Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lankasterka - diskusia

autor: off blyskac1
pridané: 1.3.2019 17:41
Zdravim, ma niekto skusenost s vybijanim lankasterovych zbrani ? Konkretne sa jedna a stary lankasterovy gulovy dvojak ktory nema ziadnu poistku a po nabiti a natiahnuti kohutov zbran nejde zalomit lebo pake zavadzia natiahnuty pravy kohut. Vybit ide iba pomalym spustanim kohutov co sa mi zda nebezpecne riesenie aj na tu dobu.
počet zobrazení: 1 039
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off jaro1, 1.3.2019 o 22:45

Lancasterka – ved to je klasika, nadhera. Uci Ta k citu, zodpovednosti, skromnosti, trpezlivosti, discipline, profesionalite, pri love zveri. Ved aj napinacik u hamerlesovych zbrani sa napina bezprostredne pred vystrelom no a pokial nevystrelime, musime ho „zrusit“. Ani tam zbran neotvorime, ci ? Prave u systemu Lancaster treba ocenit to, ze pri napnutych kohutoch sa neda zbran otvorit - zalomit a zas pri nenatiahnutych kohutoch a nabojoch v hlavi ma zbran dostatocny odpor, aby zbran ani pri pripadnom pade kohut nenatiahla a zbran nevystrelila. To by mohlo byt dost alebo az moc nebezpecne, aby si Lankasterku mohol pri napnutych kohutoch otvorit /zlomit/. Co keby vtedy dosalo ku spusteniu kohuta a vystrelu? P.S.- a u klasickych pistoli je to ako? Ved tiez treba spustit rucne kohut, aby si mal v hlavni naboj /pohotovostna poloha/. Inak lancasterka mozno nie je vhodna do kazdych ruk, najma na SPOL. POĽ, ale kto nie je prchky ale pokojny, rozvazny, „vybity“, nou problem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off dede, 1.3.2019 o 19:57

Aj zbrane prechadzali, prechadzaju vývojom. Najprv musiš spustit lankastre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 1.3.2019 o 19:45

Inak to neide ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov