Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Montáž ZH - diskusia

autor: off MiroSR
pridané: 6.1.2021 9:38
Zdravím. Hľadám montáž na ZH. Chcel by som aby bola čo najnižšia a aby sa dala namontovať bez použitia nástroja. Niečo ako na obrázku, máte s ňou niekto skúsenosti ??
počet zobrazení: 3 491
počet hlasov: 0
Montáž ZH - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on mako747, 22.1.2021 o 14:35

Reakcia na príspevok od MiroSR, 22.1.2021 o 12:31 :
OK rozumiem. Vy asi máte weaver dosť vysokú takže sa Vám to potom môže javiť ako vysoká montáž. Ale jednoznačne ak budete mať na zbrani ZH nízky weaver to nie je určite KOZAP, a doplníte to nízkymi krúžkami tak optika môže byť tesne nad hlavňou a nebude to isto vysoká montáž, len treba vybrať správny Picatinny rail (weaver a samo aj krúžky na optiku k tomu prislúchajúce nízke. A výška bude si dovoľujem ubezpečiť OK. čo sa týka vzhľado zbrane s weaver s tým nič neurobím lebo, to že je to weaver bude vždy viditeľné ale zase ak je tesne nad nábojovou komorou a medzi rovinou vrchnej časti zbrane a rovinou weaveru bude navýšenie cca.2mm takže to nebude tak kričať a ak sa tak pripevní optika na nízke krúžky tak to bude ešte menej vidieť. Ale OK ak nie weaver v poriadku tak potom napr. otočnú schwenk montáž, Leupold QR montáž ale bo hociakú inú, ale upozorňujem optika bude vždy vyššie ako u správne vybratej montáže cez weaver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 22.1.2021 o 13:07

ja mám na svojej zh 124 predlženú weaver lištu a na nej rýcholupínacie krúžky era weaver a zatiaľ je to v poriadku, len sa treba trafiť do danej drážky lišty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 22.1.2021 o 12:31

Reakcia na príspevok od mako747, 22.1.2021 o 9:35 :
Weaver lišta by jednoznačne môj problém vyriešila ale tú tam dať nechcem, pretože sa mi to jednak nepáči(výzorovo) a po druhé by to narušilo vzhľad zbrane. Je to zbraň z roku 46 a na nej nový hlavňový zväzok. Takže weaver sa mi na ňu kôli vzhľadu nehodí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.1.2021 o 11:51

mako747 - Prečítaj si zadanie ; weaver lišta + krúžky = "poschoďák ". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on mako747, 22.1.2021 o 9:35

Reakcia na príspevok od MiroSR, 19.1.2021 o 15:55 :
Úplne v pohode to vyrieši normálna weaver lišta a krúžky na puškohľad a môžeš nastavovať puškohľad do takej vzdialenosti ako Ti to len vyhovuje a ak bude kvalitnejšia lišta a krúťky tam môžeš meniť optiku bez problemov a nastrel to bude držať. Ak potrebuješ radu zavolaj mi poradím rád. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 20.1.2021 o 15:07

Reakcia na príspevok od MiroSR, 19.1.2021 o 15:55 :
Inak aj toto riešia mnou uvedené montáže, je tam možnosť rôznych kombinácií, mimochodom aj weawer lišta. Nie je to žiadna reklama, ja som ich našiel po dlhom hľadaní a skúšaní pre podobné problémy ako uvádzaš ty. Je to zaujímavý pomer cena-kvalita, s nákupom problém nie je, je to EU. Myslím si ale, že aj seriózny puškár ti nielen odporučí, ale hlavne aj vyrobí dostatočne kvalitnú a požadovanú montáž. Iná vec ale už môže byť cena, prípadne vzhľad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 20.1.2021 o 10:20

MiroSR - Najlepším riešením je výroba novej základne zodpovedajúcej požiadavkám (krúžky sa dajú kúpiť hotové) ; alternatívou je aj úprava tj . skrátenie a vyvŕtanie zadného otvoru u v predaji dostupnej montáže ; aby sa zabezpečila bez-nástrojová manipulácia bolo by treba vyrobiť (u klasických klieštinových montáží ) aj upínacie skrutky s tzv. lodičkovou hlavou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MiroSR, 19.1.2021 o 15:55

Mám guľový dvoják 8x57/8x57 (jrs) a na ňom mám namontovanú ZH základňu. Momentálne tam mám jednodielnu oceľovú montáž, ale nevyhovuje mi. Vnútorný rozteč medzi krúžkami je 11 cm je to dosť veľa a nedovoĺuje mi to posunúť puškohľad ďalej od oka. Čo nie je veľmi pohodlné pri streľbe. Druhým problémom je, že je to montáž s podhľadom a ja by som tam chcel pre pohodlnú streľbu montáž bez podhľadu. Preto hľadám najlepšie riešenie. Doma mám na dvoch českych zbraniach Kozap montáž a nikdy som nemal problém mám ich 7 rokov a kedy sa mi zachce dám optiku dole a problém s nástrelom som nemal. Preto som dal za príklad túto montáž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mako747, 18.1.2021 o 12:57

Reakcia na príspevok od pavian, 18.1.2021 o 10:57 :
to je síce pekné, že je to montáž neporovnateľná s českou montážou napr. od Kozap. S tým plne súhlasím. Ale pre zmene optiky na puške t.j. ak na puške v prírode vymeniš optiku napr. dáš tak iný prístroj aj ak bude na takej istej montáži pôvodný nástrtel sa zmení. Je to dané tým že česká zbraň nie je pripravená na takýto úkon. Potom treba na českú zbaň namontovať niečo čo nám to zabezpečí napr. Picatinny rail (ale taktiež nie hociaký) alebo niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 18.1.2021 o 10:57

Skús toto: odkaz prípadne: odkaz ja mám na mojom effecte pevnú: odkaz a je to kvalita neporovnateľná s českými montážami (keď napíšem, že je zrovnateľná s MAK, určite mi bude niekto tvrdiť opak, ale doporučujem každému najskôr vyskúšať) ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mako747, 17.1.2021 o 21:45

Reakcia na príspevok od MMasska, 16.1.2021 o 23:04 :
ale je to možné, ale nie s tou montážou čo je na obrázku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 16.1.2021 o 23:04

Reakcia na príspevok od mako747, 16.1.2021 o 20:45 :
Ja viem prečo si mu položil tieto otázky-lebo je to nemožné :D ale ako Sci-fi  super. Ps: ale zasa ma napadlo že každý má na prestnosť v nástrelení iné kritéria ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mako747, 16.1.2021 o 20:45

A chceš to z dôvodu ľahkej zmeny optiky (napr. aj v revíri) na zbrani ZH? A samozrejme aby zostal zachovaný nástrel každej z optík? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov