Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ako spraviť vnadisko pre dravce - diskusia

autor: off Simino
pridané: 13.12.2017 15:04
Dobrý deň,prosím vás o radu ako a kde spraviť vnadisko pre dravce. Ďakujem
počet zobrazení: 2 848
počet hlasov: 0
Ako spraviť vnadisko pre dravce - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off jaro1, 8.1.2018 o 16:04

Simino- vnadit zivocisnymi navnadami a presne takehoto druhu ako uvadzas sa jednoducho nesmie (ale keby si hadzal granule pre psa ci ryby je to ine).Ani selmy, ani dravce.Zakon o tom hovori a odkazuje aj na prislusne predpisy.Existuje sice vynimka ale to neplati pre teba. Nuz, boli casy ked sa mohlo u nas pomaly "vsetko", so vstupom do EU sme sa neskorsie dockali roznych obmedzeni a aj prekvapeni :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Simino, 8.1.2018 o 11:09

Ďakujem doma chováme zajace,sliepky...takže niekedy mám mäso ale dávam ho do kríkov pre líšky a diviaky bojím sa to dať do stredu poľa aby sa tam nenaučili chodiť túlavé psy namiesto myšiakov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 30.12.2017 o 17:20

presne toto som mal na mysli od šikovného fotografa ,spojit sa s polovníkmi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oki-, 30.12.2017 o 16:43

Poradiť si je jedna vec, ale mať potom s niekym opletačky, lebo to je nezákonné, mi asi za to nestojí... Skúsim sa ešte poradiť s miestnym poľovníkom, veď predsa nemusí to byť vnadisko na dravce, ale na líšku, a nie moje, ale poľovníkov. Mal som totiž v pláne si postaviť kryt na pozemku ktorý hraničí s poľom, samozrejme so súhlasom majiteľa pozemku. Je to taká trvalo zarastená a neobrábaná plocha. Primárne mal byť práve na fotenie dravcov, ale o tom, že vnadiť ich je nelegálne som sa dozvedel až dnes... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 30.12.2017 o 14:22

Oki šikivný fotograf si poradí:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oki-, 30.12.2017 o 13:06

lubenko: Ďakujem, to mi stačí :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 30.12.2017 o 13:02

keby ste mu tak jednoducho povedali že sa to nesmie a žiadné povolenie na to nedostane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 30.12.2017 o 12:54

Aj ja zdravim, Oki, obrat sa na prislusnu veterinarnu a potravinovu spravu SR a na statnu ochranu prirody SR a povedz im, ze ako nepolovnik a fotograf si chces urobit zivocisne vnadisko pre dravce a chces tam fotit, potom sa ozvi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oki-, 30.12.2017 o 10:53

Zdravím, a čo vnadenie za účelom fotenia návnadou z mäsiarstva, prípade domáceho chovu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Simino, 16.12.2017 o 13:37

Dakujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.12.2017 o 22:49

No len POZOR, nech sa chlapec nedostane do problemov! PS- Simino, podla zakona so zrazenou zverou manipulovat nesmies, to je trestne! Jednoducho nesmies s nou manipulovat -odvazat ju, privlastnovat si, atd!Mohli by Ta dokonca obvinit z pytliactva!Taketo veci (zrazena zver) sa musia nahlasit policii, resp. uzivatelovi polovneho zdruzenia a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 15.12.2017 o 18:33

Popri cestách je kopec zrazených, z niektorých by aj fajný kožuch bol, ani dieru po guľke nenájdeš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Simino, 14.12.2017 o 18:56

Ďakujem za radu ale odkiaľ by som ju zobral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 14.12.2017 o 18:17

Mŕtva líška ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Simino, 13.12.2017 o 20:58

Ďakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 13.12.2017 o 16:33

Dobry den. Polovnik nerobi vnadiska pre dravce pretoze ani nema dovod ich robit a to hned z viacerych dovodov, takze tu ti asi nikto neporadi. Leda, ze by si sa presunul s otazkou na stranku fotografov, tam sa o kadecom zmienuju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM