Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

RWS 8X57 JS HIT - diskusia

autor: off Berim299
pridané: 20.1.2021 15:03
Ahojte, nakoľko som začínajúci poľovník, chcel by som sa spýtať skúsenejších kolegov na názor. Cca pred pol rokom som si zadovážil Tikka T3x Hunter, kal. 8x57IS. (za čo som úspech u kolegov v združení nezožal :D všetci majú kal.7) Pri kúpe mi odporučili strelivo RWS 8X57 JS HIT 10,4G je drahé, ale vraj dobrý stop efekt a malé poškodenie. Zatiaľ som vystrelil len cca 15 rán na strelnici, takže reálne hodnotiť neviem. Máte niekto skúsenosti s týmto strelivom? Aký je Váš názor? Prípadne aké iné by ste mi odporučili? Lovíme vysokú, diviačiu a srnčiu zver. A ešte sa chcem spýtať ako je to s tzv. zabehnutím hlavne? zabehnutie hlavne je vlastne čistenie hlavne po každom výstrele? Kde sa dočítam viac? ĎAKUJEM Vám veľmi pekne za rady a odpovede. :)
počet zobrazení: 4 539
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off comex, 10.2.2022 o 20:49

Reakcia na príspevok od lanus, 20.1.2021 o 20:25 :
mam presne tu istu flintu a v tom istom kalibri. Suhlasim s nazorom ze SPCE od S&B jej nejako nesedia. Podla mne si najviac sadla s Norma Vulkanom. Geco Teilmantel celkom fajn len trochu vacsi rozptyl, Sako Hamerhead - trochu tvrda strela na moj vkus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 10.1.2022 o 10:33

Nad názormi kolegov, čo hania 8-čkovy kaliber, sa môžeš len pousmiať. Máš tam lepšie strely ako HIT, napr: TOG a TIG od Brenneke, Vulkan od Normy.. atď.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 7.1.2022 o 18:59

Flintu čisti vždy a pořád po každé ráně né jenom v záběhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off zbojnik1, 26.1.2021 o 6:45

no ja mám 8 x 57 a aj 7x57 a môžem ti povedať, že z mojej strany 8 je spoľahlivejšia nepoškodzuje zverinu až tak hrôzostrašne ako niekto hovorí ke´d strelíš 7 aj ta poškodzuje zverinu všetko záleží podľa zásahu( u nás má jeden 6,5x55 hovoril mi že minimálne poškodenie kým predomnou nestrelil danielku a kilo mäsa som zobral pre psa čo bolo podliate ale to len tak). do 8 používam RWS HIT alebo Geko som s nimi spokojný presné dobrý účinok. beloty nepoužívam dáko nechutia flinte vysoký rozptyl a to som skúšal rôzne druhy ťažka ľahká guľa atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 22.1.2021 o 8:03

Je to presne strelivo a velmi setrne k zverine. A to je vsetko. Horsi zasah znamena problem. Top strelivo pre mna v 8x57 je vulkan od normy. Alebo Interlock od Hornadyho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 20.1.2021 o 20:44

Ahoj. HIT som skúšal. No chýbala mi tam strižná hrana... Pár kusov po rane na komoru odišlo aj 500m a farbenie až po 50m... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 20.1.2021 o 20:25

Berim299 - Kým sa niekto ozve s praktickými poznatkami s RWS 8X57 JS HIT si dovolím poznámku,že v tomto kalibri obstojne fungujú napodiv aj obyčajné SPCE-čka zo SB . Ak zadáš do Googla "Zabehnutie hlavne" dostaneš celkom dosť odpovedí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov