Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

fototechnika vs. príroda - počasie - diskusia

autor: off Doduin
pridané: 3.12.2008 9:43
V tejto téme by ma zaujímali informácie ohľadom vplyvu prírody - počasia na fototechniku. Ako chránite vaše fotoaparáty pred vplyvom počasia a podobne.
počet zobrazení: 2 389
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off martinhodon, 26.12.2008 o 20:09

Maros295 , ja to mam spravene tak ze som si usil taku tubu do ktorej nasuniem objektiv a pri bajonete to mam prdlzene a zosirene aj na fotak, tak mam chranene uplne vsetko aj objkektiv , bajonet a este aj telo fotaku. len bacha na vlhkost, ked prides domov nevyberaj hned fotak z tasky, sa ti zarosi a to moze byt problem, mne sa naposledy zarosil objektiv zvnutra a to som bol vonku , fotil som jednu spolocnu polovacku , bolo dost chladno a vlhko, a samozrejme nadmorska výska bola visia tak bacha na to, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 26.12.2008 o 19:13

No nepremokavú látku už mám, ale ako mám ušiť "oblek" na objektív tak, aby som si bol istý, že voda neprejde ani ku bajonetu?(alebo ako sa volá ten spoj medzi telom a obj.) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 21.12.2008 o 13:30

Ja som skôr myslel , či sa dačo nedeje so šošovkami v objektíve (pri mínusových teplotách). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 17.12.2008 o 15:42

odpoved ti uz dal ,,samo,, ja robim to iste co pise on a ,,no problem,, aj pri minus teplotach.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 16.12.2008 o 17:52

To by aj mna zaujimalo, ze ako je to s fotenim v zime. Mam trosku odolnejsi fotak aj objektivy vodotesne ale bojim sa do minusov. Aké su riziká??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 9.12.2008 o 10:32

Videl som fotku, kde umyvali profi fotak pod tecucou vodou :-D S amaterskym telom by som to ale urcite neskusal. Najvacsi nepriatelia su prach a hlavne vlhkost. Co sa tyka prachu tak, nemenit objektivy vo vyslovene prasnom prostredi, ale napr. aj bacha, lebo lacna fototechnika nema ani tesnenia a nasava prach aj pri zoomovani objektivu, takze v prachu radsej pomaly aj s tym (to vazne).
Co sa tyka vlhka, tak nejaky ten sneh by to malo zvladnut. Ako zbytocne to vlhku nevystavovat, po foteni vysusit handrickou a tak. Hlavne ale bacha na kondenzovanu vlhkost, takze utriet este von, schovat do brasne a doma kym sa teplota nevyrovna velmi neotvarat.
Minusove teploty inac by to zvladat malo. Netrapit v mraze vybitu baterku, uvedomit si ze display moze mat pomalsie reakcie, ked netreba, tak schovat fotak do brasne a tak ... potom hlavne nedavat hned do tepla ale nechat v brasni nech sa zohreje postupne - ako som spominal - kondenzovana vlhkost. To mu hadam moze uskodit najviac ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhodon, 5.12.2008 o 15:34

Ahoj, no ja mam usite nepremokave oblecko na moj fotak, je to treba chranit , aj ked pisu ze to zvladne aj profi fotak , ja tomu neverim,co sa týka nizkych teplôt, samozrejme ze pri nizkych teplotach to fataku bude zrejme trvat dlhsie hlavne vykon baterii klesne, preto treba mat nahradne baterie do zalohy,tie sa zidu .ak ti mozem poradit kup si nepremokavu latku a usi si nieco na fotak .radsej si ho chran aby dlhsie vydrzal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 5.12.2008 o 14:04

Ako zvláda fotopríslušenstvo mínusové teploty? V pohode môžem fotiť? Alebo fakt pod nejakú teplotu nemám foťák ani vyberať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 3.12.2008 o 12:48

Prečítaj si tento článok, odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 3.12.2008 o 12:27

Ide konkretne o fotak Nikon D40x. A ide mi aj o objektivy, nie len fotak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 3.12.2008 o 9:46

Mňa konkrétne zaujíma napr. moja skúsenosť z pred týždňa, keď som fotil a veľmi husto snežilo. Aký môže mať vplyv a dopad sneh. Samozrejme sa rozpustil, a neviem nakoľko je odolný fotoaparát voči vode takýmto spôsobom.
Mám si nejako chrániť fotoaparát pred snežením? Alebo mu to nevadí?
Ďakujem za vaše rady, skúsenosti a reakcie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM