Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohlad Narconia na ZKK600 kal.30-06 - diskusia

autor: off Marek88
pridané: 8.12.2008 8:04
Vite mi niekto odporucit alebo vyhovorit tento puskohlad .?dakujem!
počet zobrazení: 8 950
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lovecccc, 10.12.2008 o 18:18

iboo- noo? ja by som bral asi radšej burris :) Leupol je dobrý ale čo som čítal objektívne hodnotenia bez nadsázky (počiatočného očarenia super puškohladu za dobré prachy ) tak je to dobrý puškohlad ale má vraj slabé sklá - doslovne majitelia píšu že ho svetelnosťou v noci meopta hocikedy položí a dokonca sa o nom vyjadruju že na lov v noci dostatočný :) tak to ma troch sklamalo :) ale samozrejme ked ho porovnávame z bežne používanou optikou medzi poľovníkmi čo som nižšie spomínal tak je to BMW medzi škodovkami :) Asi by som skôr toho Burrisa skúsil . Ináč nekukal si na nete zeiss conquest ? počul som naň chválu a ceny na nete su lepšie ako meopta myslím že 3-9x40 bol za 12 000 - chlap ho má na 45-70 Gov a vra pohoda ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.12.2008 o 18:10

lovecccc - Burris,alebo Leupold ? za normálny peniaz otec pred časom objednal z USA 3-9x40, druhá najlepšia značka na US trhu. čo povieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.12.2008 o 18:01

iboo- zatiaľ nič mal som meotu 3-12x56 ale nepáčila sa mi tam vzhľadovo a tiež mi bolo ľúto toľkých peňazí tak som to dal preč . Momentálne sa rozhodujem medzi Meotou 6x42 alebo 7x50 (škodea že tento model nerobí aj Nikon ) potom Saddlerom a Kapssom 8x56Rd alebo Docterom 6x42( pravdaže ak ho zasa najdem na nete nový za 16 tisic ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.12.2008 o 17:55

lovecccc - ty máš čo ? Ono ja keby som mal, tak na gulabroku vymením tacticala za niečo slušnejšie, napríklad meopta 3-9x42,a lebo nejaký na spôsom 1,5-6x42, automaticky nejakú subtílnu schwenk montáž a už sme kde? + 35 tisíc? a to je len jedna puška...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.12.2008 o 17:52

Iboo . no presne tak to je :) Môžeš byť dobrý aký chceš - ak niesi známi tak na teba nikto nestaví :)
Ináč zavše mi príde táto naša debata tuna na fóre trocha smiešna:) ako napr. naposledy :))- spoločná poľovačka - bolo nás 40 strelcov a zbrane a kalibre od výmyslu sveta - no tak som sa kúsok poobzeral po optika a tuná hľa zo všetkých zbraní čo mali puškohlad - tam boli iba tri Meopty s to predsedová 7x50 a jeden horár mal 3-9x42 a a kmoš 6x42:)ň) a ostatok ??? pár casjek a tacticali , tasca , edembergy a dokonca aj česká zbrojovka vo variabile na 8x64S :)) Takže nakoniec je to tak že puškohlady ktoré tu zatracujeme a sa najviac vyskytujú medzi poľovníkmi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.12.2008 o 15:47

lovecccc - myslel som tým našu typyckú slovenskú vlastnosť. nechcem sa konkrétne nikoho dotknúť, takže....mnoho anšich koelgov je neprístupná niečomu novému, ja to vidím v strelive. Preto tá citácia, keď niekomu (ako aj mne napríklad povieš nikon) tak ti povie že " Hmm, no, čo ja viem....." Kvalitovo môže byť kde chce, či bude na úrovni meopty, lepší, horší, to je jedno. Jedna vec je značka a meno(dané dobou na trhu - ako napríklad hmmmm .... RWS vs. norma) , a za druhé je to takisto podla mňa nielen vecou ceny ale aj vkusu. Videl som takých, čo majú na swarovski, ale majú tacticala, meoptu. nemajú problém rozhadzovať prachy (ale zas tu si myslím že by to mohlo byť aj podla myšlienky "však stačí aj to..") . Je to diskutabilné , bludný kruh, bezohladu an kvalitatívnu úroveň nikona. Moja otázka - čo taký Burris ????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.12.2008 o 14:10

iboo- nepochopil som celkom túto vetu :Podobne sa tu pretriasala téma Nikon- nováčik na trhu, vraj velmi kvalitný, ale zase \"čo ja viem\" (nie ja osobne) keď si zoberieš ich cenovú reláciu tak zas stačí prihodiť pár šupiek a máš meoptu . Koniec vety som nedokončil lebo to je všeobecne známe že ej to blúdny kruh . Ale čo sa meopty a Nikonu týka tak ja informácii z dielne Schmidt a Benderu pokladmám za dostatočné seriózne . A kedže v teste obstál Nikon lepšie ako Meopta - tak ja ho v súčastnosti beriem ako kvalitnejší než meopta aj ked ten rozdiel je zanedbatelný ale to je vlastne všade medzi "špičkovou" optikou kde drobnosti rozhodujú . A ešte tá cena je lepšia o dve tisícky a ked sa na nete viac posnažíš tak nájdeš aj rozdiel 4 tisícky na ten istý model . myslím že ta cena je tu len dočasne pokial sa Nikon trochu nezabýva apotom pôjde na úroveň Meopty ak nie vyššie myslím cenou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.12.2008 o 13:37

lovecccc - ja enhovorím, že sa ho máš báť, je to tvoja volba:)Keby sme sa tu chceli odvolávať na kamošov a priatelov, tak by sme tu mali o čom kecať pekne dlho. Vystačím si s mojimi
skúsenosťami :) Podobne sa tu pretriasala téma Nikon- nováčik na trhu, vraj velmi kvalitný, ale zase "čo ja viem" (nie ja osobne) keď si zoberieš ich cenovú reláciu tak zas stačí prihodiť pár šupiek a máš meoptu, ktorá zas nieje tak ďaleko od Zeissu a tak dokola. Pred časom som nadobudol presvedčenie že pod meoptu nejdem, a vidíš.donútila ma zvedavosť a práve dobré hodnotenia z okolia. jeden tu zháńal niečo na na 7x64 a kúpil (zatial!) tacticala. NErobím im reklamu, neisom ich predajca, mne je ukradnuté či skrachuje alebo nie. Lenže si dvakrát premyslím či kúpim otáznik za 1500 sk alebo za 6000 sk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.12.2008 o 8:28

iboo- ja zasa nesúhlasím a prikláňam sa na"bodovú" stranu - skúsenosti kámošov s Tacticalom sú dosť zlé. i ked viem aj o spokojných zákazníkoch . Určite by som už prihodil pár šupiek a išiel radšej do Hakka a to už len preto že na tubuse sa lepšie číta nápis " made in Japan " ako "made in "china". A ináč značka "sádler a kaps " je kvalitná značka .Robia techniku do medicínskych prístrojov. myslím že ta kvalita bude podobná ako Meopta . Týmto nechcem tvrdiť že je lepší než Meopta . A cena je samozrejme lepšia ako u meopty a. tak isto čo som sa o sáádlera zaujímal nedopočul som sa nan jediné zlé slovo . Nakoniec aj záruka 15 rokov o niečom hovorí :) . V prípade rovnosti cien by som sa asi priklonil k Meopte. Ale sádlera by som sa určite nebál . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 9.12.2008 o 23:25

Ibo-20:57
Ten istý názor a pohľad na vec mám aj ja - súhlasím s tebou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.12.2008 o 20:59

a tacticala si nemal takže nevieš hodnoverne porovnať. ja mám troch a plná spokojnosť. kade chodím, tade čítam a počujem. Z cca 20 užívatelov jeden spomenul, že mu to zo začiatku rozhadzovalo, no už je to dlhodobo OK ( od 22LR až po 8x57JS) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.12.2008 o 20:57

bodďo - lenže si dvakrát zvážim či kúpim seeadler 4-12x50 za 770 € alebo za podobnú cenu meostar R1. Ten seeadler by som na úroveň meopty nedával !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 9.12.2008 o 18:59

Odporúčam ti nejaký SEEDLER,vyborná kvalita za rozumnú cenu,ja som mal už veľa puškohladov od starej zEISKY,AJ MEOPTY SAMOZREJME SPROSTOSTI TYPU tasc,gam,norcon,nikko-strirli,edenberg,česká zbrojov,(MáM POCIT žE PRI POSLEDNE SPOMýNANýCH PUšKOHLADOCH JE JEDEN Čínsky,alebo taký nejaký vyrobca a ked si urobí obchodník objednávku tak mu tam výrobca dá jeho logo-no sú rovnaké,pochádzajú z rovnakej fabriky,čiže rovnaké šity-samozrejme je to len u niektorých,ale aj tak im neverím,ani jednému zo spomýnaních,a to by som menoval aj viac,ale nejdem ohovárat a nie som nakoniec fundovaný odborník....a tak...nejako som sa rozpísal a už som aj zabudol čo som vlastne chcel....co tým chtel básnik říc......"D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 9.12.2008 o 18:35

Bodo to teda máš pravdu to som nevyhral ale musím s tým zatiaľ vydržať a v budúcnosti ak ešte budem poľovať tak si musím zohnať niečo lepšie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 9.12.2008 o 15:19

Fatran s tým Tascom si tiež ešte nevyhral.:)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 9.12.2008 o 13:55

jaro1 ja som kúpil puškohľad v novom targu 3 roky držal a potom som sfušoval srnca prehodil som ho na malorážku a už na guľovnici stratil u mňa dôveru ale na malorážke zatiaľ drží na cvičnú streľbu je v pohode.naháňaj po 3 rokoch niekoho v targu na trhu.ponaučenie som však dostal.teraz mám staré tasco 3-9x40 za 2500 SK s poľovníckych potrieb v Martine a čuduj sa svete strelil som s ním už asi cca 20 kusov a zatiaľ drží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 9.12.2008 o 11:55

píšem, že treba vybrať zo skúsenejším a DÁ SA. Také su moje osobné skúsenosti. Naviac, KEBY sa náhodou niečo "porúchalo", čo sa ale nikomu z nás piatich nestalo, idem a vymením ho za inú značku, resp. kus. Pri kúpe som mal vždy takúto požiadavku a dohodu s predávajúcim. Fatran, na trhový tovar sa nevzťahuje záruka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 9.12.2008 o 11:40

marek v poľsku určite nekupuj ja som kúpil šesť kusov som ulovil a srnca som pofušoval a už mu neverím.Preto radšej pošetri a kúp si u nás zo zárukou.Ja mám 308 WIN. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 9.12.2008 o 11:29

Marek, do kúpy kvalitnej optiky sa naozaj oplatí investovať a TREBA investovať. Ak ale rozmýšľaš jednoducho, kúp si v Poľsku nový 6x42, alebo 7x50 s hrubým téčkovým krížom – ruský puškohľad za 1500- 2500 korún. Robotu ti spraví a vydrží k spokojnosti. Nech ale vyberie skúsenejší.
( podla profilu si kdesi blízko Poľska, preto taká rada ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.12.2008 o 8:17

meopta 6x42 čisto nový okolo 12 tisíc, v RIMI v ZA majú v komise seeadler 3-9x40 za 3500, je to slušný puškohlad, dlho sme ho mali doma, neuveritelná optika. Treba pozrieť aj bazáre pokial nemáš na nové, tie staršie meopty sa hýbu okolo 5 litrov, jeden môj kamoš predáva meoptu 6x42 ten starší typ, ak by si mal záujem opýtam sa.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 9.12.2008 o 8:16

Pozri si inzeráty,dobré meopty jazdené sa dajú kupiť,odporúčam 6-tku,pevné zvačšenie,ak si začiatočník. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marek88, 9.12.2008 o 8:03

jj ok chlapi vdaka za vase rady urcite s tym mate skusenosti tak si necham od vas poradit ale potom aky puskohlad na to dat na nejaku Zeis Diavari alebo Swarovskeho nemam a ani zbytocnych 20tis.za Meoptu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 8.12.2008 o 20:19

Norkóniu na 7,62x63 určite nie. To tak maximálne na malokalibrovky a guľovničky. Norkónie nie sú podľa mňa konštrukčne riešené na ťažké a výkonné kalibre. Vlastne iboo to napísal podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 8.12.2008 o 18:57

Norconiu na 30-06sprg. neoporúčam.Pri tomto cal. je to najviac dvojsezónový puškohľad,potom investuješ znovu,a za vačšie prachy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 8.12.2008 o 10:56

1.) Je to Norconia
2.) Určite to nedávaj na 30-06 (je možné že ti vydrží, ale prevedením nieje vhodná na razanté kalibre) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM