Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Plán chovu a lovu raticovej zveri - diskusia

autor: off greenwood
pridané: 5.4.2017 20:51
Zdravim prijatelia. Poradte mi. Ako polovny hospodar som mal odovzdat do 31.3.2017 plan chovu a lovu raticovej zveri. Uplne mi to vypadlo, myslel som si ze termin predkladania je do 10.4. Dnes som bol na okresnom urade ale uradnik mi ho odmietol prevziat, ze uz je po termine. Povedal, ze tento rok raticovu zver polovat nebudeme. Ako by ste mi poradili? Mam sa odvolat na odbor opravnych prostriedkov?
počet zobrazení: 4 080
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off namor676, 7.4.2017 o 21:28

Bohužial si sa neriadil novelizovanou vyhláškou z roku 2013 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off greenwood, 7.4.2017 o 20:24

Budem si sypat popol na hlavu. Viem, ze som spravil chybu, moja chyba, ze som si pozeral vyhlasku o polovnictve na tejto stranke, konkretne paragraf 22 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 7.4.2017 o 8:39

Dodatok, všetko sa musí urobiť do 30. apríla, t.z. do termínu schválenie plánov chovu a lovu. Povinnosť predkladania plánov chovu a lovu patrí užívateľovi poľovného revíru. Vás môže potom sankcionovať buď okresný úrad, ale aj užívateľ revíru, za neplnenie povinností, v osobitnom konaní (priestupkovom na OÚ resp. disciplinárnom na výbore PZ).Užívateľ revíru tiež porušuje § 26 ods. 1 písm. i)zákona - povinnosti užívateľa revíru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off win243, 7.4.2017 o 8:31

Na chovateľskej rade Vám nemôže povedať, že plán neschvaľuje. CHR môže vo svojom stanovisku navrhnúť, aby plán bol schválený. Ale odvolať sa môžete až vtedy, ak okresný úrad vydá rozhodnutie o neschválení plánu lovu.Na neschválenie plánu sa vzťahuje správny poriadok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenwood, 6.4.2017 o 20:39

Chovatelsku radu mame az po poradnom zbore. Ak mi na chovatelskej rade povie ze nam neschvali plan, tak sa odvolam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 6.4.2017 o 14:16

V každom prípade treba ho odovzdať, lebo inak hrozí sankcia.Všetko treba riešiť rýchlo.Ak bude podaný musí táto informácia byť prerokovaná aj na chovateľskej rade! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 6.4.2017 o 13:12

V každom prípade, okresný úrad, PLO musí konať a vydať rozhodnutie o neschválení plánu chovu a lovu. Tu je možnosť odvolania. Ďalej nerozumiem, prečo ste plán chovu a lovu neprerokovali na chovateľskej rade, čo je podmienka zo zákona o poľovníctve (§ 18 ods. 8 písm. c) zákona). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 6.4.2017 o 9:17

termin je 31.3.ked to nestihol je problém,pečiatka by musela byt 31.3.treba prosit,plakat a dat najavo že šéf lesneho uradu je proste šéf ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 6.4.2017 o 8:52

1) keď už si to zobral na seba, môžeš napísať zákon a § podľa ktorého má poľ. hospodár povinnosť odovzdávať (predkladať) plán lovu okresnému úradu ? 2) postup úradníka bol diletantský a nesprávny ... 3) prečo si to nepodal cez podateľňu alebo poštou so sprievodným listom ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off greenwood, 5.4.2017 o 21:59

Nie, nemam dovod zartovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 5.4.2017 o 21:26

To žartuješ ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov