Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovníctvo v minulosti a dnes - diskusia

autor: off Vlado2406
pridané: 16.1.2009 11:08
V čom vidíte zmysle poľovníctva v dnešnej dobe,myslíte si,že stále je hlavným zmyslom poľovníctva § 1 zo zákona 23/1962 Zb. o poľovníctve v znení neskorších úprav: Poľovníctvo je súhrn činností zameraných na zachovanie, zveľaďovanie, ochranu a optimálne využívanie genofondu zveri ako prírodného bohatstva Slovenskej republiky. Je súčasťou tvorby, ochrany a využívania životného prostredia. Poľovníctvo nesmie narušovať racionálne obhospodarovanie lesa a poľnohospodárskej pôdy.
Podľa môjho názoru toto už dlhšie neplatí a poľovníctvo sa stalo iba "frajerinou",väčšinou už poľujú iba tí čo na to majú a tým veľmi neleží na srdci osud zveri a našej prírody.poľovníctvo sa v poslednej dobe stáva iba honbou za mäsom a trofejami!!!Aký je váš názor na tento súčasný problém,myslíte si,že sa to môže ešte vrátiť do starých dobrých koľají???
počet zobrazení: 3 675
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 63 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 20.12.2011 o 11:44

goret po polovačke je to v poriadku samozrejme dať si gulášu a pripiť si je tiež druh zábavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.12.2011 o 11:25

tí, ktorí máme čas si spoločne sadnúť po poľovačke, problém s alkoholom počas nej nemáme :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.12.2011 o 10:47

FLATretriver nie nemáme alkohol na poľovačkách veľakrát sa stalo ,že na nástupe sme všetci ráno boli prekontrolovaní políciou . Podobne i po poľovačkách . Takáto kontrola je uplne bežná . Pred 10 a viac rokmi sa nikto nekontrolovala ani jediný krát . Dnes je to viacejkrát do roka . Ak by hospodár prípadne vedúci poľovačky zistil u niekoho používanie alkoholu okamžite pre neho končí poľovačka . U vás sa Flatretriever pije dodnes ??? Ja si myslím že po prvej kontole to mnohých prejde i u vás . Či to bude tento rok alebo inokedy uvidíš ,že tá kontrola sa ku vám dostane . U nás to nebola žiadna výnimka .Kontrolovali všetky okolité PZ príde rad i na Lubinu raz :-D poinformuj sa po okolí či už mali takéto kontrolovanie ! Takto tú perlu v europe nevybudujeme :-D na to treba triezvu hlavu ako i na používanie zbrane . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 20.12.2011 o 8:11

edu vy nemáte alkohol na poľovačkách ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.12.2011 o 22:43

ano Vlado2406 mám pocit že tie vojenské maskáče nosí na spoločné poľovačky iba zopar hlúpich hulvátov ktorí nemajú naštudovaný poľovnícky poriadok ktorý tento odev absolútne vylučuje !!! Bola doba keď bola takato moda včetne monterok uplne normálna . V tej dobe mal každý takto odetý poľovník napísané na čele som oblečený v kradnutom odeve !!! Kradnutom preto lebo sa inak nedal zaobstarať iba krádežou . Myslím ,že to bolo nekultúrne a nekorešpondovalo to s poľovníckymi tradíciami . V tom čase im to poľovnícky poriadok nezakazoval . Bolo tam niečo o poľovníckych farbách ale nič konkretneho . Reflexne prvky sa tiež nepoužívali a alkohol bol všade prítomný na poľovačkách . Takže to považujem dnes za dobrú zmenu v kultúre . S odstavcom súhlasím tak sa to i deje dnes . To že niekedy sa izolačkou lepili baterky s žiarovečkou ako pre dušičky je iba vývoj z doby kedy nebolo možné kupiť nie len baterku ale ani hajzlak ,vložky pre ženy a mnohé iné zakladné veci . Dnes je trh nasýtený. Že nám zakon prikazuje strielať na zver bez svetla je jedna vec iná je že sa porušuje tak ako sa porušoval pred 10 rokmi . V dobe keď sa svietilo petrolejkou sa nič na zbrane nemontovalo to je fakt .Poznám málo poľovníkov ktorí nemajú takéto svietidlo na zbraň . Mimochodom ja som jeden z nich :-D Nemal som ho pred 20 rokmi a nemám ho dodnes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 19.12.2011 o 22:24

edu:Poľovnícke tradície sú tiež na inej urovni ako keď stala tlupa polovníkov navlečených v kradnutých vojenských maskačoch...ty mas pocit,ze tie maskace sa uz nenosia,kde polujes,mozem sa prist ku vam na spolocnu polovacku???Mas pravdu v tom,ze slovenske polovnictvo nie je ziadna perla a ani vila,ale staci len sa pozriet k nasim najblizsim zapadnym susedom,uz u nich je polovnictvo chapane ina,nevravim,ze u vsetkych,to sa neda a zigi to potvrdil svojim komentom,ale kupis si obcas myslivost,ak ano,povedz mi kolko vidis na jej strankach reklam na svietidla a porovnaj si to s nasim PaR,alebo nasim polovnictvom,to je len zlomok toho vsetkeho v com je to ine ako kedysi,stale sa tu ohanas komunizmom,ale ja som pisal,ze netreba ist tak hlboko do minulosti,staci tak 10 rokov spat,bolo to ine a co sa tyka toho preco sa kto stal polovnikom,nie vsetci len kvoli lovu,precitaj si ten odtsavec hore,alebo ti to skopirujem aj sem = Poľovníctvo je súhrn činností zameraných na zachovanie, zveľaďovanie, ochranu a optimálne využívanie genofondu zveri ako prírodného bohatstva Slovenskej republiky. Je súčasťou tvorby, ochrany a využívania životného prostredia. Poľovníctvo nesmie narušovať racionálne obhospodarovanie lesa a poľnohospodárskej pôdy...pre toto som sa dal na polovnictvo ja,byt polovnikom je pre mna osobne poslanim a nie len lovom zveri,honbou za trofejami... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.12.2011 o 22:14

FLATretriver zbytočne veľa emocianálnych prejavov niekedy škodí . Najviac sa o poľovníctvo a zazverovanie zaslúžila šlachta . Tým samozrejme nespochybňujem prácu našich otcov či dedov . Pravda prečo sme sa stali poľovníkmi je však trocha kruta ale je taká ,že sme sa stali poľovníkmi preto aby sme mohli zver loviť . To ostatné je ako debatovať o tom ako sa pionieri zaslúžili o svetový mier a aký sme šťastní že ich máme :-D . Slovenské poľovníctvo je normálne europske poľovníctvo žiadna perla ani víla EU . Každopádne sa kultúrnosť zlepšuje od odievania ,vyzbroje,tradícii , alkoholizmu ,atď . To je naozaj znateľné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 19.12.2011 o 21:49

Vlado2406, dakujem som rád že mi rozumieš a vážim si to. problém je možno aj vo výchove poľovníkov ,aj tak som optimista a verím že žije dosť poľovníkov ktorý si vážia základne hodnoty poľovníctva ktoré prechovávajú naši otcovia a praotcovia a s Slovenské poľovníctvo sa bude môcť pýšiť ako perla poľovníctva v europe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.12.2011 o 21:31

Vlado2406 pred tým teda pred rokom 1989 neboli terenne auta a malo bolo i tych osobných škodoviek za nenormálne peniaze . Nebolo nočných videní ba ani gulovnicu nemohol mať každý iba vyvolený . Ja nemám prečo schvalovať protizákonný lov . Každopádne dnes poľuje viacej lodí na slovensku ako pred rokom 1989 .Gulovnicu za 150€ si môže kúpiť tiež každý poľovník prípadne drahšiu . Naboje je tiež dostať v každom obchode netreba pre to nikoho uplacať . Poľovnícke tradície sú tiež na inej urovni ako keď stala tlupa polovníkov navlečených v kradnutých vojenských maskačoch väčšina s brokovnicami lebo na guľovnicu nemali správny politický profil . Napriek tomu ,že tých guľovníc je o tisícky % viac poľovníkov je tiež mnoho násobne viac stav diviakov,srnčej ,jelenej ,diviačej či danielej zveri stále stúpa . Dokonca už ani súdruh čaučesku nestriela v tatrach kamzíky z vrtulníka ako bolo zvykom . Vakcinuje sa prikrmuje sa podavaju sa liečivá špecialna soľ atd . To je na poľovníctve lepšie . Nemam pocit že by sa tu diala nejaka anarchia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 19.12.2011 o 21:05

já už jsem se zvykl, lepší než být průměrný :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 19.12.2011 o 20:55

FLAT, kiežby bolo viacero mladých ľudí v tvojom veku s podobným názorom,bola by to nádej do budúcna,ale ako napísal zigi,jednotlivec nemá šancu presvedčiť dav a obyčajne je potom za blázna svojím názorom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 19.12.2011 o 20:50

"Když to nestřelíme my, tak to střelí u sousedů" = smutné,ale pravdivé :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 19.12.2011 o 20:49

Pre mňa nie je poľovníctvo záľuba je to môj životný štýl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 19.12.2011 o 20:47

Trochu jiné to je, ale některé věci se nemění a jako všude je to o lidech. "Když to nestřelíme my, tak to střelí u sousedů" platí stále a jednotlivec ve sdružení to nezmění, to by musel změnit celkové myšlení a pohled na věc u dalších xx lidí ve spolku = nereálné! Závist je taky stejná mrcha pořád. Jediné co se trochu změnilo tak to je chlastání myslivců. Před 10ti lety se ještě i chlastalo, ale pomalu to upadá a výplach mysliveckých mozků už není takový jako dříve. Ani si nechci představit jaké to byl v tomto ohledu za komoušů ... To je jedna z mála pozitivních změn myslivosti. I když někteří mladí adepti, kteří by snad neměli mít nasráno v hlavách se tak chovají i dnes, protože to zdědili z historek svých otců, strýců či jen starších kolegů ve sdružení ... a díky těmto mladým začínajícím myslivcům bude složité něco změnit nejbližších 30 let ... BOHUŽEL ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 19.12.2011 o 20:34

Najhoršie roky podľa mňa zažívalo naše poľovníctvo začiatkom devedesiatych rokov ... s tymto suhlasim,ale aj tak je to teraz uplne ine,alebo schvaľuješ poľovanie s terénnych áut,obchádzanie revíru v noci na aute a presvetlovanie reflektormi a strieľanie na prvý kus,ktorý daný "poľovník" uvidí...autá boli aj predtým,ale takéto maniere nie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.12.2011 o 20:26

Vlado2406 každé desaťročie je iné . Trofejomania bola pred 10 rokmi a je aj dnes .Ludia sa nemenia .Nemám názor ,že keď niekto zarába 350€ mesačne je lepším človekom alebo poľovníkom ako iný čo má príjem 3000€ . Samozrejme môže to tak aj nemusí byť . Najhoršie roky podľa mňa zažívalo naše poľovníctvo začiatkom devedesiatych rokov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 19.12.2011 o 20:25

no veď práve,nemá,ale podlieha jej čoraz viac poľovníkov,aspoň teda môj pohľad je na túto vec taký,je už veľmi málo poľovníkov,ktorým skutočne záleží na poľovníctve ako takom,na dodržiavaní tradícií a úcte voči zveri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 19.12.2011 o 20:21

Vlado, trofejománisti vadia aj mne. Trofejemánia nemá nič spoločné s poľovníctvom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 19.12.2011 o 20:21

Vlado 2406 - myslím, že netreba tu písať dlhočizné vyjadrenia, kukni si fotky ,, úlovky ,, a si v obraze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 19.12.2011 o 20:09

tak ako páni,oprášime aj túto tému,pred pár rokmi to bolo porovnaávanie s čias komunistických a súčasných,ale podľa mňa nemusíme ísť tak hlboko do minulosti,len keď si zoberieme obdobie 10 rokov späť bolo to podľa mňa iné,aký máte názor na súčasný trend v poľovníctve,trofejomániu a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.6.2009 o 20:08

Jedna fotka v revíri u hospodára Janka Flamíka v Chropove
Revír dnes - odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.6.2009 o 19:38

Orol vieš dedo ti povie ako za jeho mladých časov bolo fantasticky a veselo to iste mu povie jeho dedo a jeho dedo mu poveal presne to iste . Každá mladosť má svoje čaro či si v takom alebo onakom režime alebo i život v osade v Žehre alebo letanovciach má svoje čaro keď je človek mladý a plný sily . Možno si práve toto niekto zamieňa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 2.6.2009 o 15:13

To máš pravdu, každú dobu niekto chváli a niekto nie. Tak už to v živote chodí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 2.6.2009 o 14:11

Vieš orol, aj na túto sku.... dobu sa raz bude spomínať ako na staré zlaté časy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 2.6.2009 o 13:22

chlapci čo je, nechýba vám tu niekto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 2.6.2009 o 11:42

E, máš pravdu, guľovačka je krásna a romantická. Chlapci a dievčatá to majú radi. Poznať to podľa radostného výskania..... a neskoršej pusiny.
Čo sa týka poľovníctva v minulost a dnes, vyjadrenie tích najstarších poľovníkov rád počúvam. Tí tvrdia, že to fungovalo podstatne lepšie, jako teraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.6.2009 o 20:19

Orol možno visia mne a chcem obviniť s toho teba :) Treba tie diplomovane dievčice nie len vy.... ale aj poriadne vyplieskať guľami . Ved viež už na ZDŠ sme dievčatá guľovali :)
Keby som mal toľko rokov ako Ty mal by som ešte na každy prst 10 :) Ale vyhadzovač sa neda robiť do 10 rokov :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.6.2009 o 18:29

Však som už kdesi napísal, koľko pochvalných uznaní mám od žien a tie mi nič nehovorili, že by čosi ovísalo, alebo nebolo v poriadku ( no, ale to bolo predtým ) :))) Jednoducho boli nadmieru spokojné a tie diplomy mám a budem mať stále k nahliadnutiu. Že by si mal teraz pravdu? Idem sa na to pozrieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.6.2009 o 17:29

Nuž Orol ,ani Ty si si neuvedomil ako Ti strašne visia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.6.2009 o 17:02

Si protivný, že ma takto prezrádzaš pred bystrickou a Adelkou, však ja ti to zrátam, neboj. :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.6.2009 o 16:13

Ja som ti hovorl nepreskakuj tú branu trčí z nej klinec :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.6.2009 o 14:10

To áno, Ty môžeš, ale ja už som zavesil vercajk na klinec. Jedine, že by som ho znovu zvesil. :- )))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.6.2009 o 13:33

Orol šak loviť sa daju aj baby :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.6.2009 o 12:18

Ok, máš pravdu. A vlastne sme aj na poľovníckej stránke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.6.2009 o 11:45

Orol neželám . Keď som nerobil funkcionára KSS ked mal plat desaťnasobne vyšší ako ostatný slušný ľudia ,teraz po tom netúžim :) Ale netužil som po tom ani v tej dobe, lebo môj sirotský dôchodok z USA bol približne 5000 bonov mesačne a o tom mohol i predseda OV KSS len snívať :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.6.2009 o 11:22

A želáš si, aby som Ti tu dohodil toho funkcionára KSS? Ja len, či by si ho trošku neprecvičil....:)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.6.2009 o 11:17

Orol je to dlhodobým tréningom :)))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.6.2009 o 10:41

Edu, v debate o komunizme si na tejto stránke jednoducho neporaziteľný, jednoducho tu nikto na Teba nemá. :))))
Asi budem musieť zájsť na OV- KSS a dohodiť ti tu istého funkcionára..... DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.5.2009 o 21:13

Horarstevo tema je polovanie dnes a v minulosti . Kedže polovanie v minulosti bolo silne ovplivnené komunizmom .Dokonca bolo nariadene uplatnovanie veducej ulohy komunistickej strany v poľovníctve nemožno tuto skutočnosť obchadzať tak ako sa tu neobchadza to že dnes poľuju i zbohatlici a mame polovníkov 55 000 tak ak chceme debatovať o minulosti nemôžeme nespomenuť hlavných lovcov najšpičkovejších trofejí ktorými proste bola červená šlachta . Čo sa týka ozonovej diery je to iba prihrievanie si polievočky gerenpace a samozvaným ochranarmi . Ono ozonová diera urýchluje globálne oteplovanie . A to v tak malej miere že je to skôr smiešne . Globálne oteplovanie je prirodzený vývoj našej planéty po ňom pride roztopenie ľadovca a spôsobí dobu ľadovú . Tento cyklus sa už na našej planete opakoval tisíce krát za miliardy rokov od vzniku našej planety . Takže globalne oteplovanie sa nedá zastaviť dá sa iba spomaliť . Otazka je : Na čo ? Kto je najväčším znečistovatelom ovzdušia sa vie je to čína ,usa a iné velke industrializovane krajiny . Takže ozonova diera sa zväčšuje i v demokracii ale neznamená to že keby nám zakazali slobodne si voliť vládu a oplotili nas ostnatým drátom ozonová diera by sa zmenšila :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 31.5.2009 o 20:55

Edu.Zase do toho tahas komancov,politiku,.... uz ma to nebaví. Uznaj aspon, ze ozonova diera rastie aj v demokracii-a rychlejsie :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 63 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov