Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Stredná lesnícka škola Prešov - diskusia

autor: off kjuby
pridané: 19.6.2017 14:31
Dobrý deň, prosím Vás o názory respektíve skúsenosti so Strednou odbornou školou Lesníckou v Prešove. Ak tam z Vás niekto chodil alebo chodí prosím popíšte systém výučby, internát...
počet zobrazení: 3 140
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off kjuby, 11.10.2017 o 12:43

Pán Oskar15, čo si myslíte o uplatnení, môj osobný pohľad je taký že by som si predstavoval ako za čias mojej babky :D (1967) keď dostávali na ponuku 3 pracovné miesta po ukončení strednej školy (babka chodila na ekonomickú). Ďakujem Vám za Vaše postrehy a za Váš názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oskar15, 10.10.2017 o 16:33

Študoval som v Prešove a nemôžem povedať zlé slovo na tú školu. Všetko dôležité ma naučila, možno ešte viac ako výška vo Zvolene. Ale to je aj na prístupe jednotlivca kto nechce tak sa nenaučí nič. Veľké plus je určite školské hospodárstvo Cemjata, ktoré ponúka pre študentov nielen teoretické ale aj praktické vedomosti. Je to horšie s uplatnením po skončení školy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 21.9.2017 o 17:18

neuplatnis sa....skoncis ako Domino...z filmu...akurat ti horaren nedaju...ale ak chces makat za par eur v pohode.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 20.9.2017 o 9:23

Chcel by som sa opýtať, aké sú možnosti uplatnenia, (zamestnania) v odbore lesné hospodárstvo. Počul som, že vraj uplatnenie sa hľadá ťažko, ale bolo by mi ľúto, pretože poľovníctvo ako všeobecný celok, či už narážam na zver, jelene, srnce, diviaky, šelmy, kynológiu, strelectvo, kŕmenie, trubačstvo ma všetko baví a bol by som nerád ak by som si ako lesník - polesný prácu nenašiel. Ako poľovník sa chystám poľovať a mať to ako veľkú záľubu, ale aj pracovne by ma to bavilo. Ďakujem za vaše postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fm66, 21.6.2017 o 11:40

Škola už viac ako 50 rokov učí v úzkom prepojení s praxou. K tomuto účelu jej slúžia školské lesy Cemjata, ktoré sú vybavené modernou technikou. A nie len lesy, ale aj škola prešla v posledných rokoch modernizáciou výučbu. Ďalšou lesníckou školou so školskými lesmi je škola v Banskej Štiavnici. Jedine Liptovský Hrádok ich nemá. To je len jedno porovnanie, v dnešnej dobe hádam dosť podstatné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off vlavar, 21.6.2017 o 9:00

Lesnícke školy sa čo do učiva riadia rovnakými osnovami, učia sa z rovnakých kníh. Chodil som do Prešova a mám pocit, že ta úroveň terajšej školy je niekde vyššie od našich čias (20 rokov) a je porovnateľná s LH aj čo sa týka krúžkovej činnosti. Je len na tebe, ktorá ti je bližšie. A učiteľ si na teba môže sadnúť aj v PO aj LH. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kjuby, 20.6.2017 o 20:02

Ďakujem za vaše príspevky, ale chcel by som sa spýtať, či je kvalitnejšia Liptovský Hrádok alebo Prešov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 20.6.2017 o 11:11

intrak bolo to posledné, ked sme šli z učnovky na lesnicku a to lajcké myslenie o vztahu ku lesníctvu vidím tu na lesnicke škole v Lipt. Hradku a nikoho som neuzemnil,nieje to hadam žiadná padavka ked ide na lesnickú školu,a tažko tu niečo vysvetlovat a davat nazor,ked čo prispevok to iný nazor a potom ked príde na školu realita je iná ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off andy8, 20.6.2017 o 2:11

Veruže samí odborník,uzemniť 14-ročného nech sa nevypytuje(laicky si myslím že ak niekto nad školou s lesníckym zameraním uvažuje,tak k tomu má kladný vzťah,zároveň ale netuším ako by mi mohol kladný vzťah k lesníctvu pomôcť pri vybavovaní intráku napr.) kjuby odkaz je tam aj niekde kontakt na výchovného poradcu,ktorý ti snáď zodpovie i tvoje konkrétnejšie otázky,ak mu ich adresuješ mailom,prípadne ťa bude vedieť niekde inam nasmerovať.majú myslím i deň otvorených dverí niekedy,tiež to možno nájdeš na stránke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 19.6.2017 o 20:52

tiež to tak v tomto štáte vyzerá,sam odborník na všetko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pytliak6, 19.6.2017 o 20:17

Škola ti je v dnešnej dobe na 2 veci: na p.ču a na nič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 19.6.2017 o 19:48

ked si si taku vybral tak musiš mat ku lesníctvu dajaký vztah,tak sa nevypytuj, od prveho dna sa snaž,nech máš po 4 rokoch učenia dobrý pocit z dobre vykonanej práce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM