Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

priprava na monáž puškohladu - diskusia

autor: off volis
pridané: 17.11.2018 11:07
Zdravím.chcem si zaobstarať steyr mannlicher luxus a prosil by som ak máte niekto skúsenosti poradiť ktorá základňa na puškohlad je z hľadiska hlavne pevnosti vhodnejšia.či picantínny lištu alebo swing mount?tú swing som videl,je to jednoduché a praktické.len či pri viacnásobnom zložení a založení to bude na100% držať nástrel.či je to pevné.Tú picantínny som videl iba na fotke a bola tam založená montáž leupold qr.(ináč na youtube som našiel video ako chlapík zakladal leupold qr a zalomil tam skrutku.ale to bola asi iba jeho nešikovnosť.zle zachytil závit a potom to silou otrhol)
počet zobrazení: 1 269
počet hlasov: 0
priprava na monáž puškohladu - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off maburak, 20.11.2018 o 18:38

Montaz Leupold QR nie je urcena pre weaver ci Picatinny listu. Leupold QR je rychloupinacia montaz a je to system navrhnuty Leupoldom. Na weaver a picatinny listu su bud kruzky QRW (s packou) alebo PRW na torx (2 skrutky). Volba kruzkov je na tebe a zalezi ci planujej skladat puskohlad casto alebo nie, ak skladat a menit za iny volil by som QRW, ak nie casto tak kludne aj PRW vobec by som sa toho nebal. Ak niekto dokazal poskodit tu montaz, tak to bola chyba uzivatela. Mam oboje kruzky a uplne v pohode. Co sa tyka tvojej otazky tak oba typy montaze drzia natrel spolahlivo. Schwenk montaz je mozno krajsia s pohladu estetiky, weaver/picatinny lista je univerzalnejsia a aj lacnejsia (len pozor na lacnych vyrobcov montaze zvyknu byt dost nepresne). Leupold, ERA Rechnagel, Henneberger, MAK a pod su osvedceny vyrobcovia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 17.11.2018 o 20:07

Steyr lux má základ podla želania buď na weaver montaž alebo shwenk. Obe sú presné aj po niekolkonásobnom zložení a spätnom založení. Ja som mal weaver montáž od Reknagel ku ktorej je pribalený klúč z ktorým nehrozí žiadne strhnutie skrutky. Leupold a podobné montáže na princípe uťahovania torexom alebo imbusom neodporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov