku rotaciu (a teda vacsiu presnost), ked k tomu este priratame pohyb zveri a potrebne predsadenie ktore musi byt z dovodu nizsej ustovej rychlosti vacsie ako pri gulovnici vysledok može byť mizerný - samozrejme nemusi ak maš talent alebo strelecku prax. kedze dnes je velky vyber a dostupnost zbrani od od roznych výrobcov a roznych kalibrov - vzhladom na vyssie uvedene by som doporucoval predsa len zvazit kupu gulovnice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM