Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

PUSKOHLAD NIKON - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 2.1.2009 12:07
odkaz />
zdravim pani prosim kuknite nan a ak by ste boli taky dobry vyjadrite s k tomu ci je dobry ak ano preco ak nie preco?dakujem
počet zobrazení: 13 453
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 29.1.2009 o 14:19

kelneeq viem že teraz je svetelný bod veľký boom . Oko však reaguje na protisvetlo aj keď naozaj maličkej bodky zužovaním zorničky .Tým oko nuti nezaostriť v tme. Pokial viem oboznať na čo to vlastne strielam určite prečítam aj osnovu . Ja používam jemnu nitôčku a po stranach do polky hrubé . Zatial som nemal ani raz problém pre zle svetlo zamieriť . Mám 7x50 puškohľad .Vôbec po tej bodke nejako netúžim aj keď som mal možnosť si ju vyskúšať na katastrofách edenberg a tasco z Poľských stodôl, ale i na fajnom nikone a swarowskom . Že by ma to nejako obzvlášť zaujalo sa nedá povedať . To však neznamená ,že sa to niekomu nemôže páčiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kelneeq, 29.1.2009 o 10:43

Jenom škoda, že nemají ten Nikon Monarch 2.5-10x56 s osvětleným bodem. V americe jsem ho s osvětlením vůbec nikde nenašel:-( Ceny jsou ale i tak zajímavé! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.1.2009 o 23:00

Edu - sakra asi som bol v rozprávke :)) kahles a swaro za tie prachy ?? to nemôže byť pravda :) asi si idem udrieť domoviny a pôjdem to kuknúť ešte raz :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 22:59

popozeraj ceny zbraní napríklad :
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 22:53

Lovecccc popozeraj iné značky všetky ceny su naozaj veľmi ale veľmi zaujímavé !!!
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.1.2009 o 22:47

Otázna je skôr kvalita toho zeissu conquest . Je to model robený pre americký trh . Ale od klasiky zeisu to asi bude mať daleko:) Na našom trhu conqesta sledujem asi rok a ceny za 3-9x50 bola okolo 13 tisíc , 3-12x56 asi 25 tisíc , 3-9x42 asi 12 tisic . skrátka ceny nízke - ale na kvalitu Divariho to určite nebude mať :)) skôr niečo nižžie - čo ešte neznamená že je to "zlé " :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 28.1.2009 o 22:12

A Meoptu môžu rovno zrušiť pri takýchto cenách Zeiss-u :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 21:48

Kto chce vidieť absolútnu špičku za super cenu tak nech sa páči !!!
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 21:34

lowec máš taketo ceny ?
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 8.1.2009 o 14:04

ja osobne sa zaoberám predajom Optiky NIKON a poviem to skrátene .... na puškohlady NIKON je záruka 30 rokov ... ,,pre všetkých priaznivcou LOVU ZDAR pri kúpe NIKONU poskytnem zlavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 6.1.2009 o 21:02

joj sakra pomýlil som sa -bol to samozrejme 2,5-10x56IL. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 6.1.2009 o 19:56

samozrejme ironicky,urcite sa snim da pozerat ale vies ako,aj ja by som chcel meoptu 10x50 ale mam zeisku 7x50binoctem este tu staru co ma 2kg:-))))) ale je to super optika jedina nevyhoda je zi ti teraz v zime ked ho drzis v rukach tak ti odmrznu lebo chladi jak svina,jeden chalan ho tu predava nechces??chce zanho 3000sk je vycisteny a nastaveny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 6.1.2009 o 17:35

Alebo si to myslel ironicky? Ze je to nejaky tretotriedny smejd? Mozno. Ale celkom zly nie je a na drahsi som vtedy nemal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 6.1.2009 o 17:34

A co je to podla teba? Bicykel? :-))) Jasne ze to je dalekohlad. Ved ho nosim na krku..:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 5.1.2009 o 22:10

foksi 25 ale buschnel neni dalekohlad :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 5.1.2009 o 19:13

Jasnacka. Je to Bushnell Trophy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 4.1.2009 o 19:40

Pre foksi 25.
Mohol by so poznať tu značku binokulára 8x56 ?
Tieto modely sú poslednými vývojovými typmi ďalekohľadov a u nich sú práve najvyššie svetelnosti. Pre mňa sa to zdá nereálne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 4.1.2009 o 16:42

Nikony som sledoval asi rok, no zatiaľ som sa nestretol s parametrami 3-12x56, zatiaľ ponúkali dosť špecifické 2,5-10x56, čo je skoro totožné.
Pridávam cenovú ponuku, ktorú som stiahol z inej stránky

Tu je :

Nikon Monarch E . Aká je cena a v akých prevedeniach ich dovážajú .
Tu je odpoved : Dobrý deň, puškohľady MONARCH E sú v prevedeniach :

MCE 1,1 - 4x24 IL s osvetlením, tubus 30 mm, 21.690,- Sk s DPH
MCE 1,5 - 6x42 bez osvetlenia, tubus 30 mm, 14.790,- Sk s DPH
MCE 2,5 - 10x5O bez osvetlenia, tubus 30 mm, 21.290,- Sk s DPH
MCE 2,5 - 10x50 IL s osvetlením, tubus 30 mm, 27.490,- Sk s DPH
MCE 2,5 - 10x56 bez osvetlenia, tubus 30 mm, 23.390,- Sk s DPH
MCE 2,5 - 10x56 IL s osvetlením, tubus 30 mm, 29.490,- Sk s DPH


Ak je tá verzia 3-12x56 na trhu, tak sa jedná o úplne nový model, alebo došlo k omylu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 4.1.2009 o 13:49

Ja mam Nikon Monarch 2,5-10x42 na gulovnici .223Rem a aj ked nema svietiaci bod je super. Dokonca aj v binokulari 8x56 uz mam sero a v tomto puskohlade je krasny ostry obraz. Neda sa porovnavat so Swarovski ci Zeiss ale vo svojej triede a cenovej kategorii si svoje miesto zastane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.1.2009 o 9:50

margita v cadci predava nikony a ma na ne teraz neaku akciu ....zevraj sa to moc nepredava tak vyhradny dovozca znizil cenu....inak tie puskohlady su na moj vkus prilis masivne a pri pohlade do nikonu a do meostaru badat rozdiel v kvalite svetla nikom ide do zlta a meostar pekne zvyraznuje povodne farby jedine co sa mi zdalo na nikone lepsie bol svietiaci bod bol od meostaru mensi a to sa mi zda vyhoda...a este nikon nemal napevno nastavenu paralaxu ale sa dala nastavovat ...podla mna na polovnickom puskohlade zbytocnost...a tie zlate doplny na nikone sa men osobne nepacia...ale kazdemu podla chuti a vkusu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kelneeq, 3.1.2009 o 23:14

Neměl jste na mysli Nikon Monarch E 2.5-10x56 il? Nechci být rejpavej, ale jestli existuje Nikon 3-12x56 tak mě to zajímá :-) O tenhle puškohled se zajímám už delší dobu a přečet jsem si o něm už mnoho článků a příspěvků. Všude je hodnocen jako velmi dobrý v poměru cena a kvalita. Ale praktická zkušenost, kterou bohužel nemám, je určitě lepší, než pouhé čtení! Jsem 100% rozhodnut pořídit si ho, ale pořád ne a ne našetřit:-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 3.1.2009 o 22:22

Porovnanie Nikon Monarch E 3-12x56 IL a Meostaru 3-12x56RD v dielňach Schmidt a Benederu vyšlo v prospech NIkonu ! niekde som to už tu písal a aj pridal kópiu textu . Takže ak ten puškohľad čo tu" Finist" spomína je NIkon MOnarch E 1,5x6x42 a je za 10 600sk takej to tutovka ! normálne stoji 14 000. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 3.1.2009 o 21:47

K Finist

Na int. stránke Meopty sú skoro porovnateľné produkty :
Meopta Artemis 2000 1,5-6x42 po prepočte cca. 17.400.- Sk
Meopta Meostar 1,5-5x20 -"- 18.700.- Sk,

Takže tá ponuka Nikonu je jednoznačná.
Nikon patrí na vrchol svetovej špičky v optike fotografickej. Predpokladajme, že si vstupom na EU trh s puškohľadmi nechce pokaziť renome, takže sa vysporiadal aj s faktorom spätného rázu, čo u fotoaparátov nie je. Jeho 30 ročná záruka by mala byť toho dôkazom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 3.1.2009 o 21:37

Bavíme se vyloženě o Nikonu Monarch.Já říkám zcela objektivně je to puškohled,který bude sloužit v pohodě i třicet let na špičkové úrovni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 3.1.2009 o 20:33

V BB som videl Nikon Monarch 1.5-6x42 bez osvetleneho bodu za 10600 SKK a tiez vazne premýšlam nad kúpou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 3.1.2009 o 19:52

laik
rozumný a vyvážený to ten Tvoj príspevok, si myslím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 3.1.2009 o 18:30

Dnes hodnotiť rozdiely v kvalite puškohľadov nad 20 tis. Sk je veľmi subjektívne a dovolim si povedať, že v praxi rozdiely svetelnosti /napr. Zeissy majú svetelnosť za šera nad 90%, ich špičky DIAVARI VM/V, či VARIPOINT 94%, napr. Meopta Meostar má skoro 88%/ ťažko postrehneme. Rozdiel ceny je 250% oproti Meopte. Roky sledujem svetelnosti teleobjektívov i puškohľadov. Dlho som racionálne prehodnocoval, to ktoré kritérium parametrov. Ťažko nájsť objektívne testy renomovaných nezávislých laboratórnych ústavov, kde by ste to posudili. Rozdiely vychádzajú minimálne.

Ak som sa pozrel na tú stránku čo uvádzate, je tam Vami uvádzaný Nikon za 1.178,5 euro.
Na stránke odkaz je Nikon Monarch 3,5-10x50 za 599 euro ! Ich cenz išli rapídne dolu, aspoň tam, nie u nás.
Pre ktorú značku sa rozhodnete, je len na Vás, ale preplácať 50-150% navyše pre 2-3% lepšej svetelnosti za šera, to racionálne nestoji za to. Predpokládam, že ak myslite s poľovníctvom vážne, tak si nebudete zakládať na tých 2-3% lepšej svetelnosti za šera a posúdzovať chovnosť raticovej zveri pri jej odlove. To by bolo maximálne neetické a nepoľovnícke.
Mnoho krát je problém s určením veku už trofeji jelenej veri na stole hodnotiteľskej komísie a jej vek sa následne určí až Mitchellovou metódou usadenín paradentínu na M1.
Dovolim si tvrdiť, že prevážna väčšina majiteľov puškohľadov nad 30 tis. Sk v dnešnej dobe to robia z prestíže. Ja som to vzdal, i keď som to zvažoval nie pre prestíž, ale pre tú svetelnosť a spoľahlivosť. Kúpil som kvalitný, za dobrú cenu.
S puškohľadmi strednej cenovej katgórie /15-30 tis. Sk/ poľuje veľká skupina rozumne zmýšľajúcich poľovníkov na SK a sú spokojní.
Iba pre okraj, vicemajster sveta v streľbe na veľké vzdialenosti súťaží s Meoptami !
Ak sa už definitívne rozhodnete pre tú, ktorú značku, pevný, či variabil, so svetelným bodom, či bez neho, doporučujem nasledovne.
Puškohľad sa nekupuje na týždeň, ale v dnešnej dobe pri ich technickej dokonalosti skoro na trvalo. Platia odborné zásady pre pomer ceny pušky a puškohľadu, podobne, ako tela zrkadlovky a objektívov, že optika je tou drahšou investíciou.
Ak ňou má byť, čo súhlasím, tak samotnú jeho kúpu dôsledne zvážte porovnaním dostupných cenových ponúk doma i v zahraniči i so všetkými dôsledkami /prípadné reklamácie pri jeho kúpe v zahraničí/.
Teraz, keď sezóna končí a nastupila hospodárska recesia, počkal by som na vývoj cien. Tie určite nepôjdu hore.
Prajem správnu voľbu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter69, 3.1.2009 o 17:24

takze podla vas je to dobry puskohla?dakujem vam za radu a vela stastia a hlavne lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 3.1.2009 o 12:36

Vážený příteli,měl jsem na posouzení Nikon Monarch 2,5-12x56 s červeným bodem.Mohu po třech měsících objektivně říci,že je to puškohled srovnatelný i s věhlasnými značkami.Nevidím rozdíl a řekl bych,že je na velmi dobré úrovni.Osobně jsem se rozhodl,že tímto puškohledem jednu ze svých pušek osadím.Snad jen bych opravdu doporučil vstupní pupilu 56mm a ne 50mm.Každé procento světelnosti je pak u nočních lovů znát ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov