Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

novú pušku-Rossler,Voere, alebo inú rakúsku? - diskusia

autor: off brandebur
pridané: 17.11.2016 13:02
mám záujem kúpiť novú pušku v ráži 300WinMag, asi skôr niečo rakúskse, kto má nejaké pozitívne ale aj negatívne skúsenosti?
počet zobrazení: 3 033
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Stando123, 1.3.2017 o 17:10

Mirec 99. Máš pravdu. Nevravím to preto že mám sako, ale preto že je to pravda. I keď treba čakať pol roka na pušku tak sa to oplatí. Veď kupujes si ju na celý zivot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 24.11.2016 o 19:23

Istotne áno dajú sa porovnať Vami menované modeli s modelmi Voere, ale nie s Tirolerin. Treba si to pochytat a človek si sam urobí názor. A drevo neberiem do úvahy.Nebudem sa rozpisovať ale ani na jednej nie je taký premakany handspanung,m enenie hlavní, všetko Bohler železo,kufrik, takedown (celá pazba dole), 2,8kg, pazba drevo alebo plast a montáž ako na Tirolerin atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 24.11.2016 o 16:58

Steyr a Sako by som urcite porovnal k Voere. Neviem, ci by som uprednostnil Voere. Moj nazor. Neviem, v com ma navrch, samozrejme drevo vynechajme. Napr. na Sako som nepocul ziadnu negativnu vec. Steyt takisti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 24.11.2016 o 10:42

Velmi dobry pomer ceny a kvality ma Browning...a mas vystarane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 24.11.2016 o 8:59

Ja len pre opravu skonstatujem, aby sa nezavadzalo. Voere su celosvetovo zname pusky teda firma. Prave Rosller nikto nepozna, len take trhy ako je SVK, CZ a vychodny blok je znamejsia firma. Steyer SM12,Cl 2 a SAKO 85 su dobre flinty, ale na Voere Tirolerin ani zdaleka prirovnat sa nepatri :) Pekny den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 23.11.2016 o 21:53

Voere zbrane niesu moc známe,tým pádom ani vela skúseností-recenzií s nimi nebude.O Rosleri viem svoje.Zbraň pekná,ale použité velmi lacné materiály,plast na zásobníku a celá nábojová šachta,zle vyriešený mechanizmus ktorý je znitovaný v jeden blok,výrobca píše že spúšť sa dá štelovať,ale v skutočnosti sa vám toho žiadny zbrojár nechce chytiť.Prvý šok prišiel pri nabíjaní na spoločnej,teplota málo pod nulou,ked nie a nie zavreť záver.Podarilo sa to až min 20 krát ak nie aj viac.Tu pravdepodobne zohráva materiál-zliatina.Takýto istý problém mal kolega z vedlajšieho združenia ktorému v 9,3x62 dokonca niektoré náboje neodpalovalo.Druhý šok ked sa zbraň "pokazila"konkrétne poistka.Pri nabití zbrane poistka zostala v odistenej polohe bloknutá a nešlo sňou pohnúť ako keby bola privarená.Išlo to na reklamačku a už funkčná hned išla z domu.Takže pokial zbraň,tak už kvalitnejšiu,aby človek neprerobil,tak ako v mojom prípade. Takže išiel by som len do značky Steyr typ CL II,SM12,príp v rovnakej cenovej kategorii, keby sa niekomu páčilo pravé železo tak SAKO 85 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Schmid, 17.11.2016 o 17:46

Ak by som si vyberal Rossler, Voere a Steyer firmy z Ö ..volil by som Voere. Držal som všetky modeli v Salzburgu na vyste z menovaných značiek. Rossler je pán ktorý odišiel z firmi Voere a nejak prevratné veci nedal trhu pušiek strednej triedy. Viď fóra. Steyer je firma ktorú si treba vážiť alebo uznať históriu a kvalitu. Ale keď už tak Čl 2 Goiserer. Najviac ma zaujala kvalitou Voere Tirolerin (také down). Priradil by som ju bez váhania k Mauser 03 alebo Sauer 202. Váži 2,8 kg, ma vlastnú montáž, handspanung, výber drevo alebo plast pažbu, 55 cm hlaven.Stoji cca 2500€. 4 x som sa zastavil v ich stánku a nevedel som ju spustiť z ruky. Samozrejme čisté železo bez plastu. Toľko môj subjektívny pohľad..hadam pomôže ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov