Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Výmena pažby na CZ 550 - diskusia

autor: off tirobko
pridané: 5.5.2020 23:03
Dobrý deň priatelia. Som vlastníkom guľovnice CZ 550 kalibru 7x64. Včera sa mi stala malá “nehoda” pri ktorej som z pažby odštiepil (nie úplne malý) kúsok lícnice. Vada by sa síce dala opraviť, no nakoľko puška má po predchádzajúcom majiteľovi aj skrátenú pažbu na ktorú som si síce ako tak zvykol, no nikdy mi príliš nesadla, rozmýšľam nad kompletnou výmenou pažby za novú. Chcel by som Vás požiadať o radu, ako náročná je výmena pažby na CZ 550. Zvládne to aj priemerne zručný kutil, ktorý nie je odborníkom na zbrane, alebo radšej odporúčate zájsť za puškárom? Ak puškár, viete mi odporučiť niekoho šikovného v okolí Žiliny (prípadne v 100km okruhu)? Koľko ma to bude stáť? Ďakujem Vám za rady.
počet zobrazení: 2 042
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off tirobko, 6.5.2020 o 18:31

Reakcia na príspevok od lanus, 6.5.2020 o 17:45 :
lanus, podľa Vášho popisu sa zdá, že by to malo byť v mojich podmienkach zvládnuteľné. Ďakujem Vám veľmi pekne za radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 6.5.2020 o 17:45

tirobko - Ak je nová pažba precízne a na hotovo spravená !!! tak je jej výmena jednoduchá . Stačí vybrať z flinty záver , povoliť a vybrať prednú i zadnú spojovaciu skrutku (poz. 88 a 90) ,následne vybrať rám schránky a zostavu hlavne . Ďalej treba ešte z pažby vybrať resp. vyraziť prednú a zadnú rozperku ( pozícia 87 a 89 ) t.j. rúrky v ktorých boli v pažbe upínacie skrutky vedené ako i vruty ktoré držia putká remeňa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tirobko, 6.5.2020 o 16:29

Reakcia na príspevok od fire, 6.5.2020 o 13:35 :
30 ako mám uvedené v profile. Ako vravím - som priemerne zručný, no do zbraní sa “nevŕtam”, takže netuším ako je celý mechanizmus v pažbe uložený. Preto sa pýtam na radu Vás - skúsenejších. Ak je to ľudovo povedané uchytené “na dve skrutky” a práca na 10 minút, ušetrím si čas s hľadaním puškára. Ak však hrozí riziko akéhokoľvek poškodenia zbrane, či strata presnosti, radšej to zverím odborníkovi. Guľovnicu mám v podobne výkonnom kalibri iba jednu a tým pádom si nemôžem dovoliť jej znefunkčnenie na dlhšiu dobu. Aký je váš názor? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fire, 6.5.2020 o 13:35

to koľko vlastne máš rokov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov