Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Pard 007 prísvit - diskusia

autor: off Hranostaj
pridané: 4.7.2021 4:40
Zdravím páni. Idem si pre radu. Zaobstaral som si zasadku pard nv 007. Len sa mi zda ze ten prisvit je troška slabši. Preto sa chcem opýtať vedel by mi niekto odporučiť nato prídavný prísvit aby som to mal trošku silnejšie? Pozeral som sa aj po prisvite wolf len neviem ci to bude dobre. Vopred ďakujem za odpovede a rady.
počet zobrazení: 13 070
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Lubos123, 20.1.2022 o 10:31

Mám ho na meopte 2.5 x15 x44 Rd a som spokojný do150m okej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 13.1.2022 o 18:18

Reakcia na príspevok od stanopariza, 13.1.2022 o 13:13 :
Len býva problém s doostrenim bud je ostrý kríž alebo cieľ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on pepies, 13.1.2022 o 12:50

Reakcia na príspevok od stanopariza, 13.1.2022 o 9:08 :
Záleží od čočky 12mm alebo 16mm ale zas co sledujem diskusie nikomu to s pevným zväčšením nefunguje.Vecsina ma variabil s korekciou paralaxy a potom co som videl to pozerá veľmi pekne...Ešte co som si všimol treba lepšiu redukciu z puskohladu na Pard lebo to tiež ma veľký vplyv.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2022 o 10:42

Reakcia na príspevok od stanopariza, 13.1.2022 o 9:08 :
skúsenosť nemám, ale principiálne by to s puškohľadom s pevným ohniskom malo malo byť jednoduchšie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off stanopariza, 13.1.2022 o 9:08

zdravím. má niekto skúsenosť "spárovať" pard007s s puskohladom 7x50. či to má vyznam skúšať.zevraj to ide len s variabilnými puskohladami. ďakujem za všetky rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 16.7.2021 o 20:36

Reakcia na príspevok od schmetterling, 16.7.2021 o 12:38 :
Treba si tu vyhlášku prečítať ešte raz. Prvá časť pojednáva o pozorovaní zvery na to môžeš použiť nočné videnie bez zameranej osnovy. Druhá časť je o love kde je povolená výnimka použitia svetlá pri love diviacej zvery nakoľko svetlo už vypadlo zo zákona o zbranich a strelive ako zakázaný spôsob lovu. Treba študovať nielen zákon o poľovníctve ale aj zákon o zbranich a strelive... Takže keď si Pard 007 alebo inú predsadku alebo zásadku nahodíš na puskohlad na zbraní automaticky je to A zbran čiže problém pre vecsinu ľudí...A to by si ako právnik mal vedieť :0) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off schmetterling, 16.7.2021 o 12:38

Reakcia na príspevok od pepies, 7.7.2021 o 14:37 :
Papies, podľa nariadenia hlavného veterinárneho lekára môžeš používať na lov aj digitálne respektíve termovízne prístroje, ktoré nemajú vlastnú zámernú osnovu. PARD 007 vlastnú zámernú osnovu nemá, ale používa zámernú osnovu puškohľadu, takže lov s týmto zariadením by mal byť plne v súlade s platnou legislatívou. Každopádne, ak ma s týmto na puške zastavia policajti, mám väčší priestor na argumentáciu ako keby ma zastavia s 008 alebo s iným nočným videním. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Myslifec, 11.7.2021 o 14:46

To Ondrik- Také jsem k tomu takhle přistupoval. Pokud nejsi vyloženě ,,prasečkář", tak 007 úplně stačí. Nechtěl jsem mít dvě flinty, jednu na den a druhou na noc. A nebo neustále přehazovat denní optiku a noční vidění. Protože mám rád lov s puškohledem, tak 99% procent mých čekaných je za světla s tím, že jak se setmí, nacvaknu pard a sedím dál. Když jsou dobré podmínky, úplněk/sníh, lovím přes puškohled a když je tma a chce se mi sedět, tak použiji parda a když se nechce, jdu domů. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on Ondrik, 7.7.2021 o 22:16

Tiež chcem resp. budem musieť niečo riešiť. Prvá možnosť bude PARD, tak na skúšku a potom sa uvidí. Sám mám odpor k takýmto technickým koko*inám, ale zrejme máak tomu dotlačí správanie sa diviačej zveri (aspoň na ten krátky čas kým ju nezničí AMO). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 7.7.2021 o 14:37

Reakcia na príspevok od schmetterling, 7.7.2021 o 7:39 :
Presne to iste vznikne keď dáš Pard 007 na puskohlad :0) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schmetterling, 7.7.2021 o 7:39

Reakcia na príspevok od pepies, 6.7.2021 o 10:14 :
Ja mám PARD 007A a k tomu lunu 940, plus montáž na puškohľad, celkovo som zaplatil 540,- Eur aj s doručením. Na diviaky na vnadisku je pre mňa táto kombinácia postačujúca. Áno viem, že to nie je plnohodnotné nočné videnie, áno obraz nie je taký ostrý ako pri nočákoch (porovnávané s ATN 4k, s Pulsarom), používanie nie je také komfortné. Ale nočák som nechcel. Väčšinou chodím na srnčie, mám rád, keď sa cez deň môžem pozerať cez normálnu optiku a nie cez obrazovku počítača. Na diviaky chodím občas, takže keď som si všetko zvážil kúpil som toto zatracované zariadenie (možno ho časom vyhodím do koša a na diviaky sa vykašlem :D) No hlavne ak sa nemýlim, tak hociaké digitálne zariadenie, ktoré má vlastnú zámernú optiku je zakázaný doplnok zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on pepies, 6.7.2021 o 10:14

Reakcia na príspevok od schmetterling, 6.7.2021 o 8:56 :
Len pochybujem ze bude chcieť investovať toľko co stoji nový pard... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schmetterling, 6.7.2021 o 8:56

Ak by si mal záujem o LUNU, tu máš vysvetlené, aký prísvit si vybrať. Pard 007 prísvit - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on pepies, 4.7.2021 o 15:38

Riešení je viac. 1 najrozumnejsie predaj to a kúp si niečo kvalitné. 2 vyskúšaj niektorý z ospevovanych prisvit ov z Aliexpres. 3 kúp si objimku z weaver lištou cca 70 euro a prisvit od p. Kedy robí aj 850 aj 940.Cena cca 220 euro. Ale aby ti to fungovalo podľa tvojich predstáv potrebuješ 850 prisvit kvôli slabemu čipu takže je veľmi veľká pravdepodobnosť ze za chvíľu ti bude na prisvit reagovať všetko útekom... Pard 007 prísvit - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov