Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Dosled šelem - diskusia

autor: off Kamil1971
pridané: 28.2.2018 8:41
Má tady někdo zkušenosti s dosledem postřelených šelem? Zajímají mě veškeré zkušenosti s dosledem medvěda, vlka a rysa. Především jaký pes byl použit, průběh dosledu, úspěšnost, chování postřelené šelmy...Děkuji za jakýkoliv přínosný příspěvek
počet zobrazení: 2 420
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lubenko, 18.1.2022 o 7:23

stará téma a myslím že momentálne bezpredmetná ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 17.1.2022 o 20:07

Neda mi nespomenut mimo uvedenych seliem v zadani otazky autora temy aj selmy, o ktorych pise v knihe Lovci selem Zane Grey. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JaroslavStoklasa, 6.8.2018 o 11:57

Šelmy sú citlivá vec. Skúste to osobne, nie cez diskusné fórum. Dozviete sa tak oveľa viac. Z vlastnej skúsenosti viem, že pri osobných stretnutiach to ide lepšie, ako takto vo verejnom priestore. Ekoultras striehnu všade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off hurky, 6.8.2018 o 9:24

Veľa skúseností s dohľadávkami vlkov s BF má aj syn spomínaného Michala Hudáča, p. Jaroslav Hudáč. Dosled šelem - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 3.8.2018 o 15:10

Zaujímavá téma ! Aj ked som mal 3 bavorákov ,nemal som príležitosť žiadnu veľkú šelmu dohľadávať.No to neznamená, že som sa o túto tému nezaujímal (pracoval som ako poľovný referent u ŠL).Najviac sa u nás dohľadávali medvede ,pričom obvykle vždy fungovali väčšinou bavoráky (iné plemená ako SK,JGT,kareláky či lajky pomenej aj to obvykle len vo finálnej fáze),a často sa jednalo aj o dohľadávky s durením a stavaním medveďa pred dostrelom.Pokiaľ viem na Slovensku sa s bavorákmi určite dohľadával aj vlk,viac ovšem konkrétne viem len o jednom takom prípade publikovanom v Spravodajcovi klubu farbiarov(BF Car Myša hurka,vodič Michal Hudač zo Šuňavy),keď vodičom postrieľaná vlčica bola dosledovaná a stavaná pre dostrelnú ranu !Dohľadávku rysa registrujem len v jednom prípade, keď vodičom postrieľaného rysa statočne za cenu početných ťažkých zranení stavala bav.farbiarka pána Frívaldského z Ondrašovej ,okr.Turč.Teplice. Ovšem môžem potvrdiť, že o stopu rysa mali záujem všetky moje farbiare,len som ich nechcel na ňu púšťať (obavy zo zranenia psa).A možno práve preto rysa nemám ...Som zvedavý aj na iné komentáre.Už teraz sa teším...Odporúčam obrátiť sa na p.Tibora Gešvantnera z Mutného okr.Námestovo, ktorý je nielen prezidentom KCHF,ale aj rozhodcom a má o dohľadávaní šeliem určite viac poznatkov ako ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM