Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

guľový kaliber cára ferdinanda courburga - diskusia

autor: off citra
pridané: 24.1.2018 12:33
aký guľový kaliber používal cár Ferdinand Courburg na poľovačke a aké poľovné psy
počet zobrazení: 1 856
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off jaro1, 27.1.2018 o 15:09

V PaR bol„serial" na pokracovanie o F.C., ano tam sa opisuje ako pri polovacke na hluchana podal B.Kovac carovi trojak a car tokajuceho hluchana ulovil.PS- Vzhladom k jeho rodu, vplyvu, postaveniu, funkcii , vplyvnym znamostiam, bohatstvu a k vrelemu vztahu k polovnictvu je mozne domnievat sa, ze car mal niekolko skvostnych, reprezentacnych pusiek. Presnejsie by sa to dalo dopatrat mozno u M.Ciza (riaditela muzea), resp. v archivoch, pripadne u jeho rodiny, potomkov (niektori stale ziju – dokonca tu bol 3-4 roky dozadu aj jeho vnuk, atd... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 24.1.2018 o 23:23

Mam knihu Osobny jager cara Ferdinanda Coburga od autora F. Bevilaqua, zaujimave citanie, pribehy do nej vyrozpraval nebohy pan Bela Kováč, ktory dostal do daru od cara jeho trojak, gulova raz 9,3x72r (moja srdcovka, raz si tuto ráž urcite doprajem) a tato raz bola v medzivojnovom obdobi najpouzivanejsou v strednej europe, v nemecku nazyvana aj Forster Patrone, cize lesnicka ráž. Mal ju v oblube car Coburg aj knieza Hohenlohe, o tom, ze ju nepouzivali len na lov srncej zveri, netreba snad ani diskutovat, vtedy nikto este neriesil Jouly, rychlost strely v m/s na 300 metrov alebo ci je strela bondovana, dojjaderna alebo ja neviem aky monolit.. proste jeleny a diviaky po tom padali, tak s tym ludia polovali.. zaujimali by ma vsak prispevky do tejto diskusie, tak chlapi co mate nieco k tejto teme sem sa s nimi! .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM