Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Úprava lebky jeleňa s parožím v lyku - diskusia

autor: off klinpa
pridané: 30.7.2020 12:43
Poprosil by som o radu ako upravovať lebku jeleňa pokiaľ sú parohy v lyku na koncoch ešte mäkké aby som ich nepoškodil a tiež ako ošetriť lyko aby ostalo zachované. Ďakujem za každú radu (S upravou klasickej trofeje skusenosti mam)
počet zobrazení: 1 910
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off klinpa, 8.8.2020 o 14:54

Jedná sa o uhyn osmeraka v lyku ktoreho strhol medveď a keďže som chcel zachovať aj to lyko aby mala trofej svoj pribeh potreboval som poradiť ako na to ale keďže už pri odkrvovani zacalo lyko odskakovat osupil som to celé. Ale vdaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 1.8.2020 o 23:25

Bez ohľadu na pôvod trofeje, ja som ihličiakov v lyku konzervoval iba soľou, zasypať koľko sa dá, časom to vytiahne vlhkosť a bude to OK, akurát počas konzervácie to bude trochu vlhnúť od vonkajšej vlhkosti,ale časom sa to stabilizuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on bojk, 1.8.2020 o 19:40

Upresni motív tvojej otázky. Ak máš vychodeneho nejakého 14toráka hádam chvíľu počkaj. Vytlčený má trochu krajšiu trofej a ani koruny pri varení neodpadnú :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM