Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

dysplazia - diskusia

autor: off Huntyman
pridané: 6.12.2018 9:12
Dobrý deň, som tu nová a prešla som si diskusiu z roku 2013 na podobnú tému, ale nenašla som odpoveď ako dysplaziu zmierniť prípadne ako jej predísť. Máme bígla a rišim to zatiaľ len ako prevenciu. Nevykazuje žiadne známky ale patrí do stredných plemien a pre stredný vysoké a obrie plemená je dysplazia bežne sa vyskytujúca aj keď je pes s rodokmeňom. Je niečo účinné okrem otimálnej váhy aby sme sa dysplazii vyvarovali? Ďakujem, HM
počet zobrazení: 955
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off 357AS, 11.1.2019 o 13:59

Tak,perete do psov už od štenaťa samú chémiu a neprirodzenú stravu,granule,a podobné sra.ky a potom to má kdeaké choroby,daj mu žrať prirodzenú stravu,mäso surové ,alebo len obvarené,čistú vodu bez chlóru,dostatok pohybu v hore a sám sa odčerví,vybehá ,vytrávi mu potom poriadnu kosť na prečistenie zubov a tak je pes zdravý a spokojný,nie zo všelijakých psích "dobrôt" ,dáte sa predajcom oblbovať a napchávaťe im vrecká a potom aj zverolekárom.Stále sa len píše,"pes nie je vec" ale ani pokusný králik,/oblečky,grabulky,pasta na zúbky,vatička na ušká,zeleninka,cukríčky,dobošky,čokoládka ,konzervička / a kopec ďalších neptrebných sprostostí,každý večer osprchovať aby v posteli nesmrdel . Zavrieť by som dal takých chovatelov za týranie zvera ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Viki22, 11.1.2019 o 9:58

U bígla by som dysplázie nebála. Skôr by som dávala väčší pozor na luxáciu pately alebo alergie. Ako prevenciu by som odporúčala dohliadať na váhu a dbať o kvalitnú stravu (najlepšie nejaký hypoalergénne krmivo alebo krmivo bez obilovín), keďže majú bígle vyšší apetít ako väčšina psov a sú schopné pojesť kdečo. Chondropreotektíva mu podávať môžeš, to mu určite neublíži (Alavis, Artivit, Geloren, Canvit, Apto-Flex...). A pre stredné a väčšie plemená určite nie je dysplázia "bežne sa vyskytujúci" problém. Majú na to plemená nad 30 kg len väčšiu predispozíciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Beri, 6.12.2018 o 9:26

Nám veterinár preventívne doporučil užívať doplnok výživy na kĺby canvit chondro maxi nakolko naše šteňa stále rastie a krmivo pravidelne sledovať zloženie a vyvarovať sa kuracine nakoľko má na ňu alergiu. Máme len ročnú sučku československého vlčiaka takže zatiaľ problémy nemáme ani bedrových ani lakťových kĺbov a dúfam, že ani nebudeme nakoľko dodržiavame všetko presne tak ako nám poradil vet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM