Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Pohlavie u jazveca - diskusia

autor: off jelenbiely
pridané: 20.3.2021 20:15

Ahojte, vedel by mi niekto povedať, či sa dá určiť nejakým spôsobom, pohlavie jazveca? Samozrejme ešte pred ulovením :) Ďakujem.

počet zobrazení: 2 694
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off jelenbiely, 6.7.2022 o 17:11

Reakcia na príspevok od rys2, 6.7.2022 o 14:02 :
A ja som si myslela, že téma "pohlavie jazveca" je uzavretá, vyzerá že nie je :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 6.7.2022 o 14:02

Rozmyslam a to ak napriek spravnemu MMasskovmu prispevku a ostatnych, ze jazvec, kedze ma penisovu kosticku, cize ud ma vystuzeny, nie len krvou stoporeny, moze byt viditelny , resp. urcite sa da nahmatat. Ja som ulovil len jedneho, ci dvoch jazvecov v zivote, takze nevenoval som tomu nijaku zvlastnu pozornost. PS: kolko by asi trvalo milovanie, keby mal clovek penisovu kost, nebolo by to na zeny prilis? Napadlo ma to aj preto, lebo dnes je medzinarodny den bozkavania :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelenbiely, 22.3.2021 o 10:36

Sager, na tvojej fotke je to krásne vidno ďakujem ti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Sager, 21.3.2021 o 22:06

jelenbiely, ak vidíš iba jedného jazveca a nemáš ho možnosť porovnávať s druhým opačného pohlavia je to naozaj veľmi obtiažne. Ale tak ako uvádza popis pohlavia rys2 je to pomerne presné, k tomu však je potrebné mať veľa skúseností s pozorovania jazvecov. Len na odľahčenie pozri si ID mojej fotky:311745, tam je to úplne jednoznačné a sedia aj vonkajšie znaky tvaru tela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off rys2, 21.3.2021 o 15:09

Ano, nasa literatura sa tomu vyhyba. Ale napr. Anglicka wikipedia odkaz v popise uvadza, ze samce majú zvyčajne širšie hlavy, hrubšie krky a užšie chvosty ako samice, ktoré sú hladšie, majú užšie, menej klenuté hlavy a nadýchanejšie chvosty. Ps: ale vizualne v praxi je to podla mna velmi tazko rozlisit, ak vobec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jelenbiely, 21.3.2021 o 12:30

Tak to áno, pri najbližšom stretnutí sa určite dám do skúmania... :) Ďakujem za odpovede :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

správca MMasska, 21.3.2021 o 12:18

No z mojich skromných poznatkov s praxe je to nemožné rozoznať. Nakoľko samec sa od samice neodlišuje v ničom ani veľkosť hlavy nie okom rozpoznateľná v tele sa tiež nelíši a ani sfarbením srsti ani podľa chvosta. Dokonca samec má aj semenniky posunuté do brušnej dutiny a nieje ich vidieť. Čiže milá Lenka musíš nájsť (os penis), bakulum a palpačne zistíš či je to samec. Prajem príjemné skúmanie. PS: je tu veľa poľovníkov, možno ma niekto aj lepší systém skúmanie pohlavia jazveca. S pozdravom karol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off laco11, 21.3.2021 o 9:56

...aj z vlastnej skúsenosti si myslím, že to je obtiažne. Odborná literatúra sa tomu tiež vyhýba, platí iba, že samec je väčší ako samica a teraz si vyber. Vzhľadom k stavbe tela, krátkym nohám, bohatému osrsteniu vlastne vonkajšie pohlavné znaky nie je možné vidieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov