Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

rws evolution - diskusia

autor: off pato7x64
pridané: 26.3.2021 20:53
Poprosil by som vás o skúsenosti s týmto strelivom v ráži 8x57js,30 06,7x64 ďakujem.
počet zobrazení: 4 381
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 30.3.2021 o 14:26

Za mňa najkrajší a najvyčačkanejší náboj aký kedy munička mala, z brutálnou reklamou ale ...! V celom diametri 30 veľmi zle nevyrovnané účinky v celej terminalnej balistike. Mám všetko pofotené a zdokumentované. Veľmi veľa poľovníkov si ho kúpilo hneď ako prišiel do predaja a malo kto pri ňom zostal . To asi hovorí za všetko. Munička zistila že EVO nebol zásah do čierneho ale nepriznala to ale rýchlo prišla s inováciou a spravila EVO green . Tej strele sice veľmi vylepšili vonkajšiu balistiku ale v termináli ma tá strela tiež neoslovila. Stačí ti to takto ak nie napís čo ťa ešte zaujíma.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
off marco1, 4.9.2022 o 21:11

Tiež by som chcel pridať moji skúsenosť čerstvú so strelou. Vlastním Blaser r8 kal 300 Wsm a munície teda moc na výber neni . Čo lepšie ako rws by som si mohol priať ? Ale bohužiaľ obrovská chyba . Prvý jeleň na ktorého som strieľal cca 100 metrov , 1.VT. Po výstrele som išiel po stope asi 300 metrov nenašiel som ani kvapku krvi a ani jeleňa . Bol som nešťastný tak na druhý deň na strelnicu skontroloval som zbraň a 100 percentná , sugeroval som si že asi sa stalo netrafil som. O 2 týždne neskôr jeleň 3 VT asi na 120 metrov. Po výstrele nič neznačil, na nastrele ani kvapka krvi , prečesával som nešťastný cely les. Našiel som ho asi 500 metrov po nastrele. Vstrel bol tesne za lopatkou , stred tela , čiže 100% pľúca . Pri vyvrhovani to bolo ako výbuch hirosima a vystrel ?? Ani sa nepriblížil na druhu stranu k rebram, strela explodovala už pri vstrele. Mám hroznú skúsenosť a tie 2 škatuľky čo mám nedarujem ani najväčšiemu nepriateľovi . Takze to zhrniem , nikdy viacej a neodporúčam . Skúsim niečo od SAX keďže výber je ozaj veľmi malý alebo budem musieť kúpiť inú hlaveň . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ovad, 3.4.2021 o 15:50

Z firemnej dokumentácie fy RWS vyplýva ,že náboje RWS EVO a RWS EVO Green sú dva rôzne náboje pre rôzne dlhé hlavne.Dokumentácia neuvádza ,žeRWS EVO Green je inováciou náboja RWS EVO. Náboj RWS EVO bol konštruovaný pre hlavne dlhé 60 cm a viac.Súčasný trend preferuje hlavne kratšie ako 60 cm pre ktoré náboj RWS EVO nie je vhodný.Preto bol vyvinutý náboj RWS EVO green so silnejšou zápalkou a prachom s rýchlym horením.Strela je bezolovnatá s konštrukčne definovanou fragmentáciou.Toľko firemná dokumentácia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pato7x64, 1.4.2021 o 1:22

Ďakujem pekne za ochotu máš prehľad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 30.3.2021 o 14:26

Za mňa najkrajší a najvyčačkanejší náboj aký kedy munička mala, z brutálnou reklamou ale ...! V celom diametri 30 veľmi zle nevyrovnané účinky v celej terminalnej balistike. Mám všetko pofotené a zdokumentované. Veľmi veľa poľovníkov si ho kúpilo hneď ako prišiel do predaja a malo kto pri ňom zostal . To asi hovorí za všetko. Munička zistila že EVO nebol zásah do čierneho ale nepriznala to ale rýchlo prišla s inováciou a spravila EVO green . Tej strele sice veľmi vylepšili vonkajšiu balistiku ale v termináli ma tá strela tiež neoslovila. Stačí ti to takto ak nie napís čo ťa ešte zaujíma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

off ovad, 29.3.2021 o 13:01

Deformácia RWS EVO 10,3 gr. strely po zásahu veľkého diviaka. rws evolution - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off ovad, 29.3.2021 o 10:19

Mám guľobrok 7x65R,12.Niekoľko rokov používam tieto náboje.Je to nemecká kvalita.Po zásahu guľka vytvorí hríbik a zver prestreľuje(výnimkou bol silný kanec keď strela uviazla v koži na druhej strane hrudníka a tak som mohol skontrolovať deformáciu pričom strela ostala celá).Na výstrelnej strane je otvor len málo väčší v porovnaní so vstrelom. Zverina je minimálne poškodená.Balistika je výborná (bez korekcie líška na 200m).Po komorovej rane zver odbieha na cca 30m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov