Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

členské poplatok - diskusia

autor: off maartin
pridané: 14.10.2016 20:43
Ak niekto nezapaltí členské do OPK SPZ stráca členstvo, vráti polovný lístok.rnAký je postup ak sa rozhodne , že napr, po 6 rokoch zaplatí členské na päťročné obdobie ? Je to možné ?
počet zobrazení: 4 424
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hubert2012, 14.10.2019 o 10:57

Každý člen PO, tzn. ak má nazvime to PZ zaregistrované stanovy, má gulatu pečiatku, nemusi byť členom SPZ, pretože je členom PO, ktorá má právnu subjektivitu ako aj SPZ. Stačí sa iba poistiť a funguje aj bez SPZ. Poistné Vám môžeme zabezpečiť cez ZPO Hubert.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 11.11.2016 o 18:49

Tak to funguje v ČR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maartin, 10.11.2016 o 17:13

Ja nemám nič s OPK zvolen, som z iného regionu a napísal som to čo som zistil. Len toľko, Jasi tiež myslím, že OPK je zbytočnosť, napr. poľovne lístky vydávali Okresné úrady, peniaze šli všetky do štátneho rozpočtu... platiť členské je v poriadku, ale predlžovať lístok so všetkými procesmi je zbytočné ,mal by mať neobmedzenú platnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 27.10.2016 o 20:53

maartin, zlato moje... ukáž mi v zákone o poľovníctve, že nejaké opk môže mať akúkoľvek právnu subjektivitu... no nemôže, takže zas len upozorňuješ na ďalší podvod a nezákonnosť. ičo právnickej osoby štátny úrad uvádza 42301459 ako ičo právnickej osoby.... no a že nezrušili spz zvolen? lebo boľševik tak nechce a máš ďalšie protiprávne, nezákonné konanie. a nič sa nedeje... čo ešte treba vysvetliť? že poľovníctvo v SR je podvod? áno,je! že celá komora je podvod? áno je! že poplatky do komory sú nelegálne? áno sú! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off maartin, 27.10.2016 o 20:38

OPK zvolen ako taká existuje s IČO DPH , nie ako IČO. SPZ Zvolen nebolo zrušené, existuje od založenia, resp. od rozdelenia okresu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.10.2016 o 20:25

maartin, prosím ťa, ako môže byť členom? členstvo mu zaniklo zo zákona, lebo OPK zvolen sa stalo právnickou osobou a teda nemohlo byť zároveň v štruktúre inej právnickej osoby. je mi ľúto, no kedže mu zaniklo členstvo v komore, tak automaticky zaniklo aj v poľovníckej organizácii. stačí kuknúť do zákona. ostatne, je to nie prvý prípad.... ak mi neveríš, daj si to vysvetliť právnikom. nemám dôvod si vymýšľať. a tých podvodov s ním spojených je viac... no dopisujem: kukám na ten tvoj príspevok a radšej to doplním takto: máš pravdu v jednom: skutočne nie je členom SPK! teda ani SPZ - v tom sa mýliš ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maartin, 27.10.2016 o 19:20

odkaz pre apple : Lebocký je určite členom SPZ okr. org. Zvolen , nie SPK ! Členské sa platí ( na Slovensku 90 % )do SPZ , ostané sú iné organizácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maartin, 27.10.2016 o 18:35

ano ak sprvím skúšku nikto mi ju nemôže zobrať ako napr. vodičák. Len ak sa znova obnoví členstvo, bude treba doplácať za všetky chýbajúce roky ?. Názor: Členské by sa malo platiť každý rok to je samozrejmé, ale polovný lístok by mal byť doživotný ako vodičák. Polovný lístok by si mal doplácať iba ten , ktorý oňho prišiel, dobré by tiež bolo ak niekto poruší polovnícke predpisy mal by opakovať skúšky. Kedysi za polovné lístky vyberal peniaze štát, teraz to vyberá SPK a je otázne , kde tie peniaze idú. Ťažko pochopiť mentalitu v tomto štáte, pretože ak sa skoro všetky regionálne organizácie rozdrobili automaticky sa zvýšilo členské v okresných organizácoiach . Malo to zmysel ? Z niektorých bývalých okresoch aj na tri. Možno by nebolo zlé ak by sa vytvorila jedná regionálna organizácia , ktorá by spájala viacero okresov , všetko sa dá vybaviť elektronicky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JAGER18, 21.10.2016 o 12:34

Je možné opätovne získať poľovní lístok bez toho aby opätovne absolvoval skúšky stačí podať žiadosť a ďalšie potrebné dokumenty na OPK SPZ --ALE-- zároveň potrebuje opätovne získať aj zbrojný preukaz skupiny (D) nakoľko držiteľom tejto skupiny môže byt iba držiteľ platného poľovného lístka. Číže ak mi skončí platnosť poľovného lístka a platnosť nepredlžím alebo poľovní lístok odovzdám príslušnej OPK SPZ strácam nárok na zbrojný preukaz skupiny (D). Ak ma niekto iný názor alebo ak sa mýlim kludne ma opravte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 16.10.2016 o 12:55

nuž.... je to tak! to nie je názor, ale fakt! ja som to tu len zavesil. medzi nami, on nikdy nemohol byť prezidentom , ani členom SPK.... je to len podvod. zas to nie je názor, fakt za to nemôžem, ani to nevysvetľujem. je to fakt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off kuzmican, 16.10.2016 o 12:26

apple ak som to správne pochopil tak prezident spk nie je členom spk? to potom funguje ako gynekológia niektorí chlapi sa do toho montujú ale p..u nemusia mať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.10.2016 o 10:52

no ja by som argumentoval napríklad týmto: OPK Zvolen, kde je lebocký členom, sa vyčlenilo z SPK registráciou ako právnická osoba, teda členovia prestali byť členmi SPK. s tým sa nedá nič robiť, je to tak. teda všetkým zaniklo členstvo. aj lebockému. prijal ho niekto späť? robil skúšky z poľovníctva? nerobil, tak prečo by si mal robiť ty???? navyše, títo súdruhovia veselo poľovali, hoci im zaniklo členstvo v SPZ, aj v SPK a nikoho to netrápilo. dôkaz: členské poplatok - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 16.10.2016 o 10:01

Sme na slovensku - pre peniaze aj logika aj moralka idú bokom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Esty, 15.10.2016 o 9:24

Tak sa mi zda ze musi na novo robit polovny kurz kde ziska polovny listok.Je to trosku somarina ked uz raz ste dostali vysvedenie o absolvovanej skuske. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM