Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

mosin nagant 1891/30 - diskusia

autor: off mosinko
pridané: 19.12.2008 15:50
poluje niekto s touto zbranou ak ano ake mate skusenosti?
počet zobrazení: 13 492
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 52 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off aspiuserectus, 8.11.2012 o 19:55

Aj keď to ako vidím nie je politicky vhodné, mosin nie je zlá zbraň, keď nie je lepšia:o) Teda určite účinnejšia a presnejšia ako brokovnica s jednotnou strelou. Eticky? Na steč proti diviakom s nasadeným bodákom:o) Ja nie som poľovník, aj keď pár kusov zvery som už ulovil, hlavne v krajinách bývalého ZSSR, často práve s mosinom, z vojenským strelivom, iné nebolo, aj toho bolo málo, vedel so čo s tou zbraňou dokážem, tak som si tri krát rozmyslel výstrel, aby som zbytočne neminul náboj. Ale to bolo o niečom inom, nie o poľovníctve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.10.2012 o 18:51

Slušná vec mosin nagant 1891/30 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.10.2012 o 18:49

Potom by za zváženie stála vzduchovka . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 26.10.2012 o 23:39

ach jaj... EDU písal som "úspešne", rozumieš??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.10.2012 o 21:42

KrokodilGenya neriešme tu iluminatov ani ine sprostosti riešime mosin ako gulovnicu na polovačku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 26.10.2012 o 21:41

Terajsie dianie vo svete Ti nedava za pravdu. Nic sa neskoncilo. Je to daleko od rovnovahy a vies ako koncia sustavy, ktore nie su v rovnovahe - druha termodynamicka veta (-: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.10.2012 o 21:25

KrokodilGenya národ si môže zriadenie slobodne zvolit nikto narodu nediktuje kapitalizmus ani socializmus ani komunizmus z Moskvy. Stačí isť k volbám a vyjadit sa že chceme aby tu vládla KSS vštko ostatné ma táto zločinecká skupina v svojom programe . Ak však KSS dostane 0,niečo percenta netreba asi debatovať o láske ludu k tejto komickej zločineckej strane . Zbohatlíci marx a engels boli iba židovský podvodníci ich učenie je dokázaná fantasmagoria . Stale sa však vraciame k dinosaurom komunistom . Zhnili a tým to skončilo vratme sa však k mosinu a jeho používaniu v polovníctve ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 26.10.2012 o 20:58

Mylis sa. Marx - je obsahom vyucovania sa na tych najlepsich univerzitach ohladne nauky o ekonomike a spolocnosti. Bohuzial kapitalizmus nie je vseliek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.10.2012 o 20:51

KrokodilGenya komunista je ten čo čítal marxa antikomunista je ten čo ho pochopil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.10.2012 o 20:49

smetko vrát sa k teme . Prosím Ťa v ktorej krajine niekedy uspešne fungoval komunizmus ??? Velmi ta prosím prezreď mi toto pre mňa velké tajomstvo . Prípadne mi prezrad v ktorej krajine úspešne fungoval ! Horím očakávaním . Dufam že tým úspechom komunizmu nepovažuješ feudalizmus číny a zdieranie národa za hrst ryže ? To by sio ma naozaj pobavil :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 26.10.2012 o 20:48

Komunizmus mal viac obeti - mal aj viac casu. Edu definicia slobody je pre kazdeho trochu ina. Pozri si sposob vladnutia osvietenych tyranov a porovnaj to s sucasnou demokraciou - budes prekvapeny. Precitaj si od Marxa Kapital - cast o nadhonote. Daj si to do suvisu s volanim FR hornych 5000 aby boli zdaneni. Schopnym a priebojnym patri svet (-: Ale ,kazdi, kto ozaj zbohatol - nezbohatol na Marse - zbohatol v prostredi priemernych. Parazitoval na nich. Potom to zvykne koncit - posledna vyraznejsia forma tohoto javu bola Aurora co si spominal (-: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 26.10.2012 o 19:57

Edu "podotýkam komunizmus bol..." - chyba, v niektorých krajinách ešte "úspešne" funguje a či je horší ako fašizmus radšej nepodotýkaj, ale bolo by lepšie napísať napr. myslím si, podľa môjho názoru...lebo toto je diskusia a nie politické školenie mužstva. Ja neobhajujem ani fašizmus ani komunizmus, podľa mňa sú to zločinecké režimy. Ale zamyslel si sa niekedy nad tým, koľko nevinných životov by bolo možné pripísať na účet kapitalizmu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 26.10.2012 o 19:50

Edu ,červenú knižku som nikdy nemal, preto neviem pochopiť ako to môžeš o niekom tvrdiť!Otázka bola jasne položená ,ale Ti si znova dostal debatu presne tam kde si to potreboval.Nakoniec to dopadne tak že tu budeš debatovať sám so sebou.Urážať dokáže len človek, ktorí neuzná názor a pravdu iných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.10.2012 o 19:14

mibe74 v každom zločineckom neslobodnom režime to dopadne rovnako zvrhne sa diktátor a potom môže nastúpiť vláda ludu čiže demokracia . Takže nebolo tajne ako dopadne zločinecká komunisticka diktatura . Každý vedel že musí skončiť podobne ako Fašizmus i ked podotýkam komunizmus bol ovela horší ako fašizmus oba boli založene na socialnej robotnickej platforme terore plnej zamestnanosti a vraždach . Tých vrážd bolo fašizmom vykonaným menej ako komunizmom a to v čase mieru !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.10.2012 o 19:09

rado100 nemyslím si že by som mal nadštandartný prehlad . Možno mám iba rád pravdu . Tá historická pravda dnes už nie je tajná vie sa že lenin nebol na aurore má židovske korene trpel syfilisom ktorý mu uplne zdegeneroval mozog . Tiež sa vie že to bol masový vrah a úchylný sadista dosadený nemeckými židmi . Práve v tej dobe bol v kurze monin nagant . Mna by však viac ako historia zaujímalo či vie niekto povedat jedinu vec prečo je dobre si kupiť tuto obstarožitnu vojensku karabínu pre učel polovníctva ??? To je totiž predmet temičky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 26.10.2012 o 18:58

Edu ty si sa minul povolaniu mal si byť politológ tvoj prehľad ti musí závidieť aj Mesežnikov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 26.10.2012 o 18:47

Edu, zase nemusis byt taky-nikto nevedel dopredu, co sa stane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.10.2012 o 18:43

KrokodilGenya slobodu si netreba iba vybojovat ale i stražiť . Lebo je to to najcennejšie čo človek na svete má. Preto je najväčší trest odnatie slobody . Nejde o PŠM ale keď je reč o vojenskej zbrani z roku 1800 niečo nedalo mi vžiť sa do reality tej doby. Žial sú tu trofeje buď pahrobkovia komunistických pohlavárov či osobne súdruhovia ktorí v roku 1990 velmi rýchlo odhodili ich červené knižky . Vtedy ukázali aký su to špinavci aký boli a a aký budú . Taká je ich pravá tvár falošná a pokrytecká ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 26.10.2012 o 18:31

kazdy ma pravo na svoj nazor. Hlasim sa do kurzu politickeho skolenia. osobne ma komunisticky rezim a jeho " patalie " zaujimaju-len z hladiska zvedavosti. Preto mne osobne nie je proti voli, ak niekto napise, ako sa lovilo za onych cias. asi tolko-nechcem rypat do nikoho. Sam zbieram komunisticke knizky, ako napr. zastita socializmu, rozne materialy a tak. Len pre sukromne ucely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 26.10.2012 o 18:04

Edu obdivujem Tvoju energiu v školení mužstva. Uz som sa bal ze si to nechas ujst. Ohladom oblecenia - musite sa odlisovat aby si vas clovek nepomylil - dal by som vam nosit uniformu povinne. Aby ste ked uz inak nie aspon oblecenim pripominali slachtu z minulosti (-: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.10.2012 o 17:42

dusabe nerozoberame režim iba skutočnosť kedy sa táto starožitnosť používala . Čiže v 19 nástom storočí minulého tisícročia tuto zbraň vyvinul pre cárske vojská v Rusku pán Mosin . Keď bol masový vrah a zločinec Ulianov ešte dieťa a Hitler sa práve narodil. Kolko obetí kto zanecha či fašizmus či židobolševizmus je naozaj škoda riešiť . Naše zriadenie je parlamentná demokracia to len aby si nežil v nejakom postkomunistickom krči . Keď sa ti v strane tak páčilo nemal si sa svojej červenej knižky zbabelo vzdať . premvadasz odkaz na nejakého bolševíckeho pankharta a jeho nazor ma naozaj nezaujíma. Názor v normálnej krajine sa vyjadruje v slobodných volbách . Aký názor panoval v komunistickom zločineckom zriadení riadeným otrokarmi z moskvy vieme a vieme i to prečo sa ohavný Berlínsky mur skakal vždy iba z jednej strany a z komunistických krajin sa vždy utekalo do toho podla dusabe skurveneho kapitalizmu :-DDD Prečo ? Na to netreba obzvlášť velke IQ . Ano ťažko sa žije v krajine ktorú zhumplovali komunisti to súhlasím nie len našu krajinu . Zhmumplovali každú krajinu do ktorej vtrhol tento mor . Ešte sa vrátim k teme nejaka obstarožitná karabína z čias cára ktorá sa buchala na kvantitu nie na kvalitu vybavená bodákom je pre polovnícke učely nie len nevhodná ale podla mna až vulgárna podobne ako vojenské maskáče alebo samopal vybavený zásobníkom na 3 náboje používaný pre polovníctvo !!! Niet jedineho dôvodu prečo by si mal niekto túto vojensku starožitnost poriadit na polovnícke učely !!! Je na trhu X zbraní ktore sú nove moderne určené pre polvníctvo . Či už staršie zbrane ktore sa daju kupit s optikou niekde medzi v cene dvoch troch krabičiek kvalitneho streliva alebo nove počnuc rem 770 pokračujuc celou škalou zbraní s polymerovou pažbou v cene okolo 400€ s montažou i optikou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lycan, 26.10.2012 o 16:34

Keď už do pohonu mosina tak radšej karabínu.Tá by bola skôr vhodnejšia.Klasickú odstrelovačku so 72 cm hlavňou by som radšej neriešil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 26.10.2012 o 11:18

Edu co sa tyka zlocineckych rezimov maju ludia aj iny nazor odkaz ..... ale radsej to nechajme tak lebo ma zas bezdovodne nazves klamarom ako minule:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 26.10.2012 o 5:50

Čo to tu trepete,niekto sa tu zaujíma o určití druh zbrane, či je vhodný na lov a Vy rozoberáte Leninov syfilis.(Dejiny ukážu koľko obetí zanechá tento skurvený kapitalizmus.) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.10.2012 o 22:47

ešte k teme odkaz . To asi hovorí za všetko niet čo dodať ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.10.2012 o 22:41

dede ja mam aktualne informacie len si ešte raz prečítaj ten svoj odkaz hlavne stat "Zakladateľ Sovietskeho zväzu pred svojou smrťou v 53 rokoch prekonal niekoľkoinfarktov. Tie mohol spôsobiť aj syfilis,na ktorý sa Lenin liečil " odkaz premvadasz neviem o akých velmociach točíš a či miesto kamošov myslíš komošov ale najzločinnejším režimom bol s prehladom komunizmus a druha priečka patrí fašizmu ktorý iba okukal koncentraky a masove vraždenie bol však iba slabým odvarom v počte vrážd oproti komunizmu . Kam sa hrabe Hitler na Lenina kdeže ! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 25.10.2012 o 20:10

opytal som sa tvojho kamosa "gúgla" Prarodičia z otcovej strany boli Kalmyci, babička jeho matky bola Volžská Nemka luteránskeho vyznania a starý otec jeho matky bol žid, tak ako i jeho stary otec, Israel Alexandrovic Blank, konvertujúci na kresťanstvo. Sám Lenin bol pokrstený ako pravoslávny. niekde davnejsie som cital ze bol pokrsteny co mi vlastne tvoj kamos potvrdil:) vsetky velke svetove velmoci zanechali po sebe vela mrtvych :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 25.10.2012 o 20:09

EDU - máš neaktuálne informácie odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.10.2012 o 19:56

ano syfilisom ho krstili preto zanechal po sebe tolko mrtvych . Tu ho krstili odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 25.10.2012 o 19:01

Edu Lenin bol tusim pokrsteny.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.10.2012 o 18:40

smetko Aurora to nebol mosin to bola loď z ktorej mal strielať Lenin . Len pre svoju zaneprázdnenosť a hlavne neprítomnosť v Rusku strielali iní :-DDD nie chlapec so syfilisom .Aj tak to zostalo na chudáka židovského chlapca Uljanova . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 25.10.2012 o 16:51

Sovietske barisne - dnes 80rocne by ti mozno dovolili vycistit kanady a objasnili vhodnost pouzitia daneho nacinia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 25.10.2012 o 11:01

mosin do pohonu???musel by byť riadne prerobený...tak by to možno šlo.Mosin som mala, ale do pohonu by som si ho nikdy nezobrala. Podľa mňa nevhodný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 24.10.2012 o 21:25

cár s Mosinom nepochodil... no boľševik s ním ten zimný palác dobil a nakoniec aj Reichstag ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 24.10.2012 o 20:40

Je to tak - pre armadu. штык sa dava do puzdra. Von ide len ked nemame patrony. Polovnik ma vzdy patrony - apa dali(-:. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.10.2012 o 20:17

A to som myslel že pre armádu :-D aj ked ten bodák vypovedá o všeličom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 24.10.2012 o 20:11

Mosin je pre lovca polovnik na nu nema... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.10.2012 o 20:12

myslím že ruský cár mal takú v minulom tisícročí . Skúsenosti mal zlé neubránil zimný palác ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 52 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM