Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vylúčenie s SPZ-SPK - diskusia

autor: off sultan
pridané: 29.9.2017 16:59
Dobrý ďeň v roku 2016 som si zaplatil Poľovný lístok na 10rokov teraz mi poslali dopis aby som uhradil ešte 60e lebo predsedníctvo sa rozhodlo zvýšiť poplatky od Apríla 2017.Ak to neuhradím budem vylúčený.Poplatok chcú zaplatiť do polovice Oktobra v hotovosti a nezaujíma ich či ako invalidný dôchodca mám, hneď zaplatiť hotovo.O splátkovom kalendári nechce sa pani tajomníčka ani baviť.Môj inval. dôchodok je 159e.Prosím je tento doplatok oprávnený,vie niekto poradiť.Za Vaše návrhy vopred ďakujem Sultán.
počet zobrazení: 2 729
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hubert2012, 4.10.2017 o 22:20

Zdravím páni, sledujem diskusiu..v SPZ podľa okresov, OKO SPZ, nemajú jednotné členské, každý okres podľa svojho..to svedčí o tejto PO, o jej vedení, prezidentovi a tzv riaditeľovi.Ja už dávno v tejto PO nie som. Uvedomte si konečne, na Slovensku je viac ako 1000 PO, každá PO, alebo pre pochopenie PZ, ktoré má zaregistrované svoje stanovy na OU, pred tým na LÚ, má právnu subjektivitu ako PO.To znamená, že mnohí členovia týchto PO sú členmi svojej, ktorá zaregistrovala svoje stanovy, ale aj členmi SPZ, z dôvodu poistenia a predíženia poľovných lístkov.Nemusíte pri predlžovaní PL obnovovať členstvo v SPZ, nie je problém sa poistiť, napr. ZPO Hubert, poisťuje členov PO na 5 rokov a pri predlžovaní PL dostanete potvrdenie o poistení, ktoré OPK rešpektujú a k tomu potvrdenie o členstve vo Vašej PO a predlžia Vám PL na 5 rokov, celkovo 55 EUR. Pravdepodobne sa podarí predlžovanie PL zrušiť, preto nepredžujte PL na 10 rokov, peniaze Vám nevrátia. A uvidíme ako rozhodne súd o poplatkoch za predžovanie PL, potom bude musieť SPK poplatky, o ktorých si myslíme, že sú v rozpore zo zákonom, všetkým vrátiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hyperon, 3.10.2017 o 20:16

Jager68, asi moze, ja si pamatam, ze uz sa tak raz doplacalo a nikto si s tym nepomohol, aj ked je to proti zdravemu rozumu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 3.10.2017 o 19:49

ake doplacanie?....predsa to nemoze platit spätne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 3.10.2017 o 16:17

Juro mne keď to spravili na SPZ som im nezaplatil nič a prešiel som do Pribiny. Nech ma nahaňajú po súdoch, čo sa na 120 % nestane lebo vedia že by prehrali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 650525, 3.10.2017 o 12:32

Poplatok OPK podľa sadzobníka platí, ale členské u OkO SPZ sa zmenilo a treba doplatiť tento rozdiel. Stalo sa to aj u nás! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 30.9.2017 o 10:08

sultán - A nepletieš si náhodou poľovný lístok s členským do SPZ ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 29.9.2017 o 20:27

Tu je sadzobník pre vydávanie poľovných lístkov SPK, platný od 1.1.2016 file:///C:/Users/operkrba/Desktop/Sadzobnik2016%20(1).pdf nie je nikde na stránke SPK uvedené, že poplatky sa zvyšujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM