Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Predlžovanie poľovných lístkov. - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 30.10.2017 18:31
Je tu obdobie predlžovania poľovných lístkov - PL. V minulosti sme na PL mali zapísané všetky zbrane a jeho predlžovanie malo význam.Postupne na základe zákona o zbraniach a strelive, prešla evidencia zbraní úplne do rúk polície. Držiteľ zbrane musí mať zbrojný preukaz a každá zbraň má svoju evidenčnú kartu. To je asi každému jasné. PL lístok sa stal iba dokladom o tom, že sme absolvovali kurz poľovníctva, o čom má každý vysvedčenie.Do r.2009 predlžovanie a vydávanie PL robila štátna správa - OU a poplatky za ne boli príjmom štátneho rozpočtu. UO vykonávali predĺženie PL napr. na 5 rokov za 300.-SK -10 EUR. Od roku 2010 vykonáva vydávanie a predlžovanie PL SPK cez OPK.Predlženie PL na 5 rokov, už stojí nie 10 EUR ako v minulosti, ale 20 EUR.Tieto peniaze sú príjmom OPK -SPK.V roku 2010, ked sa stanovovali tieto poplatky, platil zákon o správnych poplatkoch, ktorý určil poplatok za vydávanie dokladov, ako napr. PL sumu 4.-EUR za úkon a 1,5 EUR za material, spolu 5,5 EUR.Tento poplatok mal byť príjmom do štátneho rozpočtu. SPK si stanovila svoje poplatky. tento problém, je v súdnom konaní a uvidíme ako súd rozhodne.Od r.2010 navrhujeme a bojujeme za to, aby predlžovanie PL bolo zrušené. Túto tzv. prenesenú kompetenciu zo štátnej správy prevzala SPK. Tá si z toho zase spravila slušný príjem, vytvorila zložitý systém evidencie, nakúpila zariadenia a existuje prepojenie na firmu, ktorá to zabezpečuje. Na sneme SPK sa o tom hovorilo, budeme žiadať informáciu a zverejnenie, ako to funguje a čo to nás poľovníkov stojí. Naša predstava je zrušiť predlžovanie PL, budú trvalé a doživotné.V Čechách je to podobné, vydanie PL stojí 1000.-CZK a je to trvalé, vydáva ich obecný úrad. Navrhujeme, aby nové PL vydával OU a tento úrad by zároveň aj evidoval všetkých držiteľov PL v okrese. Každý kto vykonáva výkon práva poľovníctva, by bol členom PO a bol by poistený na určité obdobie, čo by si zabezpečovali PO, kde je členom.Tento návrh má podporu aj u poslancov NR a aj na MPaRR. Táto situácia by ušetrila veľa prostriedkov a iných nákladov všetkým poľovníkov. Poľovníctvo sa stalo činnosťou, ktorá neúmerne zaťažuje všetkých, ktorí vykonávajú výkon práva poľovníctva a predlžovanie PL je úplne zbytočný úkon. Nikto z nás nechodí predlžovať ani výučný list, maturitné vysvedčenie, vodičák alebo diplom z vysokej školy. Preto Vás vyzývam, vyjadrite sa k tomuto problému, je to jasná téma pre každého.Na záver poznámka, táto zmena určite nastane, preto nepredlžujte PL na 10 rokov, nikto Vám peniaze nevráti, tak ako raz skončí aj SPK, ak nie na jar, tak po voľbách....
počet zobrazení: 5 361
počet hlasov: 10
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 31.10.2017 o 12:11

Tak toto je jeden z naších návrhov na zmeny v našom poľovníctve. Jeden nemenovaný úradník z kancelárie SPK sa o nás vyjadroval, že chceme všetko rozbiť a zničiť.Ako veľa krát klamal a často klame.. O zrušenie predlžovania PL sa snažíme už od r.2010, myslím, že sa nám podarí presadiť túto zmenu. Ďaľším bodom nášho programu je zrušenie povinného členstva v SPK. Nie sme proti zastrešujúcej organizácií, ktorá bude riadiť naše poľovníctvo, ale máme skôr predstavu vo vzťahu k legislatíve, zahraničiu, štátnym orgánom a podobne. Myslíme si, že činnosti v poľovníctve dokážu riešiť poľovnícke organizácie samostatne, len treba jasné pravidlá a hlavne zákon pre poľovníkov, nie pre záujmové skupiny. Sme aj za prehliadky trofejí ale tak, aby to organizovali za jasných podmienok tie PO, ktoré predkladajú trofeje a nesprávne odstrely by sa riešili tiež v PO. Určite by to malo väčší význam, ako zaplatiť poplatok komore a strieľa sa ďalej. Podporujeme aj tzv. kontrolné streľby, ale zase v rámci PO a tak ako hovorí smernica - nastavenie a preskúšanie svojej zbrane pred sezónou. Streľby z malokalibrovky a pod. nemajú absolútne význam, všetci to vieme, ale komora rozhodla, je to choré..iba o peniazoch. Chceli by sme, aby začala medzi poľovníkmi seriozna diskusia ako ďalej, ale musíte sa do nej zapojiť..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
off hubert2012, 26.2.2018 o 9:09

Dobré ráno, v súčasnej dobe pripravuje MPaRR novelu zákona o poľovníctve. Je vytvorená komisia, ktorá sa stretáva a pripravuje novelu. Podľa informácií na poslednom zasadnutí sa riešila aj téma predlžovania PL a vraj komisia nemala námietky proti zrušeniu predlžovania PL.Snažime sa o túto zmenu od r.2010, budeme Vás informovať o tom, ako sa pripravuje novela zákona a aké zmeny majú nastať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off hubert2012, 20.11.2017 o 15:48

Internetová petícia je samostatná téma, budem rád ak vyjadríte svoj názor, ako zmeniť súčasný zákon o poľovníctve. Myslím si, že už aj v Smere pochopili ako naleteli.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.11.2017 o 15:47

Zdravím priteľia poľovníci. Chcem zareagovať na príspevok, neviem či to, čo píšem je chaotické, ale možno niekto nesprávne pochopil, čo som napísal. Téma PL - ZPO Hubert zabezpečuje pre členov PO, to znamená - všetky PZ, ktoré si zaregistrovali svoje stanovy na LÚ, OÚ sú právnické osoby, sú poľovnícke organizácie, tak isto ako SPZ, Pribina..Členovia tíchto organizácií pri predlžovaní PL, nemusia obnovovať členstvo v SPZ, sú členmi svojej PO. ZPO Hubert Vás poistí na 5 rokov a potvrdenie o tomto poistení akceptujú všetky OPK. Určite Vás budú od tohto poistenia odhovárať, ale je to na Vás či zaplatíte členské do SPZ a vôbec nemusíte, alebo iba poistné a 20 EUR za predlženie PL na 5 rokov. Predĺženie Vás bude stáť 35 + 20 EUR = 55 EUR. Ale rád vysvetlím, 0905 623352. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 16.11.2017 o 19:49

Hubert2012 to čo píšeš je chaotické a nekoncepčné.Pokiaľ chceš niečo presadiť,musíš presvedčiť nás poľovníkov a jasne napísať ako máme postupovať bod po bode a zostaviť internetovú petíciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 12.11.2017 o 6:32

Funkcionári SPZ a SPK nemajú záujem, aby im odchádzali členovia SPZ, ale je to asi dósledok situácie v našom poľovníctve. ZPO HUBERT stále zabezpečuje poistné pre členov PO... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lovec67, 11.11.2017 o 19:14

Máme prvú lastovičku aj v okrese Partizánske. Netreba sa bať a ísť do toho. Poistné a členské u p.Cagalu 35 ečiek a na komore 20 ečiek. Takže spolu 55 .- . Cez SPZ v PE 120.- Takže ušetríte 65.-ečiek. Teraz už aj na vrcholové kynológické podujatie nepotrebujete členstvo v SPZ , ktoré organizuje ústredie SPZ. Stačí poistenie predložiť. Takže aké výhody má členstvo SPZ. Mimochodom dotyčnému pánovi to zakázali rozširovať. Čo ho sa asi boja funkcionári SPZ a komory v okrese Partizánske. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off alex, 7.11.2017 o 19:04

Vraj chcú obnoviť naspäť tlakové skúšky aj znehodnocovanie zbrani nebude take jednoduché . Už si podľa návrhu nebudeš mocť nechať doma zavesiť na stenu.Budu sa likvidovať za poplatok , ktory zaplatí majiteľ zbrane .Zberate bude mocť zo svojich zbrani aj strieľať ,keď mu zbrane prejdu tlakovkou.Aj s psychotestami sa bude nieco meniť aj pre nas poľovníkov .Toľko zhruba zo zákulisia. Možno su to len drby , tak som to počul od priateľa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuzmican, 7.11.2017 o 9:37

je smutné že na slovensku je cca 60000 a len pár ľudí má odvahu vyjadriť verejne svoj názor , drvivá väčšina len ticho čaká na výsledok , ak sa niečo podarí potom všetci budete chváliť ako dobre to niekto za vás vybavil , ak sa nepodarí tak budú reči že načo do toho šli , netrápi nikoho že pri stretnutiach chcú všetci zmeny ale keď máte sadnúť k pc a napísať pár slov - vlastný názor tak nemá kto? sme ozaj len stádo oviec ? kto sa bojíte verejne kľudne mi to napíšte do pošty ja to zverejním bez uverejnenia vášho mena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off JAGER18, 6.11.2017 o 22:21

Okres LE... Vydanie streleckého preukazu 4-8 €.... poplatok za rozhodcu 25 €.... Toto musí skončiť lebo toto je len o peniazoch nie o poľovníctve ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 6.11.2017 o 20:12

Volajú a píšu nám poľovníci, ktorí chcú riešiť poistné.ZPO Hubert poisťuje iba členov PO, ktoré majú právnu subjektivitu, to znamená, že majú zaregistrované stanovy na LÚ, alebo teraz na OU. Členovia PZ - organizačných jednotiek SPZ, nemajú právnu subjektivitu, musia sa poisťovať cez SPZ a platiť s poistným aj členské do SPZ, ktoré je v každom okrese iné.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 2.11.2017 o 17:10

Dnes som si kúpil časopis Naše poľovníctvo. Je v ňom dosť zaujímavých článkov, zaujali ma aj poľovnícke akcie. Nie je dôležité ktoré, ale mali spoločné to, že ich organizovala OPK v spolupráci s OKO SPZ. Tak som si predstavil, viedol to predseda OPK, ktorý je zároveň aj predsedom OKO SPZ, takže to sú dvaja, bol tam ja podpredseda tak isto..OPK aj SPZ, potom kynologická komisia OPK, aj SPZ..No bolo ich dosť, matematická otázka..boli tam všetci, alebo polovica???? Niektorí tu píšu čo všetko SPK organizuje, ale to isté robí aj SPZ, nejako tomu nerozumiem, kto to robí??A kolko ludí sedí pri stoloch? To si presadajú, hodinu na jednej, hodinu na druhej a diplomy sú dva, alebo jeden??? Mal by som dať dotaz na vedenie jednej aj druhej organizácie, nech mi na to vysvetlia...Ako to súvisí s predlžovaním PL? V niektorých kanceláriach OPK neviete, či Vás vybavuje jeden pracovník, alebo dvaja....Som z toho jeleň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 2.11.2017 o 12:34

Kaso, nemám problém diskutovať, ale s VLKOM určite nemám nič spoločné..Pozri, komu SPK tak ako pracuje vyhovuje, nech si ju má, chceme, aby bola dobrovoľná, potom sa ukáže. A neviem o tom, že by komora niekoho školila, pripravovala skúšky a tak, všetko robia členovia PO, ale pod hlavičkou SPK. Myslím, že Kuzmičan to jasne napísal..Vraj kydáme, upozorňujeme na to, čo sa deje v našom poľovníctve.Dnes mi volali dvaja funkcionári SPK, členovia SPZ, vraj sa už na to čo sa deje nemôžu dívať.Vznik SPK bolo politické rozhodnutie záujmovej skupiny.Ale Ty musíš ešte trochu viac študovať, hlavne premýšlať..myslím to v dobrom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kaso79, 2.11.2017 o 12:11

Hubert2012...odporúčam si spraviť domácu úlohu, a zisťiť si "who is who" ako sa hovorí. Ja s Halali nemám nič spoločné. Tak kydáte na nesprávnom mieste :D ale prečítané isto bolo čo je napísané. A ak je ZPO Hubert len OZ, tak akým spôsobom sa odlišuje od OZ VLK, ktoré tiež kydá a rýpe kade môže? a nič poriadne nespravilo a nespraví? odpoveď: NIČÍM...takže chýba vám už len náčelník...alebo ho máte a len sa skrýva za nickami? :D kuzmičan: ale aspoň vie dať dokopy rozhodcov na skúšky, vie ich certifikovať, vyškoliť. To si jednotlive PO nespravia samé. Nehovorím, že je všetko dobré, ale ani čierne ako tu prezentuje náčelník ZPO :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off JAGER18, 2.11.2017 o 10:03

hubert2012 to v pohode bolo myslené v úvodzovkách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.11.2017 o 9:10

Hubert2012, to čo sem napísal Kaso79 včera o 20:28, vidím v trochu inom svetle ako ty, lebo mojou hlavnou motiváciou zotrvania v SPZ je poľovnícka kynológia a podobne pre iného to môže byť strelectvo, keďže zastrešovať záujmové kluby má záujem iba SPZ a žiadna iná PO. Ako súvisia záujmy SPZ so záujmami SPK snáď vysvetľovať netreba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 2.11.2017 o 8:54

Za zmienku stojí aj tzv. "Pozitívna diskriminácia ???" členov nad 62 r. je totiž zabezpečená excelentne t.j. tak ,že kto chce získať PL s neobmedzenou platnosťou ,musí najprv uhradiť PL na 10 r. !!! a potom ešte každoročne zaplatiť členské +poistné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuzmican, 2.11.2017 o 8:44

kaso čo robí komora pre členov zdarma? povinné strelby zaplať , skúšky psov zaplať , výstavy , chpt , poľovné lístky zaplať , načo potom ešte platíme odvod do komory?, platíme aj za tlačivá ktoré my nepotrebujeme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 2.11.2017 o 8:15

Jager, čo je na tom v pohode??Prečo vôbec máš za to platiť?? Čo mimoriadne robí ten komorník,ak je to tak v tej Levoči, je to obyčajná úžera, dal Ti aj pokladničný doklad? Podľa zákona...Ako je toto môžné? Poľovníci preberte sa..Treba to už celé riešiť,čo robí dozorná rada??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JAGER18, 2.11.2017 o 7:48

5€ za zmenu bydliska to je úplne v pohode, OPK Levoča za zmenu trvalého bydliska 20€ som myslel ze odpadnem veď to je choré ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 1.11.2017 o 21:18

Občas čítam..čo robí ZPO Hubert pre poľovníkov ??? No snažíme sa spoločne zmeniť zákon o poľovníctve, píšeme to v našom programe, ak sa to podarí tak, ušetríme poľovníkom cca 1,6 mil EUR ročne, túto sumu dávame do SPK vždy do 31.3., od r. 2010 sme do nej dali cca 11.6 mil EUR, kde sú tie peniaze??,čo priniesli nášmu poľovníctvu???treba sa spýtať prezídia SPK na čele s prezidentom,tzv. riaditeľa kancelárie SPK,SPZ funkcionárov OPK = funkcionárov SPZ, všetkých, ktorí sa záčastňujú snemov SPK, je to jasná skupina ľudí, ktorým určite prekážame.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hubert2012, 1.11.2017 o 20:58

Pán kolega Kaso, ja Vám rozumiem, zle sa Vám to číta, čo napr. robí firma Halali pre nás poľovníkov, robí reklamu, komu, čomu, klobáskam...ale za aké peniaze??? bolo by to zaujímavé vediet, je to súkromná firma, vy s ňou asi nič nemáte, asi iba príbuzenský vzťah...Iba pre zaujímavosť..dostali sme niekolko mailov, zo zdroja ktorý sa nedá identifikovať...vraj jeden štatutár ..tuneluje SPK cez firmu Halali, aj nejaké velmi zaujímavé čísla a sumy..asi to už niekoho nasralo...prepáčte výraz..a k ZPO Hubert, prečítajte si čo robí ZPO Hubert, nie je poľovnícka organizácia, je to občianské združenie, ktoré má za cieľ zmeniť zákon o poľovníctve..zastaviť tento výpalnícky systém, niekto to tu nazval Poľovnícka Gorila. Poľovnícke akcie si dokážu PO zorganizovať samé, nepotrebujú na to nejakú komoru.ZPO Hubert sa zúčastňuje spoločných akcií s PO, aj ich organizuje, ale aj tak by ste to nepochopil...A čo z toho čo ste vymenoval robí napr SPK zadarmo???ročne jej dáme viac ako 1,6 mil EUR, ako informuje o ich používaní???Zákon jej to ukladá, ale to je práca pre iných..Tieto Vaše výčitky korešpondujú s názormi funkcionárov SPK, prepáčte reči o tom , akí sú dôležitý...ale nepotrebný...poznáte rozprávku ktorá končí...však ten král je nahý????a čakal som, ktorá trafená hus zagága a zagágala..Aj táto téma o predlžovaní PL jasne hovorí a ukazuje na to, ako SPK likviduje slovenské poľovníctvo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tanak, 1.11.2017 o 20:41

STALE je to lacnejšie ako rybarsky listok, keby sato prepočitalo podla rybarskeho tak platime 1000 eur na 10 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 1.11.2017 o 20:28

ad Hubert2012 18:57...Skvelé ceny, citujem: "ZPO Hubert vám ponúka poistné na 5 rokov za 35.-EUR a žiadný členský poplatok, pokiaľ ste členmi PO neplatíte. Zaplatíte iba na OPK 20.-EUR, teda spolu stojí predĺženie PL na 5 rokov 55.-EUR". Ale za o nedostanete od ZPO Hubert nič navyše. KOľko streleckých akcií usporiadalo ZPO Hubert pre svojich členov/ nečlenov? Koľko kynologických akcií usporiadalo ZPO Hubert pre svojich členov, resp. nečlenov? Koľko osvetových akcií usporiadalo ZPO Hubert...? Nepočul som nikdy o žiadnej, okrem možno nejakej sešlosti, kedy si masírujú egá, kto vie naviac nadávať ako je všetko okolo nich drahé. Nesúhlasím s tm, že sú poplatky v rámci okresov rozdielne...ale tento marketing ZPO Hubert mi príde trochu nefér...resp. fér len v zmysle neplatíš, a nič nedostávaš...potom už hej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 1.11.2017 o 20:27

lanus to je uz ina kava. to akby si odsuhlasili zvysenie dani a chceli,aby si doplatil dane spätne....ako mozu vymahat spätne doplatok?....to uz sme naozaj taki blbci a dosrati,ze si to nechame?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 1.11.2017 o 20:12

tanak - A aby toho nebolo málo tak ak v priebehu tých 10 r. OKO odsúhlasí zvýšenie príspevku do SPZ tak dostaneš požiadavku na doplatenie rozdielu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 1.11.2017 o 19:46

ja poplatok za predĺženie PL 10-ročného 40,- € členský príspevok do SPZ na obdobie vydania PL 10 x 20,- € -------------- spolu na 10 rokov 240 eur.- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 1.11.2017 o 18:57

Páni poľovníci, tu jasne vidíte, ako to funguje. V SPZ nie sú jednotné poplatky za členstvo. Ryba smrdí od hlavy !!!!Aké vedenie, taká organizácia, každý si robí čo chce, každý okres inak. Prečo to dovolíte? Asi preto, lebo Vaši zástupcovia neprezentujú Vaše názory. Vidieť to aj na konferenciách OPK. Sú to tí istí ľudia, pokiaľ si ich nevymeníte, nečudujte sa. Každý Vás odrbe, koľko sa dáte. Predlžovanie PL vykonáva OPK. Ako je možné, že pracovníkovi OPK platíte aj členské za SPZ, to je iná organizácia, iná právnická osoba. Za takéto niečo kontrolóri DÚ vo firmách robia hneď opatrenia..A tu sa nič nedeje. Za predĺženie PL na 5 rokov je poplatok 20 EUR, ak píšem niečo nesprávne, nech ma nejaký komorník opraví. Ďaľší poplatok je napr. členské v SPZ, ktorého súčasťou je aj zákonné poistné z výkonu práva poľovníctva. To znamená, že ten kto predlžuje PL, by mal dokladovať členstvo v PO a poistné. Toto všetko robiť pracovník OPK, ale takto to funguje, nikomu to nevadí..Všetci, ktorí ste členmi PO, PZ ktoré majú zaregistrované stanovy na OU, v minulosti na LÚ, ste členmi PO, takej ako je aj SPZ. PRETO NEMUSíTE OBNOVOVAŤ členstvo v SPZ a zbytočne tam platiť. ZPO Hubert vám ponúka poistné na 5 rokov za 35.-EUR a žiadný členský poplatok, pokiaľ ste členmi PO neplatíte. Zaplatíte iba na OPK 20.-EUR, teda spolu stojí predĺženie PL na 5 rokov 55.-EUR. Ak ste už odovzdali papiere na OPK, alebo predlžujete na 10 rokov, pýtajte ich späť. V minulosti na OU som prišiel,doniesol potvrdenie z PO - SPZ na počkanie mi napísali nový PL alebo do starého predĺženie a mal som pokoj. Prečo sa to zrušilo, preto, lebo celá SPK je iba o peniazoch... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Jagrik21, 1.11.2017 o 14:18

Presne tak ...čo okres to iná ,,pálka,, Tu niekto predĺžil na 5 rokov so všetkými vecami za 150 €. Ja na 5 rokov za 170 €. Z toho členské a poistné 150 € a poľovný lístok 20 €. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stetien, 1.11.2017 o 13:08

Lanus ,dnes každeho zaujíma výsledná suma (tak ti to dajú dokopy na príj. doklade )kolko si tam tí pánkovia...naratajú a bohužial v každom okrese sú nekresťanské rozdiely .Lebo vraj to tak schválili na sneme........ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ivanivan, 1.11.2017 o 12:58

lanus: Aha, tak to bude ako hovoríš. Povedali výslednú sumu, zaplatil, na doklade napísané len PL od do. Neriešil čo všetko v tom je. Ďakujem za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 1.11.2017 o 12:50

ivanivan - Nemiešaj hrušky s jablkami ; cena za PL je taká ako som napísal ostatné je členské do SPZ a poistka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanivan, 1.11.2017 o 12:40

lanus: Keby to nebola pravda tak to nezavesím na net. Mám aj prijmové pokladničné doklady, kludne ti ich poskytnem! Otec predĺžil na 5r za 150 Eur, ja na 10r za 260 Eur + 5 Eur za zmenu adresy bydliska! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 1.11.2017 o 12:31

ivanivan - Nešír dezinformácie ! Vydanie nového 10 r. PL stojí 80 € a predĺženie na 10 r. stojí 40 € . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanivan, 1.11.2017 o 11:42

Jaj, neskoro, už som zaplatil 260 Eur za 10r PL. Ale najviac ma dojal poplatok 5 Eur za zmenu adresy! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 31.10.2017 o 12:11

Tak toto je jeden z naších návrhov na zmeny v našom poľovníctve. Jeden nemenovaný úradník z kancelárie SPK sa o nás vyjadroval, že chceme všetko rozbiť a zničiť.Ako veľa krát klamal a často klame.. O zrušenie predlžovania PL sa snažíme už od r.2010, myslím, že sa nám podarí presadiť túto zmenu. Ďaľším bodom nášho programu je zrušenie povinného členstva v SPK. Nie sme proti zastrešujúcej organizácií, ktorá bude riadiť naše poľovníctvo, ale máme skôr predstavu vo vzťahu k legislatíve, zahraničiu, štátnym orgánom a podobne. Myslíme si, že činnosti v poľovníctve dokážu riešiť poľovnícke organizácie samostatne, len treba jasné pravidlá a hlavne zákon pre poľovníkov, nie pre záujmové skupiny. Sme aj za prehliadky trofejí ale tak, aby to organizovali za jasných podmienok tie PO, ktoré predkladajú trofeje a nesprávne odstrely by sa riešili tiež v PO. Určite by to malo väčší význam, ako zaplatiť poplatok komore a strieľa sa ďalej. Podporujeme aj tzv. kontrolné streľby, ale zase v rámci PO a tak ako hovorí smernica - nastavenie a preskúšanie svojej zbrane pred sezónou. Streľby z malokalibrovky a pod. nemajú absolútne význam, všetci to vieme, ale komora rozhodla, je to choré..iba o peniazoch. Chceli by sme, aby začala medzi poľovníkmi seriozna diskusia ako ďalej, ale musíte sa do nej zapojiť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM