Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zbraň v ČR - diskusia

autor: off Adam16
pridané: 1.9.2016 2:31

Dobry den, chcel by som sa vas opytat ohladom drzania zbrane v CR. Prijal som pracovnu ponuku z Ciech a v oktobri tam idem robit, budem tam mat prechodne bydlisko co musim urobit aby som tam mohol drzat zbran ktoru mam zaevidovanu v SR? Zbrojny pas nato asi nepostacuje vsak, to len plati len na urcitu dobu a potom by som musel zbran doniest naspat? Diky za info

počet zobrazení: 2 015
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on Daniel8, 1.9.2016 o 15:40

Samozrejme sa bavime o kategorii C a ZP skupiny D. Takze v pohode pojdem do brna ku brachovi a odtial pojdem cca 50km na polovacku na vikend. potom sa vratim na 5 dni do Brna a zase pojdem niekam na polovacku. Ano, pozvanie na polovacku sa kazdopadne hodi, pre argument. Dakujem za odpoved. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 1.9.2016 o 13:05

Uplne v pohode kľudne aj dva týždne, napr. spoločná cez víkend, ďalšia budúci víkend. Pokiaľ je to v EU a zbraň je zapísaná v europskom zbrojnom a ideš tam za účelom polovačky nedochádza k žiadnemu porušeniu zákona. Od vlaňajšej novelizácie zákona o zbraniach bola zrušená oznamovacia povinnosť odkaz § 48 odst. 1 Doporučujem mať pri sebe pozvanie na polovačku. Samozrejme sa bavíme o zbrani kategorie C a zbrojnom preukaze skupiny D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Daniel8, 1.9.2016 o 12:27

Mna by tiez zaujimalo, ked mam EU ZP, ci tam mozem u rodiny v CR pobudnut trebars aj tyzden, mimo reviru. Napr. pojdem na polovacku v sobotu a potom az v stredu, tak ci mozem zotrvat v CR, alebo musim po polovacke ist na slovensko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam16, 1.9.2016 o 12:13

Tak planujem sa vracat na Slovensko raz za mesiac, je to 1400 km tam a naspat preto sa pytam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 1.9.2016 o 11:51

Pokiaľ by si tam chcel mať zbraň dlhodobo, prípadne ju tam nechať aj keď pôjdeš na Slovensko, tak by si si musel vybaviť zbrojný preukaz v ČR a kupiť si zbraň v ČR. Myslím si, že podstatne jednoduchšie je pri každej ceste domov na SK si vezmi zbraň domov a hotovo. Dnes už nie je ohlasovacia povinnosť pri dočasnom vývoze a opätovnom dovoze poľovnej zbrane v rámci EU, ktorú samozrejme musíš mať zapísanú v europskom zbrojnom preukaze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov